Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By nikolov333

Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    8
    #1

    Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

    Здравейте,

    на скоро попаднах на реклама на устройства за гласов контрол(умни домове), като например Amazon Alexa или Google Home. Идеята, като цяло все повече ми харесва и затова реших да попитам тук ако някой има опит с по-горе споменатите устройства дали е възможно да си управлявам климатиците гласово. До колкото разбирам връзката между устройствата става посредством инфраред и незнам контролера на дайкина позволява ли го?

    П.С: като бях дете звучеше като научна фантастика, а сега е вече тука

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    8
    #2

    Отговор: Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

    Здравейте! Ще си позволя да си отговоря на питането самичък тъй, като направих малко проучване и все пак може да е полезно на някои от вас. Оказа се че има доста устройства(безжични термостати) които са съвместими с Alexa и дори се оказа , че с едно такова устройство може да се контролират гласово няколко климатика. Ето и няколко линка на такива контролери:
    https://www.amazon.com/AirPatrol-Con.../dp/B00P2KP0MQ

    Here Is How To Control Your Air Conditioner With Amazon Alexa

    https://www.tado.com/bg/lp/amazon-echo

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3

    Отговор: Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

    Мелиса-та за мен е ограничено устройство, тъй като управлява само клими и е бая пари. Иначе същото може да се направи с Alexa-та и Broadlink MIni.. за много по малко пари, но ти трябва и RM PlugIn приложение за Андроид което да инсталираш на един стар андроид телефон или таблет и
    да работи постоянно.. У нас съм го направил да управлява каквото се сетиш с Broadlink RM Pro, светва и гаси лампите на радио честота 433MhZ управлява климите в зависимост от температурата в помещението на базата на информация за температурата от сензори Broadlink A1, управлява външните ролетни щори и ТВ.
    Този пост е редактиран от nikolov333; 22-05-18 в 10:27.
    Djcobe одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

    Колега благодаря за споделения опит и мнение. Абсолютно съм съгласен с теб , че с Broadlink mini ще управлявам доста неща за по-ниска цена, но до колкото разбирам(чета чужди форуми)няма още скилове на Alexa за да стане управлението гласово. Ако идеята е да се ползва постоянно тел или таблет , тогава сигурно работи на 100%. Аз лично все още се чеша по главата и се чудя на какво да се спра

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #5

    Отговор: Възможен ли е гласов контрол на климатици Дайкин?

    Скиловете ще се появят, рано или късно, Трябва ти един стар андроид включен постоянно в зарядното и малко проби и гледане в ютуб.. Ако държиш на съвместимо устройство с Алекса, вземи Logitech Harmony Hub.. поне ще имаш възможност да управляваш климатик, ТВ и аудио и медиа системи по IR и с гласови команди на Английски... https://m.olx.bg/ad/logitech-harmony...2-ID790Zw.html
    Този пост е редактиран от nikolov333; 23-05-18 в 23:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. смартфон с гласов помощник?
    От wizli във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-13, 18:47
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 13:12
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 09:41
  4. Symbian 9.1 S60 3rd ed. Ограничение на времето за гласов запис!?
    От Zetle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-03-07, 00:04
  5. Отговори: 8
    Последно: 03-05-03, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе