Резултати от 1 до 10 от общо 10

Daikin CTX50/2MXS50

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #1

    Daikin CTX50/2MXS50


    Лични наблюдения върху този модел:
    Помещението, в което е монтиран е 36м2, юг/изток, добра изолация, среден етаж, тръбен път около 15 л.м., когато паднаха външните температури размразява на 30 мин. като по часовник за 5 мин. и не топли като хората. Добре че на външното може да се закачи още едно вътрешно тяло (което и направих) и по този начин му намалих консумацията и вдигнах отдаваната мощност със 700W. Имам монтирани още един Престиж 25-ца (15м2 - юг) и един Panasonic HE9 (19м2 юг/изток) и познайте кой топли най-добре - HE9-ката. Интересувам се дали някой, който е слагал такъв мулти сплит е срещал проблем за такова често размразяване. Проблемът не е в липсата на R410A - този модел до 2-тия метър не се допълва. В случая сумарният тръбен път е около 19 л.м. и въпреки това има сложени 50 гр. допълнително
    Ще благодаря за мнения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #2

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    ..., тръбен път около 15 л.м., ....Проблемът не е в липсата на R410A - този модел до 2-тия метър не се допълва. В случая сумарният тръбен път е около 19 л.м. и въпреки това има сложени 50 гр. допълнително
    Нещо не разбрах за тръбния път.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #3

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Едното вътрешно (50-ката) е с тръбен път 15-16л.м. другото с 3,5 л.м. Позволен макс. тръбен път по каталог - 30 л.м. не се дозарежда (също по каталог) до 20-я метър.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #4

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    ... Проблемът не е в липсата на R410A - този модел до 2-тия метър не се допълва. В случая сумарният тръбен път е около 19 л.м. и въпреки това има сложени 50 гр. допълнително
    ...
    Поправи ме ако греша но това че в климатика има фреон за 20 метра тръбен път по никакъв начин не ти гарантира наличието на фреон с течение на времето. По време на монтажа след като се обезвъздуши се пълни системата след което се "затваря" кранчето на запаса от фреон. От там нататък ако ти изпуска някъде по трасето кой ти гарантира че нямаш липса ? Това не е констатация на проблем, а подсказка да не изключваш с лека ръка тази възможност от разсъжденията.
    При мен положението е доста разлино и затова няма как да коментирам и да съпоставям с твоя случай - 2броя CTXU25G със 2MXU50G.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Не съм спец но си мисля че няма такова нещо като "запас на фреона" и "кранче" към него. Фреона идва предварително зареден, и стои прибран в компресора, като в системата има предвиден за до определена дължина тръбен път, после се добавя грамаж според допълнителните метри тръба и документацията. Дали трябва да се отнема не зная ако се инсталира с по-къс от минималния препоръчителен тръбен път според документацията, повечето клими имат такива минимални препоръчителни дължини на тръбите.

    Грарантира ти че няма да ти изпуска системата монтажника който я вакумира. Изпомпва се въздуха до опрделено ниво като този вакум трябва да се задържи определено време - според техническата документация на машината.
    Дори и 5 кила да долееш ако изпуска от някаде то ще си отиде от където намери.

    Всяка година би трябвало за това да идват да ти искат парички -тогава би трябвало да закачат един манометър и да видят как бачка климата - с какви налягания и подобни - наистина не ги разбирам, и АКО трябва да долеят фреонец, ако трябва и да разберат от къде изпуска и да си оправят нещата.

    Относно дефроста - дайкин имат странен не много документиран алгоритъм - повечето от големите машини са на 44 мин. малките на по-малко. За този модел трябва да се потърси сервизното, но за 50-ките моно сплит е дадено 44, предполагам може да са и по-малко минутите до 6.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #6

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Е как не ги разбираш. Продават се евтинджос климатици с високи надценки монтажа става както дойде , изтекъл фреон в гаранция би трябвало да се оправи безплатно (понеже е проблем на монтажа , а не на техниката) само че се обвързват с договори и всяка година кравичките дето се стискат за по-скъпи климатици биват издоявани по график. По този начин се печелят много повече парици отколкото само от надценката на един по-скъп климатик.

    Фирмата която ми монтира климатиците ми казаха че няма такива договори за годишни профилактики. Просто ако забележа някакъв проблем да се обадя и ще минат да видят.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Така е. И при мен липсата на годишна профилактика донякъде надделя при избора. Както и да го смятам 2х50 е 100 лева. За 2 клими е 200. Поне да правят профилактика като хората, както си му е реда - няма проблем. Ама да пипнат тръбите, да видят въздушния филтър и да ми подменят батериите - много ми се вижда!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #8

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Ти смяташ само тръбите на второто тяло , а обема на самото вътрешно тяло с какво го пълниш? Да не би фреона да е предвиден за 20 л/м тръби и едно тяло , а ти си с 19л/м и две тела. Едно вътрешно тяло може и да се равнява на 5л/м тръби. Не съм специалист , просто гадая .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #9

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Всяко външно тяло си върви с опреелени вътрешни тела. Така неизвестното остава само дължината на тръбния път. Няма как да имаш външно тяло и тръби без да е предвидено вътрешно тяло.
    Отделно спомена че има и добавен фреон.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re:Daikin CTX50/2MXS50

    Викай сервиза и недей да се чудиш...50 - ка да не може да стопли 36 квадрата стая...?Не се ли сещаш че проблема ти не е във второто тяло и е трябвало още първото да направи баня.Тръбите да не са лошо огъвани...?Присъства ли на полагането на тръбите?Може и да има друга причина...но недоумявам защо е била нужна мулти 50-ка за 36 квадрата стая...?Изсипал си куп пари без смисъл...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе