Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #1

    Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Здравейте колеги, Миналата седмица закупих 2 стаен апартамент в Младост 2 на последен етаж ново строителство, много качествено изпълнение. Обаче се оказа, че 55 семейства искаме ТЕЦ, а 1 семейство не иска да има нищо общо с топлофикация и според правилата на Топлофикация софия не може да ни прекарат ТЕЦ и се наложи да се пренасочим, към отопление с климатици. Така, че моля помагайте! 6 етаж(отгоре няма тавани), вътрешен, североизточно изложение, 31 квадрата помещение, 3.1м тавани(които ще свалим с окачен таван с 20см), големи френски прозорци за всекидневната. 15 квадрата за спалнята, нормален голям прозорец, таваните са 3.1м, които също ще свалим с 20см. Строителя е направил инсталацията за климатик и няма да се плаща за монтаж, тъй като търговеца трябва само да закачи външното и вътрешното тяло. Бюджета за 2та климатика около 2700 лева, максимум 3000 лева. Предварително ви благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    За всекидневната GREE GWH18KG, а за спалнята LG CA09AWR.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #3

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Благодаря за бързия отговор колега. Но ми се иска да са Дайкин, затова съм сложил темата тук.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    С този бюджет не можеш да вземеш свестни ДАЙКИН за двете помещения.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Daikin нисък клас за 31 м2 е 2000 лв с монтажа, а среден клас е почти колкото целия ти бюджет. За тези 31 м2 си трябва бая мощност. Общо-взето с този бюджет ще трябва да се примириш с много недостатъци на машините от страна на комфорт и икономичност.
    Необходима ти е една Нокрия за голямата стая ~ 2400 с монтажа http://www.fujitsu-general.bg/cat_30_product_30.html и примерно една Тошиба Дайсейкай 6 за малката стая (1950 лв с монтажа). Може и друго за спалнята, по-евтино, но все пак там ще се спи и комфортът и шумът е важен, нали? За спалнята може примерно Daikin FTXS20J.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #6

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Виж кредитите за енергийна ефективност - дават 20% за климатици. Като приспаднеш таксите и лихвата за 1 месец, т.к. задължително трябва да минеш през кредит - общо взето към 15-16% смъкваш от цената на климатиците.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #7

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Виж кредитите за енергийна ефективност - дават 20% за климатици. Като приспаднеш таксите и лихвата за 1 месец, т.к. задължително трябва да минеш през кредит - общо взето към 15-16% смъкваш от цената на климатиците.
    Ще дадеш ли малко повече инфо за тези кредити и кои банки ги отпускат ако имаш информация. Благодаря.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    http://www.reecl.org/bg/partbanks.php ето го сайта и банките.Вътре има информация как става работата.Аз преди три години така си купих двете машини и бях с 350 лева на печалба , половината от 20-те % ми платиха лихвата - върнаха ми общо към 730-750 лева, а лихвата беше към 350 лева.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #9

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    http://www.reecl.org/bg/partbanks.php ето го сайта и банките.Вътре има информация как става работата.Аз преди три години така си купих двете машини и бях с 350 лева на печалба , половината от 20-те % ми платиха лихвата - върнаха ми общо към 730-750 лева, а лихвата беше към 350 лева.
    От услугите на коя банка се възползва, защото аз като почетох малко май реших, че по скъпото си заслужава, та да се пробвам за този кредит.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Ползвах ДСКаса, ама те сега не обслужват кредита.Преди го обслужваха.Програмата беше спряла и след като я възобвониха са останали само тези двете банки.Определено, ако ползваш линията си заслужава да вземеш качествени машини.Спокойно можеш да вземеш НОКРИЯ-та и ТОШО 6-а серия, които ДЕЯН ти препоръча.Няма да съжаляваш изобщо и ще си решиш кардинално въпроса с отоплението.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #11

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ползвах ДСКаса, ама те сега не обслужват кредита.Преди го обслужваха.Програмата беше спряла и след като я възобвониха са останали само тези двете банки.Определено, ако ползваш линията си заслужава да вземеш качествени машини.Спокойно можеш да вземеш НОКРИЯ-та и ТОШО 6-а серия, които ДЕЯН ти препоръча.Няма да съжаляваш изобщо и ще си решиш кардинално въпроса с отоплението.

    Много благодаря, точно затова се заинтересувах за този кредит, защото като се поразчетох малко видях, че тези 2 машини са наистина върха.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Точно за твоите помещения са.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #13

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от misho74
    Ще дадеш ли малко повече инфо за тези кредити и кои банки ги отпускат ако имаш информация. Благодаря.
    Ами аз към Райфайзен се ориентирах. Парите ги имам ама викам да изкяра нещo от тази програма.
    Сметката е следната:
    10 евро за разглеждане
    2.45% ти вземат такса при усвояване
    Трябва да ти отворят сметка в евро - 2 евро за отваряне, 1 евро на месец за обслужване и 5 евро за закриване
    Лихва за един месец сложи я 1% грубо
    Веднага като преведат парите от REECL връщаш всичко - при предсрочно погасяване нямаш такси.

    Та печалбата ти е:
    16.55% от сумата - 18 евро.

    За Прокредит не съм гледал ама предполагам в общи линии ще е същото.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #14

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Ами аз към Райфайзен се ориентирах. Парите ги имам ама викам да изкяра нещo от тази програма.
    Сметката е следната:
    10 евро за разглеждане
    2.45% ти вземат такса при усвояване
    Трябва да ти отворят сметка в евро - 2 евро за отваряне, 1 евро на месец за обслужване и 5 евро за закриване
    Лихва за един месец сложи я 1% грубо
    Веднага като преведат парите от REECL връщаш всичко - при предсрочно погасяване нямаш такси.

    Та печалбата ти е:
    16.55% от сумата - 18 евро.

    За Прокредит не съм гледал ама предполагам в общи линии ще е същото.

    Значи доколкото сметнах примерно на 2000 лева имаш икономия 331 лева?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #15

    Re:Помощ за избор на климатик 31 кв. 3м тавани и френски прозорци

    Aха.
    Aма това е при положение, че върнеш заема на първия месец, веднага след като ти преведат парите от REECL.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик
    От Desislava във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 07-06-14, 12:46
  2. помощ при избор на климатик
    От petko_andreev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-13, 23:00
  3. Помощ при избор на климатик
    От hllprht във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 13-01-12, 08:10
  4. Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци
    От spiritfolio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 31
    Последно: 19-04-11, 16:14
  5. Малко помощ от някой с познания по френски...?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 10
    Последно: 09-01-09, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе