Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree3Одобрявам

Мнение за климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #1

    Мнение за климатик.

    Здравейте колеги.Бихтели дали мнение за климатик Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional.Ако някой ползва тоя модел да сподели как се държи зимата икономичен ли е и т.н.Поръчах модела и за това е питането ми.Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: Мнение за климатик.

    Честито колега , преди да го беше закупил трябваше да питаш за мнение . Ако си го сложил в помещение под 22-23 кв с нормални топлозагуби ще те топли . Много е отностително да се каже така ако имаш малки топлозагуби ще е икономичен ако имаш големи ще е ламя ... Всичко зависи най-вече от самото помещение изолация съседи ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Мнение за климатик.

    Мерси колега.Помещението е 19кв. вътрешна изолация на стени 5см фибран таван 5см стиропор.Външна няма начин да се направи.Южно изложение комшии отдолу и от горе певеце дограма.Преди да го купя обикалях по фирмите но в малкия град избора е ограничен за Разград става дума.Бях си нахвърлял някои модели от сайтовете на термоклима и други но ме гледаха като извънземен когато ги питах за тях.Така че избора ми беше между уруру сарарата или този или ниския клас.Ще видим като го монтират и дано не съм сгрешил.За това питам за мнения на колеги ползващи този модел.Благодаря.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Мнение за климатик.

    Попитай в още няколко раздела, че не всички четат навсякъде.
    gnf и mirandi харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Мнение за климатик.

    Колега ако нямаш какво да кажеш по-добре не пиши.Написал съм, който ползва този модел, да пише, а не да разводняваме темата.Благодаря.

    6.За човек,имащ 21 поста във форума не е уместно да прави забележка на такъв със 3576-не е уважително,не смяташ ли?

    7.Темата е пусната в грешен раздел-има си цял подфорум "Климатици Дайкин",ама четенето е трудно явно!

    8.При следващо заяждане,ще се вземат по-строги мерки!
    Този пост е редактиран от avenger; 23-02-13 в 19:45.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Мнение за климатик.

    1.Забележката да не се пуска една и съща тема в няколко подраздела е уместна.Виждам, че другата тема е затворена от колегата.

    2.Вие може би сте първият във форума с този климатик, така че едва ли ще има някой редовен участник който да го има и изрази мнение.Ако има такъв да каже.

    3.По параметри климатика би трябвало да отоплява успешно помещенито до 24-25 градуса дори когато навън е -10/-15 градуса. Ако не прави дефрости през 40 минути стаята ще е винаги топла.

    4. Този климатик би трявало да е добър, а дали това е така вие надявам се ще споделите във форума следваща зима, тъй като от тази почти не остана.

    5. Това са температурите: http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8 за най-студения месец от последните близо 20 години за Разград.Зависи колко градуса желаете да поддържате когато има хора и на колко градуса ще е когато няма хора в помещението.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Мнение за климатик.

    Типично за Български форум питаш нещо конкретно и се появява някой специалист с 3550 мнения който не стига че не отговаря на въпроса а е длъжен да ме забие защото съм нов участник.Добре преместихте темата в подходящия подфорум за което благодарско.Аз не съм се заяждал с никого просто написах който има впечатления да споделя но май чукча писател.Толкова ли е трудно ако нямаш мнение по въпроса да си замълчиш.Ето колегата Justifi как е могъл да напише конкретно за което благодаря.Когато монтират машината непременно ще пиша мнения.Градусите които ще се поддържат ще са 20 22.И това ако е заяждане.....Поздрави.
    karambam одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Мнение за климатик.

    gogo,основната мисъл на колегите бе,че първо трябваше да попиташ,а после да купуваш(не коментирам избора ти),защото с помоща на форума можеш да избереш нещо или по-евтино или по-добро.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #9

    Отговор: Мнение за климатик.

    Здрасти! Ето ти едно мнение от наблюдение върху работата на тази машина - FTXS25, т.е. серията профешънъл на Дайкин, но с софтуерно напънат компресор, нагревател на тавата, който винаги стои включен под 0 градуса ... което определено не е голям плюс за консумацията на машината! Друго какво те интересува за да ти кажа - тази зима студ няма, така че другото предстои да се види като му дойде времето - за 19 квадрата - твоето помещение машината ще се държи добре и при -20, така че няма от какво да се притесняваш. Цената не я коментирам дали си заслужава или не , това все пак си е личен избор на всеки!

  12. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #10

    Отговор: Мнение за климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от gogo.s Виж публикацията
    Мерси колега.Помещението е 19кв. вътрешна изолация на стени 5см фибран таван 5см стиропор.Външна няма начин да се направи.Южно изложение комшии отдолу и от горе певеце дограма.
    С1.7мин на отопление при тия условия до -5гр мисля че си си взел конвенционал моя с 0.9мин без изолация и съседи докъм 0 -2 работи на цък цък---много неприятно

  13. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #11

    Отговор: Мнение за климатик.

    Kasap е парав във случая не си си направил труда да отделиш малко внимание на подфорумите тук а те са си доста.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Мнение за климатик.

    нагревателя е потонно включен под 0 ?!? а колко вата е? ужас. нямам сервизно за тоя.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Мнение за климатик.

    DUNDURMA здравей не си мисли че не съм разпитвал и не съм изчел форума.Но колкото по вече четеш по вече се обърква човек.Всеки си рекламира неговото.Както написах в малкия град избора е ограничен пък и за мен не е сериозно да викам фирми от София или Варна да ми монтират клима ами после гаранции и ремонти не дай си боже.Mir71 това лошо ли е за напънатия софт. на компресора и нагревателя.Пиши шумно ли работи разхода на ток как е и т.н.В спалнята ми имам едно Фуджи инвертор 9ка на около 5 или 6години което си работи много добре и харчи много малко ток.Нямам поглед върху Дайкин затова ми е любопитно как ще се справя.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Отговор: Мнение за климатик.

    За шумно няма да е шумно но ще си все едно с конвенционален модел /on/off/.За тази стая е трябвало да избереш нещо с по-нисък минимал като това:
    Климатик TOSHIBA Ras-B 10 SKVP-E Super Daiseikai3


  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #15

    Отговор: Мнение за климатик.

    Мощността на нагревателя е 125 вата, изпълнението с подгряването е добро, но особено за зима като тази от това просто няма нужда и по този повод нагревателя беше прекъснат през отделен ключ, за да се включва когато собственика прецени че има нужда, а иначе както казах машината си е един FTXS25 с малко развързан от към мощност компресор. Което не е лошо - повече мощност когато има откъде да дойде винаги е по - добре. Климатика си е безшумен, ако го сравняваш с фуджицу - тук тишината е предимство! А за това дали ще работи он/оф зависи от времето и топлото от комшиите. Моето мнение е, че машината си е на мястото. Да - минимума е висок, но Дайкин в европейските си модели не се славят с ниски минимуми, така че като си се спрял на тази марка няма какво да губиш - може само да спечелиш, а и няма идеални машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за климатик BEKO
    От yasoo във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-13, 08:23
  2. Мнение за инверторен климатик LG
    От lubaka_slk във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 28
    Последно: 17-02-12, 05:24
  3. Мнение за климатик
    От pipe82 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-11, 14:02
  4. Климатик AUX+плазма мнение
    От KFR32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 25
    Последно: 10-09-11, 08:13
  5. Дайте мнение за климатик и продавач
    От dudura във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 07-06-10, 12:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе