Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

DAIKIN error codes на FTX 50 GV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #16

    Отговор: DAIKIN error codes на FTX 50 GV

    И аз това си помислих първо, и вчера го чистих днес мислех с пароструйка да го мия, но се отказах след като говорих с едно момче, което разбира. Фреона е намалял и дава тази грешка, някъде има шупла и изпуска. Не знам как ще намерят къде е, защото ми го прави всяка година по това време. До сега беше гаранционен, идваха пълнеха го и изкарваше една година. Момчето вика, просто не им се е занимавало да го оправят, така им е било по-лесно да го напълнят и да замажат една година. Типично по български ... да кажа и фирмата все пак SATEX от Шумен ... не искам да ги виждам вече.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #17

    Отговор: DAIKIN error codes на FTX 50 GV

    Българска фирма хахахаха разсмях се направо.. Викам чук и гек слагам едно гръмко заглавие което задължително трябва да завършва на "клима" естествено плащам им по 200 лева заплата на работниците...
    И знаеш ли колко на чук и гек за 200 лева на месец им се сваля външно тяло, или им се прави диагностика, изобщо даже не им се занимава, даже без да източват, само тъпчат с фреон и воаля красота ...

    Аз работа на свястна фирма си я представям така...
    Идват с едно сносно фирмено бусче вътре оборудвано с необходимата техника, излизат двама с работни гащеризони изглеждайки сериозно, слагат малко ув оцветител в системата, или с лийк детектор намират теча, и ти казват така и така, това трябва да се отстрани, това трябва да се направи..
    Междувременно ти отговарят стойностно и еродирано на на хилядите глупави въпроси, който им задаваш.
    Най накрая след като си свършат работата ти правят един гаранционен протокол..


    А как е всъщност...

    След два три дневно закъснение и чакане, отсреща се задава очукана ръждива баничарка, нещо от сорта на рено 5 примерно, при опит да се качи на бордюра, колата изпатква и угасва, вътре се разнасят псувни, относно кабелите и капачката, която трябваше да сменя преди две години, последва триминутно непрестанно въртене на стартер, ама колата не пали, защото и изпарителя трябваше да се смени тогава, естествено и акумулатора пада, последва бутане запалва така всичко е наред..
    Ха така си мислите
    Слизат двама отварят задната врата, иии о чудо на чудесата, всичко е нахвърляно вътре като на пакистанка сергия, инстроментите не си знаят мястото, даже не знаят защо са там въобще.
    Изпод боклуците се изравят два работни гащеризона, мазни мазни, все едно са монтьори в автосервиз, обличат се набързо пред блока, прикривайки се зад отворените врати на баничарката, то не че някой умира да ги гледа ама айде...

    Така, надянали вече гащеризоните, се превръщат в машини терминатори, пред който терминатора арнолд е просто палаво хлапе, вече нямая машина която да им се опъне, и да не могат да я терминират.

    Урааа дългоочакваният монтаж вече започва..

    Тръбичките се търкалят по земята открити, и го запитваш няма ли да влезе прах, абе ти знаеш ли аз колко климатици съм сложил, и млъкваш какво да кажеш, вярно е той е слагал повече, неговата работа е да слага, климатици....

    Задаваш някакъв глупав клиентски въпрос, и почват да ти се зверят насреща, мислят си че ги подпитваш, или че ще им вземеш хляба, или просто баничарката му е вдигнала нервите до краен предел...

    Както и да е млъкваш..

    Казваш си, то като ти ебът жената, и като ти поставят климатик не бива да се гледа...

    И въздишаш докато гледаш как се пречупва кондензната тръба на вътрешното тяло, и се надяваш лятото да нямаш водопад от стената....

    и климатика тръгва криво ляво, прибират доволно едни пари, и после не ги търси.....


    Това е измислена история, ако някой се припознае в нея, вместо да се сърди по добре да промени нещо .......

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #18

    Отговор: DAIKIN error codes на FTX 50 GV

    Цитат Първоначално публикувано от sir_daffy Виж публикацията
    И аз това си помислих първо, и вчера го чистих днес мислех с пароструйка да го мия, но се отказах след като говорих с едно момче, което разбира. Фреона е намалял и дава тази грешка, някъде има шупла и изпуска. Не знам как ще намерят къде е, защото ми го прави всяка година по това време. До сега беше гаранционен, идваха пълнеха го и изкарваше една година. Момчето вика, просто не им се е занимавало да го оправят, така им е било по-лесно да го напълнят и да замажат една година. Типично по български ... да кажа и фирмата все пак SATEX от Шумен ... не искам да ги виждам вече.
    Сатекса много западнаха сложиха една кокошка в магазина ( малко като травестит е ) дето грам не чува петела питаш за някой модел тя не го е чувала почва едно звънене едно гледане в тавана накрая питаш това цена с монтажа ли е - айде пак телефони хабер няма кво продава ..

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #19

    Отговор: DAIKIN error codes на FTX 50 GV

    Цитат Първоначално публикувано от Trayan Savov Виж публикацията
    Казваш си, то като ти еб*т жената, и като ти поставят климатик не бива да се гледа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Error Codes за всякакви климатици
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 30-11-11, 18:09
  2. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  3. Daikin FTX25... - Error E6 - Compressor Lock?
    От Mega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 14-03-11, 21:55
  4. RSS Reader с поддръжка на BB Codes
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-02-07, 11:08
  5. Forum codes
    От mitkko във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 12-04-05, 12:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе