Вижте резултатите от анкетата: Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 vs Panasonic CS-VZ12SKE Heatcharge R32

Гласували
6. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32

    5 83.33%
  • Panasonic CS-VZ12SKE Heatcharge R32

    1 16.67%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree34Одобрявам

Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    1
    #1

    Post Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Здравейте ,
    Моля за коментар. Най-вече за разхода на енергия между двата климатика при различните температурни условия +7/-7/-15/-25 С.
    Изразходвани kW за месец и пречиствателя на въздуха.Помещението е спалня, тухла, изолация + дограма. Локация гр. Пловдив.

    Ако трябва да степенувам водещото при избор на климатика:
    1.Качество на хардуера
    2.Икономичност - нисък разход на енергия ,но да топли поне 24-26С (при външна -15С). Тоест да не губи мощност при ниски температури.
    3.Ниво на шум
    4.Пречиствател на въздуха

    Ще се радвам да коментират колеги които имат подобни климатици.
    Много трудно успявам да намеря реални показатели ,тоест от книжките на производителите.


    Темата е сериозна, и моля колеги които смятат че тези климатици са прекалено скъпи, да се въздържат от подобни коментари и да коментират по същество. С уговорката че , "Да, климатиците наистина са скъпи!"

    Целта на темата е да направим един сравнителен анализ на двата модела.
    Това е информация която намерих от български сайт.
    Който беше единственият така добър да посочи работата на машините при различни температурни условия.
    Не претендирам че информацията е вярна.
    1.https://www.antonovclima.com/shop/kl...ru-sarara-r32/
    2.https://www.antonovclima.com/shop/kl...atcharge-35oc/





    Успях да намеря и каталога на двата климатика с по-подробна информация относно работата им в различни режими. Разбира се брошурите са на немски език, явно в другите държави не са толкова педантични относно техническите параметри на машината.
    1.Daikin FTXZ35N URURU SARARA
    1.1. http://www.klimaklement.at/fileadmin...ZN_EEDDE15.pdf (на 11-та страница доста подробно е описана работата на климатика при различни темературни условия и работна температура. Нещо което за съжаление не успях да открия за Panasonic)
    1.2 https://www.airwave.ee/docs/ECPEN14-500_P_LR.pdf (на 87 страница)

    2.Panasonic CS-VZ12SKE HEATCHARGER
    2.1 https://www.lissyhaus.de/files/equip...2018%20(3).pdf ( 4-та страница, най-изчерпателната брошура която успях да намеря)

    На първо четене изводите, който си направих са следните.
    Номинала на отдавана мощност на Daikin-а(5 kW) е с цял kW по-голям от този на Panasonic(4,2 kW).
    Максималната консумирана мощност на Daikin-а (2,530 kW) е по-ниска от тази на Panasonic(3,160 kW).
    С по-малко енергия Daikin-а дава по-добри показатели.
    COP-a на Panasonic-а спада стремглаво с падането на температурите. Губи много енергия при падане на външната температурата ,но топли!
    Вярно дават го да топли 5 kW при -15С но гълта по 2.5 KW на час. В това съотношение при COP 1,9 на -15С(външна температура) може да отдава 3kW за 1,58kW, което не е зле за такива ниски температури.
    Ако информацията е вярна Daikin-а се справя далеч по-добре при COP 3,12 на -15С (външна) и +25С (вътрешна температура) може да отдава 3kW за 0,97kW. В крайна сметка важното е когато паднат температурите климатиците да топлят, а не да се задъхват и да нямат достатъчно мощност и киловати! Мнението ми е, че и двата климатика топлят и биха се справили и при ниски температури (-15C).
    Ако климатика се ползва за спалня, то той работи най-вече вечерно време когато температурите са по-ниски.

    Относно нивата на шум, мисля че са еднакво ниски . Важно е особенно ако е за спалня.
    1. Daikin FTXZ35N URURU SARARA вътрешно тяло 19 db(A) / външно тяло 48 db(A)
    2. Panasonic CS-VZ12SKE HEATCHARGER вътрешно тяло 18 db(A) / външно тяло 50 db(A)

    Относно Пречиствател на въздуха, моля тези от вас които имат такива климатици да споделят мението си за системите
    1. Daikin - Flash Streamer (също така има отделни опции за премахване на влажност и овлажняване на въздуха)
    2. Panasonic - Nano-e ( антиалергични свойства)

    И двата климатика ли имат йонизатори които пречистват въздуха и остават усещането за планински въздух,вечно зелени гори и поляни след летен дъжд ?

    Моля да споделите информация относно фреона за двата модела климатици, хладилният агент и на двата е R32.
    Тези от вас ,които имат подобни климатици моля да споделите колко е месечният разход в kW-ти.

    Не претендирам че информацията и изчисленията ми са верни.
    Ще се радвам да споделите вашите изчисления , наблюдения и мнения по точките от тема.

    Благодари Ви!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #2

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Те панасоник не знам да имат читав модел
    Относно планинския въздух.... мисля че ще е мираж
    Стриймъра по скоро работи...
    Аз бих взел дайкина... или бих огледал за Японски истински Панасоник


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SPSt, Genadi80 и Dimety харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Колега допада ми темата ти.
    И аз съм загледал тоя Панасоник.....
    Имам уруру 9 ка в едната спалня имам и Митсубиши Електрик FH 9 ка в друга.
    Спалните са по 20 кв.
    И от двата климатика съм супер доволен.Пречиствателите и на двата работят.
    Това за Електрика като идея .....
    От друга страна уруру си има контрол на влажноста ,вкарва въздух итн.
    Работата на климатика е много дискретна веднъж темперирал.
    Това което ми харесва и при двата е горещата струя на въздуха !
    За Панасоника ще чета и аз за отзиви ,та да взема да смена тъпия Дайсекай 8 ,че ме влодява.
    Иначе в детската имам един Панасоник етерия и съм супер доволен ,въпреки ,че не е най- високия клас

    п.п.
    Защо ми се струва ,че при минус 7 и -15 на уруру параметрите са по номинал ,а не на максимал.
    Както е при Панасоника ?
    Dimety одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #4

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Dimety, може да хвърлите едно око и на този тест, има пряко сравнение на двата модела, при ниски температури:
    http://cooperandhunter.ua/news/54/
    spas.slavchev, Rafailiev, stainway и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #5

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    rosswen - собствения сайт на една фирма сравнява три модела(от три марки)
    и естествено нейния модел излиза най-добър.
    Как ти се струва?
    Ако аз съм шеф(управител или собственик) на тази фирма и администратора на моя сайт напише нещо
    друго какво ли ще стане...?
    Това обаче не изключва възможността машината да е хубава де.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Това е много некоректно изказване.
    Тестът е проведен от независима финландска лаборатория VTT https://bg.wikipedia.org/wiki/VTT по поръчка на също така независимото списание ТМ rakennusmaailma https://rakennusmaailma.fi/lampopumppuja-on-testattu/
    Имат и много други тестове, но за съжаление трябва да се абонираш , за да имаш достъп.
    Тук е просто преведено на руски:
    Независимое тестирование тепловых насосов
    И теста е как и дали могат да работят до -30. Ако прочетете внимателно Дайкин е най-добър с КОП при +7 и т.н. ,както и Панасоника.
    Въпросният Cooper and Hunter (Gree U-Crown) е просто избора на редактора като цена/качество, не като най-добрия уред!
    На финландския форум има почти за всеки модел независим тест от VTT ,а ако на някой му се чете на фински оригиналът на този:
    http://cooperandhunter.com/ua/wp-con...08/Binder1.pdf
    Jack Krauser, spas.slavchev, ccankov73 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от Dimety Виж публикацията
    Здравейте ,
    Моля за коментар. Най-вече за разхода на енергия между двата климатика при различните температурни условия +7/-7/-15/-25 С.
    Изразходвани kW за месец и пречиствателя на въздуха.Помещението е спалня, тухла, изолация + дограма. Локация гр. Пловдив.

    Ако трябва да степенувам водещото при избор на климатика:
    1.Качество на хардуера
    2.Икономичност - нисък разход на енергия ,но да топли поне 24-26С (при външна -15С). Тоест да не губи мощност при ниски температури.
    3.Ниво на шум
    4.Пречиствател на въздуха

    Ще се радвам да коментират колеги които имат подобни климатици.
    Много трудно успявам да намеря реални показатели ,тоест от книжките на производителите.


    Темата е сериозна, и моля колеги които смятат че тези климатици са прекалено скъпи, да се въздържат от подобни коментари и да коментират по същество. С уговорката че , "Да, климатиците наистина са скъпи!"

    Целта на темата е да направим един сравнителен анализ на двата модела.
    Двата модела са най-висок клас и имат различни предимства - предимствата на Дайкина са, че има най-енергоефективен компресор(двойнороторен суинг), системата за въздух и овлажняването.
    При панасоника предимствата са: много добрият дефрост-алгоритъм, има функция за топъл дефрост/дефрост без обръщане на режима, наное-то много добре премахва миризми и освежава въздуха, система heat-charge, без аналог, която рециклира излъчената от компресора топлина и повишава ефективността...
    Относно топленето и двата модела са презапасени с мощност, развъртат повече и от 18-ка, не биха имали проблеми и под -20°
    Според мен, ако ще се прави избор, най-добре е да се вземе това, което реално ще се ползва, иначе не виждам смисъл да се дават хиляди левове за екстри, които ще ползваш само 2-3 пъти.
    Примерно ако приоритет са ти вкарването на въздух и овлажняването ще предпочетеш Дайкина...
    Ако искаш стабилна работа с незабележими дефрости при екстремно ниски минусови температури - тогава Панасоника е твоя модел.
    Само че в топъл град като Пловдив, където няма зима, не виждам голяма полза от топлия дефрост и хийт чарджа на Панасоника, той като че ли е предназначен за по-северни райони със сериозни минусoви температури и снеговалежи...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 29-10-18 в 20:41.
    Dimety одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Това е много некоректно изказване.
    Тестът е проведен от независима финландска лаборатория VTT https://bg.wikipedia.org/wiki/VTT по поръчка на също така независимото списание ТМ rakennusmaailma https://rakennusmaailma.fi/lampopumppuja-on-testattu/
    Имат и много други тестове, но за съжаление трябва да се абонираш , за да имаш достъп.
    Тук е просто преведено на руски:
    Независимое тестирование тепловых насосов
    И теста е как и дали могат да работят до -30. Ако прочетете внимателно Дайкин е най-добър с КОП при +7 и т.н. ,както и Панасоника.
    Въпросният Cooper and Hunter (Gree U-Crown) е просто избора на редактора като цена/качество, не като най-добрия уред!
    На финландския форум има почти за всеки модел независим тест от VTT ,а ако на някой му се чете на фински оригиналът на този:
    http://cooperandhunter.com/ua/wp-con...08/Binder1.pdf
    Това не го знаех, извинявам се за което.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #9

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от Dimety Виж публикацията
    Здравейте ,
    Моля за коментар. Най-вече за разхода на енергия между двата климатика при различните температурни условия +7/-7/-15/-25 С.
    Изразходвани kW за месец и пречиствателя на въздуха.Помещението е спалня, тухла, изолация + дограма. Локация гр. Пловдив.
    Като за начало правилната тема е https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...BA-2018-a.html
    Dimety одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #10

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Не е вярно.
    Онази тема е за друго. Не веднъж съм го казвал.
    Тук става въпрос за сблъсък на титани и мястото и си е точно тук или в раздела за Панасоник.
    Имаме крещяща нужда от VS раздел.
    Rafailiev одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #11

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не е вярно.
    Онази тема е за друго. Не веднъж съм го казвал.
    Онази тема си много правилна според мен, защото често се търси сравнение без да се знае заданието, което може да изкриви решението и правилния избор. И там в темата не е забранено, ако питащия има набелязани модели да ги сподели.
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #12

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не е вярно.
    Онази тема е за друго. Не веднъж съм го казвал.
    Тук става въпрос за сблъсък на титани и мястото и си е точно тук или в раздела за Панасоник.
    Имаме крещяща нужда от VS раздел.
    Вярно е, човека го е написал в коментара си. Търси го за спалня. Ако го нямаше това нищо против. Въпроса е, колко човека във форума притежават двете машини, че да може да ги сравнят? Ако толкова много искаш VS раздел говори със Сашо или някой от управата на форума и ако те са съгласни отваряй VS теми, колкото искаш. Аз съм също за.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Само да добавя, че функцията за овлажняване на Дайкина ми се струва безмислена, лично за мен. Особено за спалня. Докато спят, хората отделят голямо количество влага с издишания въдух. Като стана сутрин влагомерът в стаята винаги е на горна граница 60-70%, а аз се чувствам много по-комфортно при сух въздух. Допълнително овлажняване изобщо не ми е необходимо.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Само да добавя, че функцията за овлажняване на Дайкина ми се струва безмислена, лично за мен.
    Само на теб така ти се струва! Над 80% от климите във Варна са такива.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #15

    Отговор: Избор между Daikin FTXZ35N Ururu Sarara R32 и Panasonic CS- VZ12SKE Heatcharge R32

    Няма ли ,някой с Панасоник VZ ......
    Може и с предишния модел.Не мисля ,че ще има голяма разлика в работата .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin S28TTRXS Ururu Sarara
    От Aleksandars във форум Климатици Daikin
    Отговори: 215
    Последно: 08-10-21, 11:46
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Избор между Daikin Ururo Sarara и Fujitsu NOCRIA X
    От tnaydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-17, 14:44
  4. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  5. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе