Резултати от 1 до 10 от общо 10

имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    6
    #1

    имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    интересува ме дали това е проблем при зададени 24гр. да достига 20 в средата накухнята на масата,а на тавана над климатика е 24,призададени 26 на масата става 21гр.,на на тавана е 26

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #2

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    Нормално си работи машината - мери т-рата под тавана, а защо има такава разлика.... обърни внимание на положението на клапата и скоростта на вентилатора!

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    клапата я слагам в различни положения,но няма промяна,пробвах и вс.скорости и автом.
    от 4 дни само с климатика се разправям
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296678790[/time]_________________________________________________

    при дугия ми климатик панасоник в средата на стаята си показва:при зададени 22 си държи 22,а на тавана над вътрешното тяло е 26гр.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    Слагай клапата в най-долно положение и я остави така.Да нямаш нещо под климатика - секция или нещо подобно.Тия 10 квадрата са нищо за машината, нещо не е както трябва при ползването.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    под климатика няма нищто,но в кухята има трегер и вътршното тяло е поставено в по-малката част накухнята.трегера е 35-40см.,но от двете страни на тргера по тавана темп.е еднаква

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #6

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    Да не е избита терасата? Аз съм с избита тераса на кухнята и там където е била терасата пода е страшно студен , защото от долу в съседите си е тераса. Има големи топлозагуби през пода, a FTX25JV е слаба машина.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    6
    #7

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    да избита е терасата от доло е същто избито тялото е монтирано на терасата
    ако го преместя бътре незнам дали ще има промяна?????????


  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    По виско личи, че климатика е поставен на неподходящо място. Вентилатора трябва да се държи на висока скорост. Факт е, че тавана е топъл. Явно климатика топли.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    6
    #9

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при зададени 24г досттига 20гр

    да климатика топли и май наистина мястото е неподходящо.сега при зададени 24*в средата е 22*-23,което е по добре.Вече мисля да го оставя там не ми се занимава с маистори да пробиват и цапат
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296843456[/time]_________________________________________________

    ще помоля някой които има същия модел климатик,ако има възмогност да сложи един термометър отгоре на бътрешното тяло и да измери там темпетарурата при нагожите зададени градоси от дистанционното.благодаря пред варително

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #10

    Re:имам проблем смоя даикин FTX25JV , кухня 10кв.при з

    Тези които са си приобщили терасите - трябва да се изкъртят плочките и хастара под плочките с който е зададен наклона им. След това се измерва колко дебел слой трябва да се положи за да се изравнят нивата с пода от стаята (предвижда се и отстъп ако пода на кунята е вече готов с някакво покритие), тредвиждат се едни минимални 4-4,5 см за замазка и останалото се запълва с подходяща дебелина XPS или друга топлоизолация по желание. Ще дам нарочно снимки от един и същ ъгъл:
    Изчистено до панел :

    Положени два пласта XPS по 3 см - можеше и още но ми се видя множко пък и на места замазката щеше да стане под 4 см което ми се вижда тънко вече. Освен двата палста покрай стената съм вдигнал и малко бордче понеже в ъглите не е необходима голяма здравина , но пък не беше махната мозайката преди да се реди итонга и затова се опасявах от студен ръб заради мозайката под итонга близо до замазката.

    Полагане на мрежа и замазка. По време на полагането на замазката мрежата са надига така че да остане поне на 1 см над топлоизолацията за да си върши работата като разпределителна армировка.


    Такава замазка трябва да съхне поне 1 месец за всеки сантиметър за да се полага каквато и да е настилка отгоре и да няма проблеми с влагата. За 5 см трябват 5-6 месеца.
    Направиш ли това изобщо не ти пука отдолу комшията дали ще затваря, кога и как ще го прави и т.н.
    Преди да направя замазката беше луд студ в стаята и изобщо не си играх да я топля. Сега си е нормална стая като другите стаи от апартамента.
    Отделно и постояната влага която неименуемо ще ти донесе мухал после - няма да се оттървеш от нея докато е студено.
    Преди да топлоизолирам винаги в ниската част на стаята се е усещал хлад. Просто докато се наканя и хванаха студовете, а не ми се правеше замазки при минусови външни температури. Чаках да дойдат плюсовите януари и тогава направих. На следващото захлаждане си пролича вече разликата.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам климатик Даикин
    От milane070 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-12, 21:04
  2. 12 LEC в 10кв.м
    От tiburon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 23-03-12, 18:55
  3. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  4. Проблем със стояща батерия за кухня
    От AC DC във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 15-09-10, 08:26
  5. Отговори: 0
    Последно: 06-02-06, 11:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе