Резултати от 1 до 13 от общо 13

Питане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Питане

    Искам да попитам по-знаещите дали климатика от подписа ми има подгряване на компресора? Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #2

    Re:Питане

    Без да съм с претенции ,че съм от знаещите твърдя със сигурност,че FTXS....G има подгрев на компресора от около 25в. под 5 град.От стенд бай и 9в. стават 34в. под 5 град.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #3

    Re:Питане

    Благодаря за отговора

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #4

    Re:Питане

    Здравейте колеги и съфорумци .Имам и аз едно питане относно моя Daikin FTXS35G .Живея в Пловдив и го ползвам 3 зими и съм много доволен . Искам да питам тук за да не отварям нова тема ,а именно :
    тези дни имаше много мъгли и климатика си работеше нормално ,но забелязах нещо странно за мен.Външното тяло беше замръзнало цялото (в снежно бяла покривка)с изключение на една 2-3 см лента по средата от край до край .До колкото знам това е липса на фреон и ме интересува да ли това е сериозен проблем и ако има липса колко трябва да се долее .
    Благодаря предварително :rolleyes:

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #5

    Re:Питане

    barakuda, спри климатизатора и разтопи целия този скреж. След това виж как се държи машината. Ако проблема още съществува, трябва да се провери налягането на хладилния агент, температура, ток - тоест проверка на работата на машината и тогава да се предприема нещо. Ако има пропуск, трябва да се отстрани и тогава да се зареди с точното количество хладилен агент.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #6

    Re:Питане

    Благодаря за бързия отговор .Ще направа това и ще пиша :rolleyes:

  8.  
     
  9. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #7

    Re:Питане

    При мен пък е обратно.Когато има условия за образуване на скреж се заскрежава само 10-на сантиметрова ивица в средата на топлообменника (не се заледява там а само се заскрежава).След доста време изчезва.По време на дефрост понякога точно там се стопява най-трудно.Понякога остава заскрежена ивица но последващите дефрости я премахват.Имам ли повод за тревога.Става дума за Дайкина от подписа ми.Иначе при 6-7 градуса навън, около 21 вътре при всичко на макс. издухва на горна клапа над 50 град. въздух.Когато температурите навун са -12 и повече се усеща слабостта му и прави на горна клапа около и над 40 град.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #8

    Re:Питане

    Здравейте отново колеги.Техниците казаха ,че всичко е наред уж ,но аз реших да му направа и самодиагностика с Cancel бутона и бях очуден ,че на кодове U4,U0,UA,UH исписка по два къси сигнала ,като в книжката пише :1. Един кратък и два дълги звукови сигнала означават несъответстващи кодове,но незнам какво означава това ,
    а на U2 един дълъг - СПАД В НАПРЕЖЕНИЕТО ИЛИ СВРЪХНАПРЕЖЕНИЕ НА ОСНОВНАТА ВЕРИГА ???
    това проблем ли е ,като напр. е 230 v
    Климатика иначе си работи супер .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #9

    Re:Питане

    баракуда, в сервизното пише, че 1 къс или 2 къси сигнала значи ОК. Проблем е ако има 1 дълъг сигнал, аз също имах грешка U2, защото една вечер напрежението беше ниско и крушките премигваха. Изключи климатика от контакта, включи го и грешка U2 ще изчезне.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #10

    Re:Питане

    Аааааааааааа мерси Biro .
    Вече го направих и всичко е ок

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #11

    Re:Питане

    Когато има проблем сигнала е само еди дълъг така ли?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #12

    Re:Питане

    Да, освен когато кода на дисплея е 00. На нулите се чува дълъг сигнал когато няма проблеми по другите кодове.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #13

    Re:Питане

    00 означава все едно " всичко е ОК ",щом изписука дълъг сигнал там...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане
    От loszetas във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-12, 12:05
  2. Питане
    От Maleficus във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 19:51
  3. питане за wi-fi
    От kemo във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-06-10, 10:44
  4. питане
    От tankia във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 16-11-08, 20:33
  5. Питане
    От DPetrov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-01, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе