Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 63
Like Tree3Одобрявам

Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #1

    Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    Здравейте на всички. Предстои ми покупка на климатици за климатизация на апартамент. За две от стаите съм се спрял на модела на Дайкин Уруру-Сарара. Моля за мнения ако някой вече има инсталиран такъв. Струва ли си инвестицията? Мисля да монтирам такива в хол и в детска с бебе.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    Доколкото знам най-малкия модел е 28ца(т.е до 28кв помещение) ,така че да не ти дойдат много големи(ако детска е 14кв примерно няма смисъл).А за повече впечатление 220VOLTOV ще сподели ,той е собственик на такъв.

  4. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #3

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    Хол+кухня 40 кв.м., детска - 20 кв.м. Даже и да е голям за детската не е ли по-добре да има запас на мощност, отколкото да не достига такава? Впрочем за да монтирам изобщо, ще трябва да разбера дали си струва от хора, които наистина имат такива. Защото със сигурност на думите на представителите не може да се вярва на 100 %. Аз поне съм неверник що се отнася до търговци и до специалисти в област, от която и понятие си нямам. Така, че моля за мнения.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #4

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    ayl ...Не знам от къде да започна?Може би от това,за парите и дали си струва.Сигурно вече знаеш, че това е климатик 28-ца ,с отдавани номинални 3,6 киловата и макс. 5 киловата.Моите разсъждиния бяха насочени към това ,каква алтернатива имам, за друг марков климатик отдаващ тази мощност и за какви пари. Около 2 200-2400 излизат 35-ци Мицубиши и Дайкин топ моделите.Аз реших да дам още 600-800 за, овлажняването, въздуха от вън и електронния стример за пречистване , който присъства и в струващия 800 лева уред за пречистване на въздуха правен от Дайкин.
    Като климатик ,няма смисъл да казвам ,че е безупречен.Никакви забележки. За допълнитилнити ,екстри струващи според моя преценка около 700 лева кво дакажа? Най-съм доволен от стримера.Убива миризмите гаранция.Не съм го тествал за цигари.Имам нови , мебели които си миришат на химия.Когото работи климатика ,тази неприятна миризма изчезва.Когато не работи, дори да проветрявам ,пак се усеща миризма.
    Приток на въздух от вън? Ами честно казано не може да замести проветряването.В този случай шума се увеличава.Овлажняването за мен беше определящо,защото апартамента ми е много сух.В този случай шума се увеличава значително.За ИЗСУШАВАНЕТО? Тази екстра е само за лятото .При нея температурата в помещението не може да се регулира.!!!!!Ако си в ново строителство и имаш нужда от изсушаване на помещението ,ПРЕЗ ЗИМАТА няма да ти свърши работа!!!
    • п.п. Това ,набързо.Ако имаш конкретни въпроси питай!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #5

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    И аз съм доволен, за мен определящо при избора беше аспирацията при дайкин. Тръбата е с нормален размер а не както при шарп 3 пъти по тясна. Ако сега трябва да избирам пак , може би ще потърся нещо на мицубиши в същия ценови клас и с аспирация но леко по малко шумящо от въздушния поток. Определено не съжалявам за дайкин уруру .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #6

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    noises ...При мен тръбта за въздуха е около 5-6 метра, с 3 чупки. Скоро видях в упътването,че чрез дистанционното се задава някаква настройка за дължината на тръбния път.Имаш ли впечатления от това нещо?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #7

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    noises само внимавай да не се набуташ на новата G серия на МХИ...имат си шум от вентилатора (турбината) на вътрешното тяло в някои от екземплярите. За GFX не мог а да кажа, но за ZG-S серията точно!

  10. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #8

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    За пречистването на въздуха имах лично възможността да проверя - предварително си купих въздухопречиствателя на Дайкин. Трябваше да се уверя, че наистина пречиства ефикасно, а не е някъкъв маркетигов блъф. Е сега мога да кажа, че има голям ефект. Ползваме го в кухнята, където се пуши и имаме нещастието въздуховода да е калпав, така че който и съсед да готви, миризмите да идват в кухнята и трябва да включваме и ние абсорбатора. Е сега мога да кажа, че проблемът е решен - с този уред миризмите не са проблем, включително и цигарения дим. Прахът от 2 седмици е по-малко - вижда се в неделя при седмичното почистване. Ако филтрите на тези климатици са такива, значи пречистването на въздуха е ОК.
    Какво обаче заначи написаното, че при вкарването на свеж въздух шума се увеличава? Това означава ли че в този режим вентилатора на вътрешното тяло работи само в определен режим, максималния като скорост или близък до него?
    За мен друг важен въпрос е може ли да се ползва пречистването без да се включва климатизация в случай, че в помещенията има парно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #9

    Re: Има ли впечатления от Дайкин Уруру-Сарара

    Цитат Първоначално публикувано от ayl
    Какво обаче заначи написаното, че при вкарването на свеж въздух шума се увеличава? Това означава ли че в този режим вентилатора на вътрешното тяло работи само в определен режим, максималния като скорост или близък до него?
    За мен друг важен въпрос е може ли да се ползва пречистването без да се включва климатизация в случай, че в помещенията има парно.
    Първо за пречистването.Филтрите не са толкова ,колкото във отделния въздухоочистител.Може да работи само на пречистване,и на пречистване с две степени за подаване на въздух от вън.Отделно има още една функция за аспирация от вън.
    Силата на шума се увеличава от това ,че шланга по който преминава въздуха от вън има акустика все пак. Нещо подобно , на шума от това да надуеш с уста оребрен маркуч с диаметър 3 сантиметра.Ако климатика остане единствен източник на шум,това се усеща значително.Турбината на вентилатора , няма нищо общо с подаването на въздуха от вън .Тя работи на такава степен ,на каквато я настроиш. Все пак чувсвителноста към шума е индивидуална. Аз ти говоря от позция на най-висока чувствителност. Ниво релаксиране .

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #10

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    Здравей Ави,
    направил си много добър избор, като си се спрял точно на този модел климатик на Дайкин - това е най-добрия модел правен някога до сега в областта на климатизацията.
    Не се и замисляй - това е подходящия климатик з адетска стая в предвид пречистването на въздуха. От 4 год. се занимавам с тази дейност и това е климатика повярвай ми. Номерацията на урурусарара 28 се равнява на 9 и 48 на 12, т.е за 28 е з-а 20к/м, а 48 за 30к/м.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    Въпреки някои екстри - поддържането на влажността и свежия въздух, не бих си избрал САРАРА-та.Не си заслужава според мен цената, прекалено е висока за това, което получаваш, освен ако не се търси точно ефекта на поддържане на влажността.Що се касае до пречистването на въздуха, моделите с плазмена касета вършат същата работа с едно добро проветряване, което си е задължително, дори и машината да вкарва въздух отвън.От моделите за 2009 г. на някои производители могатда се намерят свестни машини, съответни на помещението и нуждите.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #12

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    не ми говори за хитачи
    ------------
    това са пьлни боклуци
    или дженерал

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    miro410a, явно се е наложило ВАЛЕН1 да те коригира в мнението. Трудно може да се направи извод, че САРАРА-та в момента е най-доброто, излизало някога на пазара.Пък и не виждам някъде да съм сочил конкретна машина, или ти гледаш тези, под подписа ми.Ако мислиш, че това, което вземаш струва 3000 лева, купи си ти.Но, явно си поизостанал в информацията, на ниво 2006-2007 година си.За времето си може да е бил най-добрия, но сега.......Аз съм обикновен ползвател и не разбирам от климатици все пак, де.......

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    + =

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    13
    #15

    Re:Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara

    Виж първо японските даикини после направи заключение и дали европейската уруро сарара ема тези показатели и филтри и екстри .
    Има и 10-ки и12-ки ит.н виж тук
    http://clima-design.bg/38,daikin-s22...ru-sarara.html



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. SKVP2 Super Daiseikai VI или Daikin Ururu Sarara
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 23:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе