Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree9Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars
  • 4 Post By bobivg
  • 2 Post By ssilent
  • 1 Post By stivi
  • 1 Post By ssilent

Проблем с Даикин Сенсира FTXC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #1

    Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Здравейте, есента монтирах 3 климатика но имам проблем с едната 25цата.Накратко влиза в стенд бай и спира да поддържа зададената температура. Стаята изтива но той си подухва хладно и не реагира на повишаването на градусите от дистанционното.Няколко пъти го прави инцидентно тази зима, но вчера и тази сурин отново 2 пъти което вече е в повече. Засега решението което времено върши работа е гасене от вътрешното тяло и сваляне на бушона. След такъв рестарт тръгва и се набира . Сутринта с безконтактен термометър мерих температурата на ламелите-пластамасовите на вътрешното тяло около 52-56гр.Климатика е на под година. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Някакви идеи къде да търся проблема и какво да проверя. Също така дали може да се намери сервизен менюал на този климатик в нета.Да спомена също, че проблема не е в дистанционното. С две дистанционни е пробван.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Само за протокола... При условие, че машината е в гаранция и установявате, че има проблем, защо не се обърнете към фирмата от която сте закупили машините?
    Gena_bs одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #3

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Фирмата е онлайн търговец. Климатиците аз съм ги слагал. Малко са ми неясни гаранционните условия при климатиците. За гаранционен проблем кой трябва да търся търговец, вносител, монтажник. Ако е нещо елементарно е по-лесно да го остраня проблема сам , отколкото да записвам посещение, да излизам от работа за да осигуря достъп и т.н.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #4

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    E щом сам си си ги слагал за гаранция трябва да търсиш арменския поп.
    Alexi, Gena_bs, bobovo и 1 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #5

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Онлайн търговеца , не Ви ли предложи фирма за монтаж.
    Моите климатици са също онлайн, но задължително ми предложиха фирма за монтаж. Като цяло това което разговарях с монтажниците е че те движат гаранцията при евентуален проблем. (да чукна на дърво-няма.).
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 07-04-23 в 09:47.

  7. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #6

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #7

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    E щом сам си си ги слагал за гаранция трябва да търсиш арменския поп.
    Така имам доста варианти, но не ме бърка дори да не мога да се оправя с гаранцията- ще си купя друг. По същество ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има някакви идеи да сподели. Ако ли не здраве да е. Ще търся информация на друго място.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Онлайн търговеца , не Ви ли предложи фирма за монтаж.Моите климатици са също онлайн, но задължително ми предложиха фирма за монтаж. Като цяло това което разговарях с монтажниците е че те движат гаранцията при евентуален проблем. (да чукна на дърво-няма.).
    Наскоро ми монтираха три климатика по програма-няма да изпадам в подробности. Разговорихме се . Предложих им помпа ако нямат. Когато вадиха тяхната помпа за да вакумират ги чувам да си говорят- Тази помпа от колко месеца не сме я вадили от буса. Така, наясно съм че има всякакви фирми техници. Наясно съм че със сигурност има и читави фирми, но нито имам време да ги търся нито да им вися на главите да не говорим че монтаж след 3 месеца хич не ме устройва като срок- а тогава беше така.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от chavi Виж публикацията
    Чави много ти благодаря.
    espace и Deliivanov харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #8

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Засега си реших проблема благодаря за помощта!Темата може да се затвори.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #9

    Re: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Е няма ли да споделите как си решихте проблема?

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    ako e 56 градуса няма как да е в стенд бай?

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #11

    Отговор: Re: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Е няма ли да споделите как си решихте проблема?
    Да бе, да не е луд да каже как, другите да се оправят с гаранционният сервиз, човека си е майстор и се оправя сам
    Deliivanov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #12

    Отговор: Re: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Не съм майстор но се оправям сам.
    Тук има много по-големи специалисти от мен които съм сигурен че ще ви помагат много повече и по-качествено от колкото аз неспециалиста.
    А и честно казано нямам време за губене в спорове и мерене на его в безполезни дискусии и форуми.
    Ако някой има подобен проблем да ми пише на лично съобщение, когато вляза и го прочета ще му отговоря.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    ako e 56 градуса няма как да е в стенд бай?
    Вади тези градуси като се събуди и почне да работи. Проблема че не иска да се събуди. Написах това за да не се започне с това че след като аз съм ги слагал е некачествен монтажа , изфирясал е фреона и т.н.
    Този пост е редактиран от ssilent; 24-04-23 в 16:53.
    Deliivanov одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #13

    Re: Отговор: Re: Проблем с Даикин Сенсира FTXC

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent Виж публикацията
    Не съм майстор но се оправям сам.
    Тук има много по-големи специалисти от мен които съм сигурен че ще ви помагат много повече и по-качествено от колкото аз неспециалиста.
    А и честно казано нямам време за губене в спорове и мерене на его в безполезни дискусии и форуми.
    Ако някой има подобен проблем да ми пише на лично съобщение, когато вляза и го прочета ще му отговоря.

    - - - - - - - - - -


    Вади тези градуси като се събуди и почне да работи. Проблема че не иска да се събуди. Написах това за да не се започне с това че след като аз съм ги слагал е некачествен монтажа , изфирясал е фреона и т.н.
    В крайна сметка ще споделите ли как си решихте проблема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми
    От Rado85 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 424
    Последно: 16-01-24, 09:23
  2. Проблем Дайкин Сенсира
    От knoxville във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-20, 11:51
  3. Дистанционно за даикин FTYN 50
    От valjeval във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-15, 13:13
  4. Продавам климатик Даикин
    От milane070 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-12, 21:04
  5. Отговори: 9
    Последно: 13-02-11, 23:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе