Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Проблем с избора на Daikin-че

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #1

    Проблем с избора на Daikin-че

    Та на кратко:
    Стая S=12m2
    H=2.6m
    11 етаж
    Северна
    с Външна изолазия - само на етажа ми
    Дограма - прилична
    Желание: за отопление предимно

    Та мисълта ми е какав климатик да си сложа???Гледах, четах и се спрях на DAIKIN FTXS25D или F22JTNS. Това правилен избор ли е според вас ?? - и ако е ,кой е по добре да купя? (Втория е с Pн=2.2KW за отопление което май малко ме притеснява).Дайте предложения
    МЕРСАЖ предварително

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Първия ще ти върши работа до -6 -7 градуса, втория(22JTNS) ще е слаб. Правилно си се ориентирал към FTXS25D, но на единадесетия етаж, ако искаш да имаш запас за -10 -17 градуса, на 11 етаж сигурно доста духа, северно изложение, и не пишеш в кой град?, аз бих взел FTXS35G или FTXS35D(по евтиния) , но аз винаги искам "да има в повече" . За спалня дайкин са може би идеалния вариант, не съм сигурен за Sanyo и те са хубави, но един познат ми се оплака, че му изгоряла платка и го пращал(целия климатик-гаранционен) с куриерска фирма на вносителя за поправка .Fujitsu са хубави, но малко по-шумни от дайкин.Успех при избора н аклиматик и късмет с климатика.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Аз препоръчвам първия, защото е модел за европа, а втория е японски нов или втора употреба. Иначе е достатъчен за 11 квадрата. Това за -6 -7 градуса са пълни глупсоти. Това е Даикин. Даикин най-добре се справят с ниските температури. По добре даже и от Фуджитсу. Друг е въпроса, че в момнета е по-изгодно да се вземе една 9-ка Фуджитсу вместо Даикин. Няма начин 25-ца инвертор да не се справи със стая от 12 кваядрата дори да е със скапана дограма и без изолация. Такива помещения се топлят без проблем с конвенционален Даикин 25-ца.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Ее, айде сега и 35-ца в 12 кв.м. ще слагаме! Направо уби рибата с парен чук - това към justify.
    тази стая си е за инверторна 20-ца/25-ца (7-ца/9-ка). Аз дори бих сложил 7-ца, защото тя си е направена точно за такива малки стаички. Чудно ми е иначе 7-ците къде предлагате да се слагат - може би в тоалетна 2х2 м?
    По въпроса между моделите - единия е 220V, другия е 100V. Предполагам си чувал хубави неща за 100-волтовите, което си е вярно, но и там има по-слаби модели. Не че е лош - просто е базов и доста маломощен. 2.2(0.9~3.6)kW на отопление. Това значи, че при -15° от него максимум ще изцедиш 1.8 kW с голяма мъка и не за дълго. Ако ти стигат - не е проблем, ако не - има други много хубави японски модели. Или просто слагай FTXS20/25G.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #5

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ее, айде сега и 35-ца в 12 кв.м. ще слагаме! Направо уби рибата с парен чук
    Що така бе deian ...тук има един момък който е сложил 12-ка в такова помещение,и доколкото си спомням ти го подкрепяше безрезервно...

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    В случая няма такава конструктивна разлика между 9-ка и 12-ка, която да прави 12-ката по-добра. Знаеш за какво говоря. Онова е частен случай, дъвкали сме го.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #7

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    А къде е разликата между FTXS25D и FTXS25G ? Сигурно е минимална??- в икономичност или....??

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #8

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    http://v-clima.com/faq.php?id=novata...a-ftxs-d-seria

    Тук си прочети каква е разликата

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #9

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Благодаря на Всички които се отзоваха Видях и разликата- минимална а цената 150 кинта отгоре. Така че ще купя FTXS25D
    Аз съм от Варна и като гледам Термо Клима май наи - евтино го предлагат или греша?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #10

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Щом разликата е само 150 лева,то по-добре тогава FTXS25G...дори само заради окото си заслужава...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #11

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Моля спешно за съвет.
    Детска стая, 15кв.м. една външна стена, източна, междинен етаж, 5см. изолация, 5 камерна дограма, в сградата има тец, но няма да се ползва.

    FTXS20G или FTXS25G ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    20 ти стига, но пък 25 е с двуредов топлообменник при еднакви размери с 20-цата и оттам идва по-високият му COP и EER.
    Това е. Решението ти трябва да го вземеш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #13

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Благодаря.

    Втори въпрос :-)

    27кв.м, 6 от които полу-преграденa кухня, една външна стена - запад, с наполовина остъклен балкон с пвц дограма. Останалото е същото като при детската.

    FTXS25G или FTXS35G ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    35.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #15

    Re:Проблем с избора на DAIKIN-че

    Голям да порастнеш :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Проблем с Daikin F25DTHDS
    От para1968 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-15, 18:56
  3. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45
  4. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14
  5. Проблем с Daikin RYN60
    От dimakcho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 19-11-11, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе