Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars

Daikin AN22AES-W спира след 30сек.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    43
    #1

    Daikin AN22AES-W спира след 30сек.

    Здравейте, за жалост, климата отказа да работи, при включване се опитва да тръгне и след като развърти компресора , спира и мига светодиода до бутона на снимката.
    Че ще се вика техник е ясно, но ми е интересно какво значи това мигане 2 пъти в секундата.
    Ако го оставя "включен" след 5 мин. се опитва сам да тръгне, но ефекта е същия.
    Няма значение дали е на охлаждане или отопление.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Daikin AN22AES-W спира след 30сек.

    miroto, проблема донякъде може да бъде локализиран, след като се направи тест за грешки с дистанционното управление.
    miroto одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    43
    #3

    Отговор: Daikin AN22AES-W спира след 30сек.

    Благодаря , Александарс, но аз използвам модел дистанционно ARC402A3, за което чичкото от япония каза , че не е за тази клима, вярното било ARC424A1 , и си мисля че няма да се получи това с кодовете.
    Лек ъпдейт. След като го оставих без напрежение 1ас и половина, климатика тръгна, започна да духа студено, и след 2-3 минути пак същия ефект. Предполагам че фреона е изфирясал, поне повечето.

    Здравейте, да приключим сагата.
    Оказа се, че фреон си има, и то колкото трябва. Естествено по закона на Мърфи, когато дойде техника , климатика си работеше и не даваше признаци на умиране. Човека премери, високото налягане, и понеже нито едно дистанционно от тези, които носеше не стана, така и не можахме да извадим код за грешка. Платих си и довиждане.
    Прибирам се вечерта, пускам климата и шах с пешката, същия ефект! Пак разговор с шефа на фирмата, който ме убеждаваше, че според него е компресор или инвертор, в крайна сметка ме отсвириха и реших да подходя по свойски.
    Бих 2 тупаника на горния капак, и о чудо климата си потегли и не спря.
    Викам си , ше се пои явно, и след малко зор с разглобяването открих това , после се получи това , и понеже не ми се разглобяваше след време пак, минах цялата платка, накрая имаме хепи енд, всичко е на 6.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от miroto; 06-08-16 в 20:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin не спира да духа при достигната температура
    От Tanya Shik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 02-11-15, 20:36
  2. Midea MSG-18HR - спира след известно време
    От shimavon във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-09, 14:16
  3. internet connection sharing спира след 10 мин ??
    От topche във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 03-12-06, 13:54
  4. Монитора угасва и компютъра спира след 10-на сек
    От tonyjordanov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 24-02-06, 01:00
  5. Твърд диск IBM Deskstar - спира след 2ч. работа
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-09-05, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе