Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем с Daikin RYN60

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с Daikin RYN60

    Здравейте всички,

    Пиша, защото имам някакъв проблем с климатика. Ползва се външно тяло от daikin RYN60 E3V1B, което топли вода - т.е. вид термопомпа.

    От месец насам започна много силно да бръмчи компресора и да работи постоянно на макс.
    Преди беше доста тих (звукът беше като тихо виене) и сменяше оборотите постоянно. Сега бръмчи като резачка (чува се из цялата улица и оборотите не падат.

    Нямам амперклещи но сметката за ток за минялия месец ми е 310 лв - апартаментът е от 2 стаи общо 50 кв. метра. Досега не съм имал сметки над 170-180 лв. в най-студените месеци, а миналият месец не е от най-студените.
    Примерно лятото сметката ми всеки месец е около 70-80 лв. Те. разликата от 230 ле е само от климатика.

    Тъй като термопомпата я прави Ванко66 и по разбираеми причини не мога да го намеря викнах друг майстор, който замери налягането на фреона (при около 4-5 градуса температура на въздуха) - не вдигна повече от 22 бара. По спомени преди вдигаше 35 бара.
    Предлага да го допълни, но последно климатика беше пълнен март месец (т.е. преди 9 месеца) и не би трябвало да има проблем.

    Чудя се, ако настина има теч на фреон примерно си мисля през топлообменника (защото би трябвало да мирише все на нещо ако е на друго място) то би следвало налягането на водата да се вдига, а не е така - седи си едно и също.

    Освен това намаляването на фреона не би причинило силно бръмчене на компресора. (напъване да, но не и звук на резачка

    И още нещо - към климатика има един байпас, който трябваше да ходи към бойлер - т.е. това е втори кръг, който излиза от климатика прави 180 градуса чупка и веднага се връща обратно (сумарно около 80 см. път) Усеща се, че този байпас доста вибрира, но предполагам това се предава от компресора.

    Ще съм благодарен за идеи, ако нещо мога да допълня информацията, което ще е от полза питайте

    Мерси много на всички отзовали се


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Проект/план на цялата Ванко-ва система( с ел.инсталация. фреонови кръгове, вложени част/елементи) имаш ли.

    Ако нямаш всичко е едно гадаене-Как ще разбереш/м алгоритъма на системата и евентуално откъде идва проблема???

    И какви са тези сметки които имате???Аз лятото всичко ми е на ток повече от 43 лева не съм имал за 2-ма човека.Бойлерите са ми проточни Теси Гейзер 7кв. Сега за последно -октомври с 2 климатика 68.78лв и това е за отопление, готвене, топла вода за къпане, миене на чинии и включително капак биде.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    dimakcho, потърси някой, който има идея от машините на Иван.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #4

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Justify имам бебе и работят постоянно разни уреди, пералня по 6-7 пъти седмично, бойера нонстоп и пр. неща, които и лятото са същите Схема на системата нямам за жалост.

    Kasap за жалост не познавам никой, който да разбира от системите на Иван
    Ще съм благодарен, ако ме насочите към някой.

    Поздрави

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #5

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Първо кажи от кой район си. Да може да се види, дали има наблизо човек, който да ти се препоръча.
    Преди да дозарежда, нека дръпне фреона, да го претегли, като види, че е малко, да "надуе" системата с азот, да отстрани теча и да зареди наново. Стърженето е нормално, като "изтърве" фреона, компресора "хвърля" маслото в системата и мазането се нарушава. Ако е така от месец, може да си и за нов компресор, ама дано не си.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Здравей Geozap,
    Живея в долната част на Княжево, близо до Околовръстното и Цар Борис.

    Ако не се намери някой в района ще предам на техника, с който се свързах (макар, че не работи с Daikin) да изпълни това, което си препоръчал.

    Оставам в очакване все пак да се включи техник, който работи с Daikin.

    Мерси на всички

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #7

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Има доста хора от този район, които работят с Daikin и на които можеш да имаш доверие. Ако не се обадят, ще ги издам...

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Снощи климатика започна постоянно да сваля и качва оборотите като постепенно забавяше скорот и накрая спря

    Май комресор RIP

    Ще чакам някой техник от моя район да прояви снизхождение и да му стана клиент, че май сериозни ремонти ме чакат

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Дано някой техник да се навие, защото причината да завършат толкова бързо и по този начин нещата са свободните преработки. Не че някой не може и сам да направи добра система, ама причината да се търсят и предлагат от някой подобни преработки са по-ниската цена от тази на големите световни производители. За да е ниска цената се преправят системи непредвидени за подобна работа и някой допълнителни елементи се икономисват.

    А пък дори и да сменят нещо дали ще дадат гаранция за частта и труда по подмяната на уред, който вече е преработен както дойде от някой друг.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #10

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Valen1 аз така или ианче в момента съм с "никаква" гаранция и не ме притеснява фактът, че няма да имам гаранция на самата част.

    Мислех си вариант да не ползвам вече водната част на системата. Да намеря (което не знам дали е възможно) вътрешно тяло за ryn60 и климатика да се преработи и да се ползва като нормален климатик само в голямата стая пред която е монтиран (26 кв. м.)


    Поздрави

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #11

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    dimakcho
    Колко литра вода (етиленгликол) имаш в системата? Провери дали нямаш теч (малко количество) охладителна течност в системата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #12

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Sevo, то компресора бил умрял вече. По-надолу в темата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #13

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Кофти!
    Трябва доктор.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #14

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Цитат Първоначално публикувано от Sevo
    Кофти!
    Трябва доктор.
    Доктор, ама за направи си сам система едва ли някой ще се метне в кюпа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #15

    Re:Проблем с Daikin RYN60

    Което не се купува с пари, се купува с много пари.
    Цитат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  3. Проблем с Daikin F2 BTES-W7
    От celicata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-12, 10:51
  4. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14
  5. Проблем с избора на Daikin-че
    От kokosa във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 17-08-09, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе