Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Daikin F22KTNS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #1

    Daikin F22KTNS

    Здравейте,
    доста изчетох за климатиците, смятах струвах, и взех два. Един Fujitsu AS-E28T за по-голямата стая 23 кв. и Daikin F22KTNS за по-малката 12кв. От Fujitsu съм много доволен, но за дайкинчето, нещо ми се струва че не е наред. Като цяло е много шумен, а аз знам че по тихи от тях няма. Имам чувството , че външното тяло е по-тихо от вътрешното. Дори и на режима за сън , пак е по-шумен от Fujitsu-то, което за мен си е дразнещо.А вентилацията е убийствена. На няколко пъти настинах вече. Както казах нямал съм опит с инверторни климатици, и за това правя сравнение между двата. Еми като се доближа до Fujitsu не го чувам, но усещам топлия въздух, докато при дайкина ветрилник голям, но не духа толкова топъл въздух, дори бих казал, че е хладен. При 0 градуса външна температура,от 3-4 часа не може да достигне 23 градуса вътре. Това нормално ли е според вас ? Тук има и друго, за момента при дайкина имам над 4м. тръбен път изложен на открито, мога ли да подобря изолацията на тръбите и дали ще помогне това ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Daikin F22KTNS

    Нормално е инверторен климатик да е шумен при положение, че не може да достигне зададените му градуси. Защо климатикът ти не може да достигне зададените му градуси?

    Гледам информация за този модел в интернет и виждам, че моделът от към килограми е свръх лека категория, което ще рече, че е с много, много ама много малки топлообменници. Вътрешно тяло 7 килограма, външно 22 килограма.

    При това положение кой е виновен - производителят Daikin, че е произвел слаб за отопление модел или ти, че си купил такъв модел за основно отопление. Това е риторичен въпрос, затова няма въпросителна. Това е най-, най-слабият модел на тази марка предназначен за японския пазар.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #3

    Re:Daikin F22KTNS

    Този Дайкин има максимум на отопление 3.6кВт при 7*С външна т-ра, при 2*С съответно 2.6кВт, а в момента температурите са под нулата и ако тези 12м2 са без изолация, климатика работи на макс.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #4

    Re:Daikin F22KTNS

    Тръбен път - 4 метра е нещо нормално,и на почти всички част от него е изложен вън.Топлозагубите му са незначителни но въпреки това аз на моите машини тръбния сноп съм го сложил в допълнителна изолация.Но това е при положение че машините работят добре и целиш да направиш някаква допълнителна икономия.При теб това едва ли ще бъде от полза.
    Климатика не го изключвай,остави го да си работи постоянно,все пак стаята не е толкова голяма-трябва да я стопли.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #5

    Re:Daikin F22KTNS

    Ами предпочетох го пред FTX25, понеже моя се води 10ка, с голям коп, и стаята не е голяма, с изолация съм.
    Аз не мисля че работи на пълни обороти, той си спира сам, и после направо почва да духа силно, няма междинно ниво "леко".

    Къде мога да му намеря таблиците? Много малко намирам за този климатик в интернет.

    Има ли подробно описание на дистанционното? Няколко от бутоните не работят, а има един са го превели, че дезинфекцира,когато не работи, а в интернет бях попаднал, че е за оборотите.

    Тръбите ми са дълги понеже терасата ми ще се остъклява (но не тази зима). Ами понякога като пипна изолираната тръба която влиза във вътрешното тяло ми се струва, че е затоплена, и по това съдя че ще има загуби. Особено когато навее сняг. Ще имам мин 1,5 м. тръбен път в снега. Така че ще трябва да я изолирам да избутам тази зима така . Някакви препоръки с какво да я изолирам ?


  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Daikin F22KTNS

    oledole дайкинчето първо не е 10ка,а 7ца и си е слабичко за мен.В стая със същата квадратура и аз имах подобен дайкин,пак 22ка,но го махнах заради тръгването на макс на турбината и честия дефрост-за два дни при минусови температури ми пълнеше тавата отдолу с лед и ходех да го разбивам,че капеше в/у съседите.А при сегашната машина тавата е напълно суха.И 23°C правеше със сетни усилия.

    Мисля,че и колегата dragozow си сложи дайкин с номинал 2.2kw. и ми е интересно дали му топли сега?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Re:Daikin F22KTNS

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    oledole дайкинчето първо не е 10ка,а 7ца и си е слабичко за мен.В стая със същата квадратура и аз имах подобен дайкин,пак 22ка,но го махнах заради тръгването на макс на турбината и честия дефрост-за два дни при минусови температури ми пълнеше тавата отдолу с лед и ходех да го разбивам,че капеше в/у съседите.А при сегашната машина тавата е напълно суха.И 23°C правеше със сетни усилия.

    Мисля,че и колегата dragozow си сложи дайкин с номинал 2.2kw. и ми е интересно дали му топли сега?
    За съжаление честия дефрост много спъва отоплителната производителност на дайкин машините.Прекалено чест е, а те така или иначе са климатиците с най-малко заскрежаване, дори почти липсва.Има го само когато вали дъжд/сняг/мокър сняг и температурата е +2 до -3 градуса, но дори и тогава заскрежаването е пренебрежително малко.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Re:Daikin F22KTNS

    Динко, на dragozow машината е 2.5 kW отоплителна мощност....И агрегата няма нищо общо с този на F22KTNS...
    Daikin AR22FNS

    F22KTNS

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #9

    Re:Daikin F22KTNS

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    oledole дайкинчето първо не е 10ка,а 7ца и си е слабичко за мен.В стая със същата квадратура и аз имах подобен дайкин,пак 22ка,но го махнах заради тръгването на макс на турбината и честия дефрост-за два дни при минусови температури ми пълнеше тавата отдолу с лед и ходех да го разбивам,че капеше в/у съседите.А при сегашната машина тавата е напълно суха.И 23°C правеше със сетни усилия.

    Мисля,че и колегата dragozow си сложи дайкин с номинал 2.2kw. и ми е интересно дали му топли сега?
    Странно, спомням си, че на няколко места го даваха 10ка, в такъв случай, май наистина е малък

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Daikin F22KTNS

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Динко, на dragozow машината е 2.5 kW отоплителна мощност....И агрегата няма нищо общо с този на F22KTNS...
    Сигурно си прав Сашо-по памет го казах,но от снимките се вижда ,че дистанционните са им еднакви, но ако Daikin AR22FNS е с друго сърце и с повече килограми на външното тяло- е добре,но при 2°C има с цял киловат по малко -2.6kw. и откъде ще го изкарва това топло-доста интересно,но собственикът му ,ако чете да сподели-той най добре знае.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #11

    Re:Daikin F22KTNS

    От тук съм останал с впечатлението, че е 10ка. http://varnaklima.com/index.php?page...product_id=162

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #12

    Re:Daikin F22KTNS

    Пак съм аз.
    От 11 дни работи климатика и над него тавана ми почерня. Нормално ли е, или да викам майсторите ?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #13

    Re:Daikin F22KTNS

    Цитат Първоначално публикувано от oledole
    Пак съм аз.
    От 11 дни работи климатика и над него тавана ми почерня. Нормално ли е, или да викам майсторите ?
    Как така почерня? Можеш ли да направиш снимка?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #14

    Re:Daikin F22KTNS

    Да не прави сянка и да изглежда че е почерняло?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #15

    Re:Daikin F22KTNS

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Да не прави сянка и да изглежда че е почерняло?
    Прав си, на дневна светлина няма нищо. Много съм се шашнал по тези климатици

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 08:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 23:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 21:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе