Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #16

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    E, какво да обясня? Очаквах някой с опит от този модел да сподели и това съм написал. Явно няма, а пък Хитачи не се славят с перфектен дефрост нали.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    не съм чувал за проблеми с дефрости на хитачита та за това питам , ти го спомена?
    аз ги гледах 2 на моя блок нямаха проблеми имат хубави тави и правят големи висулки но само това - само аз поливах с вода и съседа с фуджицутата.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    ХИТАЧИ нямат проблем с алгоритъма на дефроста, тавите са много добре проектирани - добър наклон на каналите и голям отвор.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #19

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    О, за лед не става дума, те толкова често размразяват, че няма как да стане лед. Лошото е че от честото размразяване не им остава много време да стоплят...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Моя при най-тежки условия размразява на 50 минути.Никога те е имало по-късо време между два цикъла.Времето за дефроста зависи от много показатели, ако машината се зори, винаги времето между два дефроста ще е по-късо, отколкото при правилно оразмерена машина.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Моя при най-тежки условия размразява на 50 минути.Никога те е имало по-късо време между два цикъла.Времето за дефроста зависи от много показатели, ако машината се зори, винаги времето между два дефроста ще е по-късо, отколкото при правилно оразмерена машина.
    Абсолютно точно казано.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J илик хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    То пък, поне някой с такова Хитачи да беше написал нещо от опит. Иначе Хитачитата имат мнооого "интелЕгентен" дефрост...
    Точно този "интелЕгентен" дефрост ми спаси нервите с Хитачито миналата зима, когато температурите бяха -15°/-20° и снега "валеше" хоризонтално почти цяла седмица, поради силния вятър и се набиваше в климатиците. Дженерала ми се правеше на умен и дефростваше когато реши и ставаше снежно-ледена буца. В това му състояние, ползата от него беше почти нулева. Ходил съм да го поливам в най-големия студ и вятър и съм псувал като хамалин този, който го е измислил, докато се катерех по стълбата. Мъчех се да го излъжа, като го изключвах за малко, за да предизвикам дефрост. Хитачито, като видя зора си мина на едни дефрости по часовник и единственото неудобство беше, че помещението изстиваше през това време, но успяваше да поддържа прилична температура от 21°/23° при тези сурови условия и не ми се налагаше да се занимавам с него.
    kalin_3, аз имам35WX8. Ако нещо мога да ти помогна относно този модел, пиши на Л.С. и ще ти отговоря, когато намеря време.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Не искам да споря, още повече не познавам работата на този модел на Хитачи, затова и исках някои с опит да сподели. Просто някои неща не ми се връзват:
    1. Снеговалеж при -15/20С ми се вижда абсурден.
    2 Защо при ФТХ на Дайкин непрекъснато се пише по форума, че дефроста е най големия гаф, глупав и по време, което прави машината неставаща за отопление при отрицателни температури.
    3. В същото време се казва, че дефроста на Хитачи, щото е по време е умен и спасява положението при ниски температури.

    Аз имам стар модел на Хитачи/инвертор/, който щом темп е около нулата и под нея си почва дефрост точно на 35-40мин. без значение дали вали или не, даже при абсолютно суха и чиста пита.
    Имам и стар модел на ФТХ35, който също прави дефрости през около 40мин при температури от -4С до около 0С. При по ниски от -4С и липса на снеговалеж, вече не размразява по време. При темп около -10С съм засичал непрекъсната работа от 2,5 - 3 часа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #24

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    тони,който ти каза че фтх не топли.........топли си и то много добре,просто дефроста му е като часовник-на 45-50 мин.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Имам го и знам че топли. Дефроста е по време само в определен температурен интервал, поне моя е такъв. А FTXS50 e съвсем друга работа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не искам да споря, още повече не познавам работата на този модел на Хитачи, затова и исках някои с опит да сподели. Просто някои неща не ми се връзват:
    1. Снеговалеж при -15/20С ми се вижда абсурден.
    2 Защо при ФТХ на Дайкин непрекъснато се пише по форума, че дефроста е най големия гаф, глупав и по време, което прави машината неставаща за отопление при отрицателни температури.
    3. В същото време се казва, че дефроста на Хитачи, щото е по време е умен и спасява положението при ниски температури.
    1. А, че същият този сняг, при температура -15°/-20°, валял хоризонтално е още по-нелепо твърдение. Тук някой послъгва и преувеличава, май?!
    tony34al, не знам откъде си, но май не си имал удоволствието да изпиташ екстремни зимни удоволствия в китния северо-изток на нашата Татковина.
    2. Щото така трябва. Не си от вчера в този форум и знаеш, че тенденциозното писане в определени теми е неизбежно. Дали е вярно това за ФТХ или не - не знам, но и аз имам някакъв спомен, че се тръбеше за проблемите с този модел.
    3. Ми това, че дефроста е на Хитачи е приличен, май само аз и Еди го твърдим. Нямам спомен някой друг да е претендирал за това. Всъщност не твърдя, че дефроста е умен. Опростения алгоритъм се оказа по-ефективен и надежден в екстремни условия. Моят 'убавец го експлоатирам 3 зими, като всяка година условията при които работи, се променят към по-добро за него т.е. по-малко се мъчи. Колкото по-малко се напряга, толкова повече ми се прави на чувствителен, но когато условията са критични явно осъзнава, че разума трябва да надделее над чувствата :rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #27

    Отговор: Дайкин FTx35JV/RX35J или хитачи RAS/RAC35WX8 Моля за впечатления и мнения

    слушай тонито34ал доволен ша останеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 19-09-12, 16:42
  2. Мнения за Дайкин FTX50GV / RX50GV
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-10, 14:37
  3. Отговори: 0
    Последно: 12-04-08, 15:36
  4. Motorola V3 . Впечатления и мнения ???
    От LudZaVrazvane във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 19-10-05, 10:36
  5. EPOX KT400 мнения и впечатления
    От lightmaster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 23-11-02, 02:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе