Резултати от 1 до 11 от общо 11

Вибрации във вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #1

    Вибрации във вътрешно тяло

    здрасти колеги
    климата е панасонк инвертор 12-ка , малаизия, на 1 година и малко.
    проблема ми е че от няколко дена имам вибрации при тръгване на перката на вътрешното тяло.ако го натисна с пръст спъра да трака но си има вибрации.
    другото което ми прави впечетление е , че доста шава вътрешното.има предвид че като го хвана с две ръце и доста шава.другият ми климатик е доста по стабилно хванат за стената. кое е според вас. лагери на урбината или недобре невилиран или ...... монтаж. също така докато вибрира ако го размърдам леко вибрациите намаляват.какво е според вас.да не ме минат от сервиза.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    Трябва да се свали турбината и да се почисти.Профилактика иначе казано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #3

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    правена е преди 3 месеца. от тогава климата е работила около 50 часа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    Сваляна ли е турбината? Турбината трябва да се почисти много добре защото ако не е става точно като при теб.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #5

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    всичко свалиха и почистиха.твърдо съм убеден че не е от зацапана турбина

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #6

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    Турбината има ужасно много ламелки и ако не са почистини еднакво става така.
    Това че ти вибрира значи е загубила баланса си.
    1. от не добре почистена турбина.
    2. да е паднала една палстинка която играе роля на баланс има доста такива пластинки по турбината.
    Неможе да е лагер според мен като си замине лагера почва да вие ужасно а не да вибрира.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #7

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    горе долу и аз до тия заключения стигам.и една поправка. като ми сваляха турбината ми направи впеетление че не е лагер ами пласмаса подобна на лагер . нищо общо с лагера(на външен вид). също така вибрира само при определена ниска скорост.
    да приемем че е загубила баланс турбината.какво следва ако не е от почистване а е паднала ламела за баланса и ?каква е практиката.нова ли се слага или ????

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    Пластинките са досат здраво захванати и трудно се губят.Много трудно се балансира и незнам дали някой може да наприви баланса.
    Съвсем нормално е само при определена скорост да вибрира тогава изсапда в резонас.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    kebo - ako успееш да забележиш мястото на липсващата пластинка,познава се по остатъците в двата й края,може да помогне отчупването на диаметрално разположената срещу липсващата.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    Вероятно не е паднала пластинка. Наистина ако не е почистен вентилатора може да има дебаланс. Ако клиамтика е работил на охлаждане турбината много бързо се зацапва. По принцип почиствеането може да стане и без да се маха. С една четка се почистват ламелите. Нормално е да изпада в резонанс при определени обороти, но ако възбудителя на вибразии го няма няма да изпада в резонанс. Съответно пак дебаланса е виновен. Балансирането става на стенд. По принцип може да стане и във собствените си лагери, но няма как да се залепят датчиците.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #11

    Re:Вибрации във вътрешно тяло

    след дълги разправии се оказа че пак ми е паднала базата.за 1 година 3-пити се монтира тая база.а и беше на криво монтирана и то доста(около 2см денивелация).както и да е. сега поне ми я монтираха яко за стената и то не само с 4 видии ами малко пове4е.да климатика оше си трака и вибрира и то доста серионо.имам на документ написано от тях че се съмняват за лагерите на мотора ама да съм го сменял на пролет че до 30 дни мога и да остана без клима.и другото е да не съм го дърйал на вентилатор пове4е от втора степен.дрън дрън.проиводитъелят ми е дал 5 степени .кви са тия глупости.и за турбината се заяждат ама в гаранцията не е упомената че не е вклучена така че според мен и други спецове в областа с гаранциите турбината е гаранционна.наи интересното е че тракането е от сраната на втулката в гуменият тампон.поизрових малко документации и чертежи и според мен е там дерта.при едно от посещвнията ми смениха втулката , но гуменият тампон е същият.мина се ден два и пак се разтрака.от четража разбрах че втулката ляга на пластмаси и така се оплатнява.ами ако гумата е омакнала????????или деформирала ???? според мен ще играе в леглото и ще вибрира и турбината.в краина сметка мен инженера не ме бръснат за мнение. на пролет да ми сменят мотора на турбината пък да видим какво ще се получи

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации
    От acho-bacho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 11
    Последно: 21-10-14, 13:39
  2. Шум вибрации от външното тяло на климатика
    От Rumy_23 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-12, 19:57
  3. MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло
    От krem във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-11, 10:11
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе