Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96
Like Tree72Одобрявам

Избор на климатик за отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #1

    Избор на климатик за отопление

    Здравейте,нов съм във форума и ми трябва съвет относно покупката на климатик.Трябва ми климатик, който ще се използва основно и само за отопление на хол с кухненски бокс,ново строителство с пвц дограма и външна изолация в София.Холът е 24кв.м и кух.бокс 5кв.м,да го сложим общо 30кв.м и стандартна височина от 2.50м.Това помещение е на първи етаж с една външна стена със северозападно изложение,под нас има търговски помещения,които още не функционират и естествено не се отопляват.Апартаментът има централно парно, но нещо не сме доволни от него и във хола не го пускаме и искаме да си сложим климатик, който ще топли само това помещение,в другите стаи, които са по-малки като квадратура си ползваме централното парно.В момента това помещение се топли с духалка, която след 2-3 часа работа вдига градусите в стаята до 21-22г.Забелязъл съм тези дни, че когато се върна от работа към 19-20ч вечерта и навън е -3-4г в стаята е 16г предполагам, че изолацията е добра,външната стена е облепена с клинкерна керемида/мисля, че така се казваше/.Спрял съм се на два модела климатици Daikin FTXS35K/RXS35K и Fujitsu ASYG12LTCA/AOYG12LTC желая да поддържам между 22-24 градуса в стаята.В този сайт Вимакс Клима ООД - Климатици с безплатен монтаж. fujitsu го дават хиперинверторен със cop 4.40, а дайкина е със cop 4.76 според вас кой от двата климатика ще е по-добър и по-икономичен за това помещение?На съседния блок, който също е ново стройтелство гледам 90% от сложените климатици са само дайкин и тук таме някое фуджицу:rolleyes:.Чел съм в този форум повече положителни отзиви за фуджицуто от колкото за дайкина,имам в предвид за точно тези два модела.Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от avenger; 08-08-15 в 18:52.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    щом си си пуснал отделна тема значи трябва да е много специален климатик за това Дайкина е за теб да си в тон със съседите и да не ти се смеят
    root666, Kasap и mirandi харесват това.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от mangas82 Виж публикацията
    На съседния блок който също е ново стройтелство гледам 90% от сложените климатици са само дайкин...
    Явно не са ги избирали със съдействието на форума, тогава щяха да са Тошиба Дайсейкай
    Може да погледнеш и Sharp XP12GHR.
    imegogo и Kasap харесват това.

  5. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #4

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    И двата модела са добри,но с твоята квадратура бих заложил на Fujitsu-то.
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Явно не са ги избирали със съдействието на форума, тогава щяха да са Тошиба Дайсейкай
    Може да погледнеш и Sharp XP12GHR.
    Явно съседите ми не знаят за този форум и затова са с дайкин.Шарпа като марка надежден климатик ли е?Вътрешно тяло гледам е по шумно от fujitsu-то, и малко повече ток гори ,поне това пише на този сайт който гледам.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    е така като гледаш цените не ти ли се струва ,че 2та климатика не са в една категория ..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #7

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Според мен климатика, който ти трябва и с доста по-висок номинал от този на каквато и да е 12-ка. Търси си климатик поне 14-ка - отново можеш да се обърнеш към марката Фуджицу 14, Панасоник 15 или Дайкин 18 ..., т.е 50-ка!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #8

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е така като гледаш цените не ти ли се струва ,че 2та климатика не са в една категория ..
    Защо да не са в една категория колега,фуджицуто е 1960лв даикина сега е на промоция -10%за 1769лв иначе е 1989лв.Бюджета ми е 2000лв максимум.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Този дайкин е по-зле от Е12РКЕ на Панасоник, който е само 1500 лева. Ако ще взимаш фуджицуто, накарай търговеца да те прати на място, където го има монтиран, за да му усетиш децибелите, дали и доколко те устройват.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Фуджицуто LMC е изключително тих със различен и друга марка компресор от предния модел LEC . Само хора дето не са го видяли как работи пускат коментари за модели от преди.
    mirandi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    34
    #11

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Търси си Дайкин 18 или Фуджицу 18, защото с тази квадратура и с това изложение нито 12-ка, нито14-ка ще ти свършат работа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от AVATAR_13 Виж публикацията
    Търси си Дайкин 18 или Фуджицу 18, защото с тази квадратура и с това изложение нито 12-ка, нито14-ка ще ти свършат работа.
    Сериозно чак 18-ка ли ще ми трябва.18-ка вече не е ли прекалено голям климатик за 30кв стая.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #13

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Аз съм в 32-35кв на 2.70м височина с Fujitsu Nocria 14 и е супер за помещението!Вярно,че е малко над бюджета ти,но си заслужава!Малко по-шумен е,но е ЗВЯР!Можеш да пробваш с кредит енер.ефект. да спестиш някой лев!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Чел съм само положителни коментари за Nocria 14 и сигурно ще е супер климатик,но наистина ми надвишава максималния бюджет с 300лв.Ще се пробвам с този кредит енергийна ефективност да видим какво ще стане след празниците.Само информативно да попитам Тошиба Дайсейкай ли се води мерцедеса на климатиците?Аз бях останал с впечатлението че Дайкин е на тази позиция.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Отговор: Избор на климатик за отопление

    Цитат Първоначално публикувано от mangas82 Виж публикацията
    Тошиба Дайсейкай ли се води мерцедеса на климатиците?Аз бях останал с впечатлението че Дайкин е на тази позиция.
    Всичките са Мерцедеси - едното А-класа, другото - S.
    VeleV.Klima, imegogo, dimkaraganchev и 4 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 09:27
  2. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39
  3. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 09:29
  4. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40
  5. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе