Резултати от 1 до 5 от общо 5

FTX60GV настройка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #1

    FTX60GV настройка

    Здравейте,
    имам следния въпрос:
    Може ли на въпросният климатик да му се каже ДА НЕ охлажда, когато му стане топло.
    Слагам го на 24 градуса да речем и понеже имам в другите стаи също отопление, ако на въпросния климатик му стане над 24 градуса, започва да духа студ.... ама айде моля ви се г-н климатик .. искам ако ти е 30 градуса да си седиш и мируваш. Ако ти падне под 24 градуса, започни да топлиш.
    Та обобщено - как да го настроя така, че само да отоплява до зададената от мен температура, но не и да охлажда ако в помещението е НАД тази темперетура.
    Благодаря ви предварително за отговора.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:FTX60GV настройка

    От копчето на дистанционното MODE избери слънцето (отопление), а не AUTO. Иначе вентилатора си го дръж на ауто.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #3

    Re:FTX60GV настройка

    Благодаря, сега ще опитам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #4

    Re:FTX60GV настройка

    topche,
    умните хора сядат и си прочитата поне веднъж инструкцията за употреба. Ако я нямат на Български в комплекта на климатика има интернет и на сайтовете на някой български фирми занимаващи се с продажба и монтаж на климатици има версия преведена на български.

    Режъмът HEAT (Отопление) - при достигане на зададенат температура климатика спира да работи докато не падне с малко температура при което отново се включва за да достопли.
    Режимът AUTO (Автоматичен) - установява в стаята зададената температура като в зависимост от това дали стайната температура е по-висока или по-ниска от зададената, се включва съответно в режим на охлаждане или нагряване за да поддържа точно зададената температура.

    Ето го и ръководството: Daikin FTX60GV BG.pdf

    Едно време в техническият университет ни учиха така : "Умният инженер след като закупи някаква техника, прочита приложената документация прдварително поне един път и ако се налага в последствие се обръща за справка.
    Глупавият инженер поглежда документацията с насмешка и се тупа в гърдите как знае всичко и тия книжки са за идиотите. След като не успее да подкара устройството или дори го счупи или повреди отваря документацията за да погледне къде и как е сгафил и защо се стигна до тук (понякога попържайки глупавите хора сътворили този продукт)."

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #5

    Re:FTX60GV настройка

    Цитат Първоначално публикувано от barabata
    topche,
    умните хора сядат и си прочитата поне веднъж инструкцията за употреба. Ако я нямат на Български в комплекта на климатика има интернет и на сайтовете на някой български фирми занимаващи се с продажба и монтаж на климатици има версия преведена на български.

    Режъмът HEAT (Отопление) - при достигане на зададенат температура климатика спира да работи докато не падне с малко температура при което отново се включва за да достопли.
    Режимът AUTO (Автоматичен) - установява в стаята зададената температура като в зависимост от това дали стайната температура е по-висока или по-ниска от зададената, се включва съответно в режим на охлаждане или нагряване за да поддържа точно зададената температура.

    Ето го и ръководството: Daikin FTX60GV BG.pdf

    Едно време в техническият университет ни учиха така : "Умният инженер след като закупи някаква техника, прочита приложената документация прдварително поне един път и ако се налага в последствие се обръща за справка.
    Глупавият инженер поглежда документацията с насмешка и се тупа в гърдите как знае всичко и тия книжки са за идиотите. След като не успее да подкара устройството или дори го счупи или повреди отваря документацията за да погледне къде и как е сгафил и защо се стигна до тук (понякога попържайки глупавите хора сътворили този продукт)."
    напълно съм съгласен с теб !!!!!!!!!!
    аз явно попадам в групата под глупавите.
    В режим на местене съм и документацията ми е в някои от кашините .. не знам в кои.
    По-лесно (не казвам по-добре) ми беше да питам. Ако всички обаче бяха като теб, а не като човека от предния пост, тези форуми никога нямаше да просъществуват. Многознайковците, които се тупат в гърдите колко много знаят и НЕ дават правилият отговор съм ги срещал и срещал колкото искаш. С твоя пост освен, че ми казваш че съм глупак, доказваш че че ти си от този род хора - тупат се в гърдите колко много знаят, но няма да си дам ъкъла. Уважавам това - мозъка стурва пари. И аз не си го давам лесно даром. Успех в бъдещите ти начанания (вярвам ,че го имаш в бизнеса си), но ако не те кефя и такива като мен, които са тук за да питат, то тогава просто ме подмини и не ме обиждай, за да не получиш същото.
    Радвам се, че все пак си обърнал внимание на темата.
    Отново благодаря на човека, който ми даде решение и то работи. Простичко - въпрос -> отговор-> решение. Без излишни спорове и обиди. За това са създедени тези форуми, а не да се дърлим по тях. Със здраве.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  2. FTX60GV vs. FTXS60G
    От tweeg във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 16-03-11, 07:53
  3. DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло
    От batemityo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 01-01-11, 13:41
  4. Отговори: 8
    Последно: 02-11-10, 12:59
  5. DFL настройка
    От MrMyr във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 26-06-09, 14:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе