Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 59
Like Tree40Одобрявам

Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #16

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Забелязах нещо интересно 2 дена имаше адския вятър и климатика дефроства както казах на 20-30 мин. Сега тая вечер вятъра утихна не е толкова силен и стана не е дефроствал 3 часа. А темперстурата е -2 в момента. Каква е логиката за това му държание. Или отделно просто разбитах горния датчик който е закачен за питата. Бяха ме посъветвали снощи дс го пусна вътре в кутията. Днес просто го извадих и е на същото място където си беше. Принципно този датчик е сменен и понеже го бяха вързали на ръка преди аз само го запоих но преди 3 4 месеца като го сменяха. Нещо немога да схвана логика в държанието на климатика вчера и днес.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #17

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Дайкините които дефростват толкова често, със сигурност имат някакъв проблем.
    Никой малоумник не може да направи такъв дефрост алгоритъм! Климатика го дават без проблем да топли до -15. Не може от Дайкин да нямат решение на проблема и да не знаят какво точно им изпуква на тези машини за да се държат така.
    При все това, не всички бройки от един и същ модел са с проблем.
    Има дефект със сигурност.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #18

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Цитат Първоначално публикувано от ZeroColdX Виж публикацията
    Принципно този датчик е сменен и понеже го бяха вързали на ръка преди аз само го запоих но преди 3 4 месеца като го сменяха.
    Ти сериозно ли? Вързали са ти датчика на ръка?
    Аз ще намеря фирмата вносител на Дайкин и ще докладввам въпросната фирма която извършва такива високотехнологични дейности.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #19

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Да и двата датчика ги срязаха понеже били с разлипни букси. Идеята е че с една игла буксата се сменя ама изхлежда не ин се занимаваше. Аз си ги запоих кабелите. Сега утре ще дойде едно момче така добри отзиви за него от познати да премести доколкото разбрах долния датчик по нагоре да го замери дали работи правилно и каза че ще отчита по топло от реалната температура и не трябва да прави дефрости толкова често

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #20

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ако може направи някоя снимка къде го е преместил и сподели резултата какъв е след това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #21

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Здравейте малко развитие по темата. Извади момчето въпросния датчик. Замери го беше добре но ми предложи да го смени както каза с "по-топъл". Един вид отчита по висока стойност от реалната и каза че няма да го връща на мястото му. Имали доста ядове с дайкините на минус температури и го върза някъде ама не съм видял къде още. Ами има резултат за 28 часа работа размрази 3 пъти само. И в нас вече е топло и сега като заработи и климатика и работата на конвектора падна доста. Като цяло съм доволен надявам се резултата да се задържи.

    Отделно някой ми писа да ме пита дали съм доволен от конвектора и дали не харчи много ток. Немога да намеря рязговора ни ще постна информацията тука. Доволен съм по мека топлина, не затварям вратата, държа го на 23 градуса заради малкия. Ползвам български на Елдом от 5 години. Поствам снимки колко ток харчи за 24часа, като аз го държа на автоматичен режим да работи нон стоп. Имайте предвид че съм последен етаж и тавана не е изолиран така че си има загуби. Първите снимки са от дните когато беше 2- 3градуса а последната е от снощи за 13 часа работа. Но снощи си беше студено. Като цяло в нас се ходи по къс ръкав.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
    Palev одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #22

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Малко ъпдейт по темата. 3 дена няма досадни дефрости. Засякох го че дефроства на 8 часа . Теюпературите са около - 3 -4 ако може да се вярва на термометъра. Няма лед по питата, климатика работи перфектно. Апартамента се стопли и съм адски доволен. Най-добре похарчените ми 30 лева

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
    mimojef, tanatos, bobivg и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #23

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Сега остана да разбереш колко килоома датчик са ти сложили, да снимаш къде са го поставили и да споделиш за да може и други с такъв проблем да си го решат.

    - - - - - - - - - -

    Струва ми се, че по този начин проблема ще се появи отново, но при по-ниски температури (Примерно -10). Ще мисли, че е 0 и пак ще почне дефрост през 20 мин.
    Тогава обаче конвектора ти ще има доста повече работа.
    Дано не съм прав.
    Този пост е редактиран от mimojef; 12-02-23 в 09:46.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    то кога става -10 .. на -10 и да не топли не е кой знае какво ,все пак е бюджетен климатик ... напълно достатъчно е че не цикли дефрости през 30 мин под нулата ... естествено че тоя мод става на всеки климатик ,няма нужда да му сменяш мястото по топлообменника ( даже е нежелателно ,все пак трябва да размразява когато има нужда )
    tanatos одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #25

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Онази вечер беше - 7 нямаше дефрости. Конвектора е в спалнята на отворена врата, когато климстика в кухнята правеше дефрости през 30 мин конвектора харчеше по 8 - 9 кв на ден. Сега откакто оправих климатика харчи по 5. Да се надяваме че няма има проблеми. Дстчика незнам с какъв го смениха но е пуснат в кутията при платките. По скоро е вързан там. Момчето каза че на доста клинстици по този начин и проблема изчезва. Ще го видим само времето ще покаже.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    е той така никога няма да размразява ,все пак понякога има нужда .. датчика трябва да си стои на мястото ,в долния край на топлообменника ,просто да се "стопли" малко

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #27

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    А контролния дефрост на 4 часа и него ли го няма?
    То щом датчика е при платката ще размрази чак когато платката се превърне в буца лед. Късно е.
    Ще споделяш при по-влажно време как е.

    - - - - - - - - - -

    Да и Алекси е писал същото.
    Просто не бях рефрешнал.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #28

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    В Бургас като цяло си е доста влажен въздуха. Днес сутринта в 7 размразяваше, нямам си идея за 4 часовия нямам нерви да го чакам толкова време. Но мисля че го има тъй като когато го смениха в 19.15 размрази и после беше към 23.30 или 00.30 нещо такова. Климатика който е в хола е Осака и размразява 1 път на 2 дена не е станал на буца лед и работи така 8 година така че дано и другия няма проблеми.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #29

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Нямам време сега да отворя кутията да видя къде точно е поставен че детето е болно в спалнята и няма как да оставя отворено. Другата седмица ще видя точно къде е пуснат. И ще снимам ако трябва. Нооо истината е че с тези дефрости на 30 мин кухнята която е 4 квадрата неможеше да се стопли. Така че изкарва колкото изкара и като се развали един конвектор и си решавам проблема. Ако трябва да съм честен в спалнята топлината е много по мека и равномера от климатика. Клкматика в кухнята захранва 4кв кухня и 2 кв коридор и харчи по 10 11 киловата на ден сега в това време. Конвектора е на 12 квадрата спалня и сега на -7 харчи по 7- 8 когато е около 5,6,7,8 я направи 2-3 киловата.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #30

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Как 10-11kW за 6 квадрата бе…. С толкова топля почти 50кв хол, да с друг Дайкин, ама все пак. А и тук си е по-студено от Бургас.
    Нещо да не бъркаш?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за daikin ftxb25c/rxb25c
    От tacho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-18, 15:36
  2. Ще се справи ли Daikin FTXB25C?
    От jordanik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-16, 14:10
  3. Въпрос относно проблем с Audio на DVR
    От Borisss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-16, 15:49
  4. Въпрос за дистанционно за ДАЙКИН?
    От LEGAL във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-14, 08:47
  5. Имам въпрос относно проблем на фотоапарат CANON SD 870 IS
    От valentino76bs във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-11, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе