Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29
Like Tree8Одобрявам

Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. k-k
    k-k е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1

    Question Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    От няколко дни този климатик започна да влиза в режим на размразяване на всеки час и 20 мин горе-долу. А като погледна външното му тяло - няма нито скреж, нито лед. Дори по време на размразяването капчица вода не капва от него. На мен ми се струва абсолютно безсмислен този процес. Вярно, продължава много малко време (не е като през зимата да размразява минута-две), но пак ми се вижда излишно.
    Според вас има ли някаква логика в това поведение, която аз не проумявам?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    така са си МЕ ,ще трябва да свикнеш ..

  4. k-k
    k-k е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо


    Ние и миналата зима си го ползвахме за отопление, но не си спомням това да ми е направило впечатление... като че ли си работеше цяла вечер без да спира (но не съм съм много сигурен).

    Иначе свиква се, но не ми се виждаше логично

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така са си МЕ ,ще трябва да свикнеш ..
    Не са! FD не размразява през час-два.
    XOPMOH одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така са си МЕ ,ще трябва да свикнеш ..
    Моето FD още не е размразявало този сезон.
    Mega и XOPMOH харесват това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Ее, къде сравнявате FD-то с това скопено конче SF.Аз още се чудя, как на МЕ изобщо им дойде на ума да пуснат такъв модел.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Ние не го сравняваме, просто опровергаваме обобщението, че "МЕ са така"...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Е, то това си е ясно, че не всички са така.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #9

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    На колко градуса е настроен? Казваш, че размразява по-кратко от минута, две ? Странно ми се вижда да го прави по време, че и без да има скреж. Моите МЕ 2броя ,правят бърз дефрост без да има скреж по питата, само ако им вдигна градусите с 4,5 нагоре.

    p.s смисъла един климатик да размразява по време, е когато е натоварен и се заскрежава да го прави на определено време, а не когато е чист и то в това време на годината.
    Този пост е редактиран от ivan1; 26-11-14 в 16:59.

  12. k-k
    k-k е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Конкретно снощи беше настроен на 25 градуса. Да, всяко размразяване продължаваше не повече от 30 сек.
    Иначе си прав, и аз съм го забелязал това, че ако му вдигна градусите рязко, обикновено прави размразяване.
    Но снощи си беше на 25 цялата вечер.

    Друг е въпроса, че го държа на 25, за да може в стаята да е около 21. Получава се много голяма разлика между температурата горе до климатика, и тази в стаята при нас :\

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    30 сек. дефрост няма, той не може да смени режима за това време само. Има технологично време за смяна на режимите, което е повече от 30 секунди. Отделно като знам за колко време модела качва налягане, трябва да минат над 10 минути за да свали какъвто и да е било скреж. Това е толкова анемична машина, че направо има нужда от стимуланти.
    Този пост е редактиран от Mega; 26-11-14 в 20:59.
    Alexi и bobovo харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #12

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Ако жилището не е изолирано така се получава и ако е в къща още повече. Аз съм в къща и ако не е достатъчна мощността и при мен е така. Стаята колко кубика е?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #13

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Я си извикайте първо специалист да провери климатика!
    Според мен има някакъв проблем.
    Миналата година една Osaka горе-долу на 20-30 минути правеше дефрости. На всичкото отгоре не топлеше, както при Вас. Поне 10 пъти оглеждах питата за скреж и нищо не забелязах. Умиряхме от студ, докато убедим хазаина да извика негов познат климатичен техник. Чак тогава видях тънката заскрежена ивица на кондензера. Накрая се оказа изтекъл хладилен агент от връзката на тръба към външното тяло. След това дефростите бяха на доста голям период. И то само при влажно време около 0.

  17. k-k
    k-k е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Може би не се изразих правилно, но под 30 сек. продължава бръмченето на компресора. А целият процес - от момента, в който спре да духа, до момента, в който задуха отново - продължава около 4 мин.

    Стаята е 30 куб. м. Изолиран апартамент, но под и над нас апартаментите са необитаеми.

    За сега не се оплаквам, че не топли. Топли. Температурата горе до него си е точно толкова, колкото съм задал.

    Сега вече имам едно предположение - този номер с размразяванията май го прави, когато го държа на 2-ра скорост на вентилатора. По принцип го държа на Auto. Но от скоро пробвам на 2-ра, защото така стаята е по-равномерно затоплена и разликата в температурата между тавана и пода е само 1-2 градуса. Утре вечер ще пробвам пак на Auto.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Айде и аз да се присъединя към молбата за помощ. И аз като колегата, пуснал темата имам същия проблем - колкото повече пада температурата, толкова по-често размразява машината, за да стигне до едно псевдо размразяване на час, колкото да си поредува режимите, при суха пита и температура около и под 0. Машината си е от изхвърлените МЕ MSZ J-28T, бачка си на минимум до под номинална мощност и откакто се помня си работи така. Не можах да намеря датчик на питата от вън. Въпросът ми е, има ли лесен начин да побългаря машината, абсолютно на моя отговорност, така че да не размразява изобщо, т.к. побелява изключително рядко, понеже си е на сушинка и завет. Примерно ако изнамеря вътре такъв датчик или някакъв друг чарк, да го изманипулирам някак си, щото това размразяване напразно, си е загуба на енергия, да не говорим за мрънкането на , като реши му вдигне градусите: "Що спря, к'во пак му стана"

    Ама да не му влияя на охлаждането лятос.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ее, къде сравнявате FD-то с това скопено конче SF.
    Въъ, веялника, който съм цитирал е с външно 20 килца(25FD e с 31кг, и 10кг) и вътрешно 7. Че вади и сладък COP, луда работа.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 27-11-14 в 03:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    От petarned във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 28-10-17, 01:40
  2. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  3. Как да накарам Web Server да прави нещо всеки ден?
    От etopchev във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 02-08-05, 13:42
  4. Говори ли ви нещо филмьт "На всеки километар"
    От Kren във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 12-10-03, 02:41
  5. Отговори: 10
    Последно: 26-02-03, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе