Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Daikin FTX50GV - режим на работа ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #16

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Аруба тук ставаше въпрос за надеждност,а не за произведени бройки,но тази на вален съм я гледал преди години,но не съм си взел климатик по нея,а щом е меродавна за вас-ок. няма лошо.Всичко е въпрос на личен избор,и може и да съм сгрешил като не съм се съобразил с тази класация,а до техниците-времето ще покаже.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #17

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Къде се слагаш пък и ти, ти нямаш и един европески модел, а тя класацията е за европейски климатици.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #18

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Затова и казах,че не съм я взел под внимание. Така е -за европейските може и да е вярна.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #19

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Аруба тук ставаше въпрос за надеждност,а не за произведени бройки,но тази на вален съм я гледал преди години,но не съм си взел климатик по нея,а щом е меродавна за вас-ок. няма лошо.Всичко е въпрос на личен избор,и може и да съм сгрешил като не съм се съобразил с тази класация,а до техниците-времето ще покаже.
    Ами то едното е свързано с другото. Като произвеждаш ненадеждна техника, няма как да си номер 1. Клиентът можеш да го излъжеш максимум един път, няма как да му предлагаш нещо, което не става и продажбите ти да растат. Справка: компресорите на Панасоник.


  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #20

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Ами то едното е свързано с другото. Като произвеждаш ненадеждна техника, няма как да си номер 1. Клиентът можеш да го излъжеш максимум един път, няма как да му предлагаш нещо, което не става и продажбите ти да растат. Справка: компресорите на Панасоник.
    Еми то хубаво, ама Панасоник и Тошиба продават компресори като луди. Понякога не е нужно да продаваш най-много за да си най-добър или най-качестевен. Много фирми създават технологии и после ги продават на други ( примерно Филипс и тн ) Мерцедес по вашата логика трябва да продава най-много, но това със сигурност не е така, да не говорим че колите които дават примерно най-малко дефекти са доста редки А и да не говорим, че Тошиба са създали първия инвертор, въпреки че имат относително малък дял при климатиците Както и да е важното е нашите клими да са здрави, пък кой ти гледа класациите

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Аз съм написал кой продава най-много: Грее, всеки пети климатик е Грее. Мерцедес може да продава най-много в неговия си клас, както Дайкин-а.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #22

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Извинявайте , обаче аз попитах за режима на работа на този климатик дали винаги работи на ОН -ОФ не за класации.Знам че този климатик не е върховен , но дали ще работи без да изключва като истински инвертор.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Още му е топло, когато загубите ти прехвърлят минималното топлоотдаване, което е бая високо, тогава ще заработи постоянно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #24

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Режимът "On/Off" не е много добър. Ще дам пример с автомобилите, понеже ми е по-лесно, но мисля, че аналогията ще е вярна, понеже и при компресори и ДВГ има смазване, студен старт, топъл старт, износване, температурни режими и т.н. Когато ДВГ работи на облекчен режим продължително време(ниски обороти), както при пътуване на дълги дестинации, моторът е добре темпериран, смазва се нормално, износването е по-малко, максимално ефективен и икономичен и животът му се удължава. При климатиците е аналогично: по-нисък минимум → по-добра и ефективна работа → по-дълъг живот на компресора.
    Да разгледаме и обратния случай: Автомобилът се движи главно в градски условия. ДВГ не работи в оптимален режим. Студени стартове, недобро смазване, високи обороти → по - бързо износване и неефективна работа и висок разход на гориво. Подобно е и при компресорите, предполагам

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #25

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Не е точно така. Нисък, висок минимум не оказват пряко влияние върху живота и добрата работа на компресора. Това което оказва влияние е смазването на компресора. Има ли масло да смазва няма проблеми. Хладилната система, програмата на работа и монтажа трябва да са направени така, че на компресора винаги да се осигурява необходимият минимум масло в картера.

    Няма знак за равенство между постоянна работа ≠ топъл компресор. Ако външният топлообменник по някаква причина замръзне и остане така повече време при работещ компресор нищо не може да спре навлизането в компресора на студен течен фреон, който попадайки в топлата среда ще започне бурно да се изпарява разпенвайки маслото, което компресора засмуквайки ще прехвърля навътре в системата. Някой системи имат отделители на течност но те са с ограничен капацитет.

    Включването и изключването на компресора има влияние само върху икономичността на системата. При постоянно работеща система не се губи време и електричество за първоначално вдигане на наляганията до работни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Е, пишейки глупости поне провокирах някой да даде адекватно мнение по въпрос, който ме интересува. Благодаря!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #27

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Ей хора - замислете се малко. Всички имате хладилници в къщи. Ми те работят само он/оф и са си ОК - имам Linde на 30 години без да е мръднал и все он/оф си работи - и има компресор също като климатиците. Забравяте също че инверторните климатици задвижват компресорите постепенно което допринася за по-дългият им живот. И какъв е извода - ако климатика е добър, ще надживее многократно времето което сте мислели че ще ги ползвате.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #28

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Да ама на хладилниците компресорите не стоят отвън при -10 градуса да им се сгъсти маслото.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    8
    #29

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Ами маслото е по "Тънко"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #30

    Re:Daikin FTX50GV - режим на работа ?

    Здравейте ! Искам да ви питам за работата на външното тяло на този Дайкин - перката когато спре да се върти спира ли компресора също ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 02:59
  3. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  4. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе