Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 59
Like Tree40Одобрявам

Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    61
    #31

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Не човек ето го за последните дни а преди това на моменти има по 10кв на ден. Лошото е че нещо ми се прекаца тая глупост на контакта и се наложи да я рестартирам и изчезнаха предходните периоди. Значи ако температурите са около 0 и минус дунка по 350вата на час. Мноого рядко пада надолу. Сега като е 7 - 8 градуса е на 200 вата. Незнам откакто съм го купил все по толкова си харчи. Лично мене ми се вижда много за 9тка. А иначе саноровка, сменена дограма и тн. Там където е сложен допълнително и остъклена тераса. Аз какво мисля един конвектор да слагам и да го оставя само за лятото. Възможно е обаче големия разход предните дни д ща е бил заради честите дефрости и факта че не топли. Сега ще го наблюдавам като се стопли вече апартамента дали ще падне разхода.

    Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #32

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Хм, не знам…
    То верно е нисък клас, но все пак има някакъв СОР.Според мен си го ползвай над 0С - там има някакъв смисъл(икономия).
    Под 0С - конвектор.
    Щом си саниран и с нова дограма - там няма какво да направиш.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    1
    #33

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Здравейте,колега. Може ли да помоля за телефон на техника, който Ви оправи климатика и да споделите кок датчик точно е сменил, защото и моят Дайкин дефроства на 40 минути и е адски дразнещо. Ще съм безкрайно благодарен. Лека вечер.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #34

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Какво толкова ви дразнят тези дефрости не разбирам. И моя ги прави редовно но винаги работи на чиста пита и топли добре. Щом и сега на -10 поддържа 24гр. в три стаи и коридор с 1000W съм повече от доволен. На работата имаме една стара 24-ка самсунг, все е яко заскрежила. И да дефростне не може качествено. Толкова и топли

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #35

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Дайкините нямат проблем с топленето точно заради контролните дефрости.
    Вярно на суха пита може да е дразнещо за някой, но няма останал на студено с Дайкин.
    При много студено време с висока влажност за да ти е топло трябва дефростите да са на често но кратки. Питата трябва да се поддържа максимално чиста и това е начина.
    Тези на който някой от нас им се радват на силно заскрежените пити, пръдват при първата поредица от дни с 24 часови минусови температури.
    Пускат късно дефроста , съответно за да изчисти питата трябва дефроста да трае 15 че и в някой случай 20 мин. При -7 за 20 минути стаята изстива с поне 2 градуса. Климатика стартира, бичи на 1200 вата за да навакса тези 2 градуса и след 10 минути питата е в изходна позиция. Цялата в лед а топлообмен Йок.
    Завъртат се в един омагьосан кръг от който оiизмъкване или с включване на печка за да не изстива толкова стаята докато си изчисти хубаво питата и след дефроста да не се набира с бясна скорост или затопляне на времето.
    Този пост е редактиран от mimojef; 10-01-24 в 17:18.
    espace, acronym и me40 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #36

    Re: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    На сенсира имам малко наблюдение над 3 броя под 0 градуса пускат дефрост през 30 минути без да са натоварени и без заскрежаване. Добре е че има парно там и се ползват за охлаждане и в преходните сезони. Аз това няма да го изтрая в къщи.
    Alexi и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #37

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ето, че нама човек с Дайкин който да седи на студено. Както ви казах.
    Като имаш парно си вземаш Сенсира щото парното не охлажда през лятото.
    Ако ме разбираш какво искам да кажа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #38

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Мимоджев, това го пишеш, защото не си имал допир до по-сериозни машини. 80% от написаното не е баш така.
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #39

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Стига де......
    Малко вися с дрелките по твоите сериозни машини. Да им дупчиш дъната че да ги спасиш от леда.
    Не искам да се заяждам. Просто отбелязвам, че рахат не видяхте покрай сериозните машини.
    Този пост е редактиран от mimojef; 10-01-24 в 17:21.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #40

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Аз в момента нямам машина с разпробивана тава, само за протокола.
    Заповядай вкъщи да видиш "побеляващия" 35ZSX как поддържа 23гр в 45м2 на -7 с 500W. Ела и да видиш нерязмразяващия Дайсейкай как вади по-добра консумация от вечно чистия Дайкин при по-сериозно задание.
    Двойнороторните компресори и по-големите топлообменници неслучайно се слагат в топ машините. Ама ти такъв не си имал, за това разправяш небивалици.
    Alexi и Mega харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #41
    Ами що не си държа Дайсейкая като си много доволен ами си взе Дайкин с дефрости. Хем знаеше, че ще е така.
    Явно търсиш чиста пита

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ама ти такъв не си имал, за това разправяш небивалици.
    Не съм имал щото не съм луд.
    Сега да не се засегне някой.
    Това, че аз нямам щото не съм луд, не значи, че вие сте луди щото имате ама не сте много доволни от тях и продулжавате да търсите утеха в други марки.
    Просто искам да се знае, че ако един ден си дам патите за "сериозен климатик" значи съм полудял

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #42

    Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Ами те сериозните струват горе-долу колкото Перферата. А и взе втори път модел, който не понасяш. Така че, не се знае, знае ли се. Както един човек писа наскоро, Перферата си е среден клас машина, просто с добре написан софтуер (това не важи за дефроста) и хубави пластмаси.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-01-24 в 12:47.
    mimojef одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #43

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Прав си. Възможно е да сум луд.
    Вероятно начален стадйй.
    Вярвам, че ако си вземам редовно хапчетата ще се спася от серизна машина.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #44

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    това с дефростите по часовник че най добре топлел е пълна глупост ,точно тогава се получава описания цикъл дефрост-форсиране на макс 20-30-40 мин и пак дефрост и т.н. и комфорт никакъв + преразход на ток .. климатика трябва да има време да си влезе в икономичен поддържащ режим т.е. поне 2-3 часа между дефростите ,дори повече ,ако ще са по време
    mystikalrs и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #45

    Отговор: Въпрос относно проблем с Дайкин FTXB25C

    Между "добре топлел" и "икономичен поддържащ режим" няма задължитгелно равенство. Но сухата пита със сигурност гарант за първото.
    espace и mimojef харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за daikin ftxb25c/rxb25c
    От tacho във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 12-12-18, 15:36
  2. Ще се справи ли Daikin FTXB25C?
    От jordanik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-16, 14:10
  3. Въпрос относно проблем с Audio на DVR
    От Borisss във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-16, 15:49
  4. Въпрос за дистанционно за ДАЙКИН?
    От LEGAL във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 09-03-14, 08:47
  5. Имам въпрос относно проблем на фотоапарат CANON SD 870 IS
    От valentino76bs във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-11, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе