Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #1

    Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Имам въпросния Daikin FTX35J3, някъде от около 1година и 4месеца.
    Проблема ми е, че размразява на всеки 28-30минути, като продължителността на размразяване е около 3-5минути. Този режим е когато външната температура е под "+2гр." - "+3гр.". Няма значение дали е сухо време, дъждовно, мъгливо и т.н. - важна е температурата. При по-високи температури от посочените не изпада в този режим на постоянно размразяване.
    Според мен това не е нормален режим, но все пак ми се иска да чуя мнения на хора които са на "ТИ" с тази техника.
    Обаждах се на сервизния специалист по поддръжка, и според него не е нормално такова размразяване, но засега няма решение на проблема.
    А и да отбележа - външната пита няма скреж при размразяването, както и не тече вода от външното тяло.


    Възможно ли е като причина за този режим да се явява стеснено сечение на тръбния път?
    При монтажа, монтажниците не изправиха и след това да огънат тръбите на вътрешното тяло в другата посока (понеже трябваше да им се смени посоката на 180градуса), а ги усукаха на 180 градуса (все едно, че завиваш болт на 180градуса). Имам опасение, че това усукване е предизвикало стеснение на сечението на тръбите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    За Дайкин казват тук някои люде, че е съвсем нормално.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Тази тема не се ли повтаря. Мисля, че имаше същата пред 7-8 години с доста страници.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Тази тема не се ли повтаря. Мисля, че имаше същата пред 7-8 години с доста страници.
    Понеже търсих и не намерих подобна тема с уточнението "28-30минути", ще съм Ви много благодарен ако ми я посочите.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #5

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?


  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    В не малко от климатичните теми се споменава редовно за Дайкинското размразяване на 30-на минути при някои техни модели под определени външни температури. Така че на 99% го считайте за нормално.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    20
    #7

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В не малко от климатичните теми се споменава редовно за Дайкинското размразяване на 30-на минути при някои техни модели под определени външни температури. Така че на 99% го считайте за нормално.
    Като прочетох част от темата, линк към която ми е даден по-горе, стигам до извода, че явно съм изтеглил къса клечка с тази марка и модел климатик.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Има нещо вярно...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #9

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Имам известни наблюдения относно бюджетните серии на Дайкин.
    Разполагам с Dchecker - диагностичен уред на Дайкин с който се наблюдават в реално време 20-30 показателя на климатика , също така може да се прави 60 мин запис на същия във вид на графика.
    След известни наблюдения стигнах до следните изводи:
    при температури под 2-3 градуса над нулата климатика трябва да не се пуска да гони високи температури или трябва да работи непрекъснато ( без да се спира). Ако навън е + 2 да речем , в стаята е 15 градуса и пуснем климатика на 25 градуса става следното : компресора развърта на 58-60 Hz , температурата на външния топлообменник започва да пада от + 2 до -3, -4 градуса. Външния вентилатор духа с макс. скорост , която е 840 об/ мин. След 28 мин климатика влиза в дефрост. Получава се голяма разлика между външна околна температура и темпаратурата на топлообменника. Около 6-7 градуса разлика . Контролерът счита , че тялото е замръзнало и влиза в дефрост. Изводът е следния : Вентилаторът на външното тяло е слаб за площта , която обдухва , топлообменника е малък ( макар че е двоен ) , или EEV клапана не работи коректно. Пробвал съм с три различни контролера които се монтират на един и същи модел - положението е аналогично.
    За да няма дефрост при тези температури трябва да се задават постепенно с 2-3 градуса нагоре или климатика да си работи непрекъснато , тогава компресора си "къркори" с 16-22Hz , топлообменника си стои с температура близка до околната ( с 1-2 грдуса по-ниска ) и няма дефрост.
    Решение има - или по-мощен вентилатор отвън ( обаче той е инверторен с обратна връзка и контролера няма да го понесе) или тръбния датчик 20 Ком на външния топлообменник да се качи на 3-4 тръбички нагоре , понеже е монтиран най-долу веднага след изпаряването на фреона ( където е най-студено) след EEV.

    Един въпрос към автора на темата : при теб дефроста съпроводен ли е със силен шум или минава почти безшумно ? По това можеш да разбереш за запушена , прегъната тръба ....

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Димон, по същия начин работят и бюджетните серии на мицубиши хеви. Според мен, причината е ниската им проектна мощност спрямо номинала. Аз използвах обикновен контактен термометър, токови клещи и слуха си, за да стигна до този извод. При приблизително еднакво пропорционално натоварване, изпарителите на бюджетните модели, сравнени с високите класове, са по-студени и съответно по-неефективни. Изключение от правилото правят някои от етериите на панасоник. Те изглеждат най-добри от средния клас по този показател.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    На прозореца ли вися.

    Не знам MHI 25zs-s дали е от бюджетна серия, но такова нещо като размръзяване на 1/2 час не съм видял.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #12

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Малко снимков материал :



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #13

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Тази сивата кутийка, случайно да има нещо общо с вътрешната електроника?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #14

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Тази сивата кутийка, случайно да има нещо общо с вътрешната електроника?
    Сивата кутийка е диагностичен прибор, който се включва в конектор на външното тяло и чрез USB кабел към PC с нужната програма . Следят се всички параметри на климатика в реално време.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Daikin FTX35J3 - размразява на всеки 28-30минути?

    И от преди нея ли е проблема? Не си променял нещо с нея?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ftx35j3 и daikin ftx25j3
    От Zhelev89 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 25-12-18, 00:51
  2. DAIKIN FTX35J3 мнения
    От buttercupgirl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 35
    Последно: 30-11-18, 12:52
  3. Daikin ftx35j3
    От bayliner във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-18, 12:11
  4. Помогнете с избора межу Daikin FTX35J3 и Fujitsu ASYG12LMCE
    От MinkovV във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-17, 21:41
  5. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 02-12-14, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе