Резултати от 1 до 14 от общо 14

FTX60GV vs. FTXS60G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #1

    FTX60GV vs. FTXS60G

    Тази зима ми беше първата в новия дом и карах на ел. котлето от предишния собственик, но нещо сметките не ми харесаха
    Имам едно помещение 45 м2 и мисля да сложа един климатик в него.
    Поразгедах и се спрях на FTX60GV и FTXS60G.
    Като гледам характеристиките - еднакви.
    Въпросът ми е разликите само в екстрите като титаниеви филтри, сензори за движение и т.н ли са?.

    Мен климатика ми трябва да топли, не да готви "боб чорба", та се чудя струва ли си 1000 лева отгоре за FTXS60G?
    Това, което искам е вечерно време и през почивните дни да държи 22 градуса (през останалото време 19-20), да държи на -15 градуса външна и да не е много шумен - не се спи в тази стая ама да не мрънкат съседите.

    Какво ще препоръчате FTX60GV или FTXS60G?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Спести си 1000 лева.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Не знам има ли разлика в алгоритъма на федрост. При FTX е малко кретенски и често го прави без да има нужда. Не знам как е при FTXS. Но пък разликата в цената наистина е доста голяма.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Всеки има свое мнение.
    За 45 кв.м. FTX71GV -със сигурност ще дуржи при тези 45 кв.м. 22 дори 25 градуса при -10 градуса под нулата навън.

    От моя гледна точка избор между 50-ка и 60-ка FTX...GV е безмислен защото е един климатик, но просто 50-ката е по-икоиномична.
    Според мен дайкин 71GV ще пасне за тези 45 квадрата, 50-ката ще е малко слаба, но не поради липса на мощност, а поради честия дефрост(личен опит с подов дайкин- под 0 градуса дефрост на всеки 55 до 80 минути).71-цата на на дайкин няма да има този проблем.
    Пари за FTXS модела 50-ка и нагоре не бих дал, за 25 и 35 може би.Не бих похарчил пари защото почти не се различават-разликата е седмичния таймер, който се компенсира 70-80% от смарт ай което води до енергоспестяване.Аз седмичния таймер го ползвам именно за енергоспестяване като съм настроил най-висока температура-25 градуса от 17'00 до 20'00 часа и след това до полунощ на 2 пъти през 1.5 часа намалява с 1 градус-така най-висока температура се поддържа във времето когато в стаята се позлва най-много от обитателите-това са вечерните часове.Същия резултат може да постигнеш със умното око с разликата, че то само ще преминава в икономичен режим когато отчете липсата на хора в помещението.

    За шума няма смисъл да говорим поне при 50-ките и нагоре дайкин нямат проблем, макар че след 2-3-тата година стават сувсем малко по-шумни от 1-вата година, но шума може да се чуе само през нощта от 1-2 метра не по-далече.За шума значение има и дали климатика се "пъне" и смъка достига температурата или си работи нормално и спокойно и затова 71-ца FTX GV серията.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    джъсти е прав.........аз в 47кв.м. магазин сложих 71-цата и не съжалявам.колкото и смешно да звучи,но това е невероятно тиха машина,а имай изпредвид че витрината ми е 10кв.м.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #6

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Не можеш ли да инвестираш малко повече пари,и да си преработиш системата с термопомпа ?Има доста писано по темата.
    А иначе съм съгласен с колегите,71GV е твоят климатик.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #7

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Малко уточнение защо се спрях на 60-ка, а не на 71-цата.
    В стаята, за която говорим, има една Тошиба - RAS- 13YKH-E.
    Много е стара - мисля на към 10 години. По спецификация работи до -5 за отопление. Малка е за това помещение - по-скоро е сложена да подпомага парното или за охлаждане през лятото. Та все си мисля, че ако 60-ката не се справя може Тошибата да помогне. Ама пък от друга страна това несправяне ще е при ниски температури дето Тошибата ...
    Тази зима с парното на 90м2 отопляеми по време на големите студове харчеше по 7-8КВ на час и държеше някъде 20-21 градуса.
    Тази стая ми е изцяло вътрешна(ама пък с 10 м2 прозорци) като гледам радиаторите в нея са "най-студени". Та все си мисля, че 60-ката с нейните 4.47 на -10 градуса ще се справи.

    Това, което ме спира за 71-цата(освен 350-400 лева отгоре) е да не дойде много "голяма". Минимума за отопление и е 2.3КВ и един вид в преходни сезони ще работи на on/Off. От друга страна пък мога да отворя вратата към коридора и да добавя още едни 10м2 за отопление, ама дали ще може да "метне" до тях за да ги отопли?
    Гледам, че и външното тяло на 71-цата е малко по-голямо, което за топлообмен добре, ама пък по-шумно го дават.

    Иначе отоплението ще е като при теб - вечерно време от 5 до 10 - 22-23 градуса, после може и 19-20 през нощта и през работните дни.

    Абе, раздвоен съм малко

    Лошото е, че жената като чуе 350 лева отгоре + клас C за 71-цата ще каже - твърдо НЕ
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1300195404[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Не можеш ли да инвестираш малко повече пари,и да си преработиш системата с термопомпа ?Има доста писано по темата.
    А иначе съм съгласен с колегите,71GV е твоят климатик.
    Ако ида на термопомпа бая "копане" ще падне - мисля че ще трябва да сменя тръбите, и доста по-скъпо ще излезе термопомпата от климатика.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    1.Мо то според мен климатика ще гори толкова колкото са ти топлозагубите и дали е клас ц или б няма да има толкова голямо значение в разхода да е 7-10 лева на месец(ама ме съмнява дали и толкова ще е)

    2.В преходните сезони в такова голямо помещение всеки правилно оразмерен климатик ще работи ОН-ОФ, освен ако не е на 100/200 волта.

    3.Ма тя твоята жена много грамотна технически бре?!?!?! Я и кажи и че е клас А и си спести неприятностите, защото когато дойде време отново за отопление тя ще я интересува повече дали топли, а не дали е клас А и ако не и достатъчно топло мърморенето/точилката ще я отнасяш всеки път ти и накрая на месеца дори да и угодиш и да купиш дайкин FTX(S)50 или 60 GV, като ти е мрънкала цял месец, че само сте си дали парите за този нетоплеш и духащ климатик ще те страх да и се "оплачеш" и от сметката за ток.Ако е доволна спокойно можеш да си помрънкаш за високата сметка(дори и да си доволен от топлината и сметката) и да ти олекне на душата и пак щеш не щеш да си платиш.
    Да не стане така, че да купиш 60-ката и освен че ти няма да си доволен, жената да ти мрънка по цял месец и най-накрая и сметката за ток да е висока, че тогава със сигурност ще съжаляваш за спестените 300-400 лева.

    4.Не разбирам как си съгласен да дадеш за FTXS повече пари, а не си съгласен да платиш по-малко за FTX71GV по-малко пари...


    5.След като си доволен на 8кв на час, то съм сигурен, че от 71-цата ще си предоволен, едва ли ще тезакърпи повече от 1.2 до 1.5 кв на час в големите студове при темперирарана стая.


    П.П. Тази тошиба спокойно можеш да я преместиш в по-подходяща стая/помещение, че в това не се знае докога ще и издържи душичката...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    за шума от външното не се притеснявай.имам едно чудо на техниката ЕЛИТ 12-КА........................дайкина пред него е като...........просто наистина е невероятно тих климатик.слагай го и другата зима ще ни споменаваш във вечерните молитви.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    71цата е клас Б онзи ден монтирах такъв на една вила в Троян и е много тих. И като цена мошност качество няма друг от марковите машини да се равнява с него.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #11

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Как да ти кажа парите не са проблем, ама оправдаването им пред жената е.
    Аз бях харесал една Nocria ама жената пусна търсачката и като каза - защо да даваме 2800 за нокриата като има дайкин за 1850 с монтажа и до там беше с нокриата.
    Май ще трябва да отделя още 500 лева - 400 отгоре за 71-цата и 100 за омилостивяване на жената с някое подаръче

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    50-ката трябва да си застанал дои външното тяло за да хванеш дали работи - 71 няма да е много по шумно. а това за класовете енергийна ефективност малко или много не те бъркат - вариянт е да сложиш няколко по-малки клими ако ще гониш ефективност.

  16. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #13

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    FTX50 не е малък за посоченото помещение от 45 квадрата. До 50-55квадрата никакъв проблем с него. Не си заслужава FTXS50 заради един седмичен програматор.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Re:FTX60GV vs. FTXS60G

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Как да ти кажа парите не са проблем, ама оправдаването им пред жената е.
    Аз бях харесал една Nocria ама жената пусна търсачката и като каза - защо да даваме 2800 за нокриата като има дайкин за 1850 с монтажа и до там беше с нокриата.
    Май ще трябва да отделя още 500 лева - 400 отгоре за 71-цата и 100 за омилостивяване на жената с някое подаръче
    Ей тая твоята жена е опасна работа, а си кръшнал, а те хвана с...гугъла, че дори подаръци няма да я умилостивят лесно.Ама така е избрал си умна жена която трудно се лъже...

    Взимай 71-цата, че иначе ще играе точилката.По-добре веднъж 400 лева + 100 лева подарък и доволна съпруга зимата, отколкото всеки зимен ден точилка и заточение в някоя друга стая през нощта, че и кютек на края на месеца като дойде сметката за ток

    В краен случай дръпни жицата на интернета за няколко дни докато купиш/изберете климатика и иди предварително в магазина/фирмата от която си решил да купуваш и и м кажи, че само съпругата е проблема да помогнат малко и да препоръчат 71-цата като най-топлещия, евтин, икономичен и подходящ климатик за вашето помещение(то такава си е и истината, ама друго е да го чуе от друг човек)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  2. FTX60GV настройка
    От topche във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-11, 23:27
  3. DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло
    От batemityo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 01-01-11, 14:41
  4. Отговори: 8
    Последно: 02-11-10, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе