Страница 1 от 29 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #1

    Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

    Здравейте,

    Наскоро се сдобих с този модел FTXC SENSIRA. Беше ми предложен като много тих и икономичен за зимните дни. Проблемът е, че сега , когато застудя доста често започна да се чува едно бълбукане. На час се появява около 1-2 пъти, като продължителността му е няколко минути( понякога и секунди) и има моменти, в които шумът е по-силен. Прилагам видео: https://drive.google.com/file/d/1zs5...ew?usp=sharing Не знам дали това е от размразяването и затова реших да попитам преди да се обадя на техниците. Все пак този модел се рекламира като много безшумен(така и ми беше препоръчан) и се надявам това да е някакъв дефект в моята бройка(който може да се оправи). Също искам да попитам, дали алуминиевата решетка( топлообменикът) трябва да изглежда така. Вижда се, как се подава може би медна тръба? Прилагам снимка: https://drive.google.com/file/d/1MFv...ew?usp=sharing

    Ако някой смята да си купува този модел ще споделя, че дори да го няма горния проблем с бълбукането, вентилаторът на най-висока степен ми се струва една идея по-шумен. За топлене през зимата мисля, че ще се справи, но още не са дошли прекалено студени дни за да изкажа мнение. Ако още нещо ви интересува ще отговоря или ще снимам, ако е необходимо.

    Ще се радвам някой, който има този модел да сподели също мнение.

    Благодаря предватилено за отговора на горните ми запитвания.
    Bokobogdan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    "...вентилаторът на най-висока степен ми се струва една идея по-шумен..."
    На някои клими още на 2..3 степен (от 4 или 5) идва по-шумен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #3

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    С дефростите как е? Чести ли са

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #4

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Това бълбукане да не се чува от външното тяло? Когато го чуеш отново, отиди при външното да видиш какво става.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Според мен, това са си дефрости. Нали предходния модел се славеше точно с това, дефрост на 30мин., като стане под 0гр.
    При каква външна температура се случва при Вас?

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #6

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Вътрешния вентилатор работи, няма как клипчето да е правено по време на дефрост.
    Такова бълбукане съм чувал да издава външното тяло на моя когато е топло навън и работи на минимум.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #7

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Вътрешния вентилатор работи, няма как клипчето да е правено по време на дефрост.
    Такова бълбукане съм чувал да издава външното тяло на моя когато е топло навън и работи на минимум.
    Вярно се върти, не бях забелязал. Не би трябвало да е дефрост тогава.
    Как се усеща струята по време на това бълбукане? Топла, студена?

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #8

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Намерих едно клипче на което съм записал това бълбукане/цвърчене. Ако при него са близко двете тела и не са уплътнени добре тръбите може шума дето чува е да е външното тяло.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #9

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте, от средата на октомври имам FTXC25 монтиран в 40 куб. спалня с изолация на тавана и външната стена PVC дограма и К стъкло ,комшии да помагат няма за съжаление . Температурите при които е работил при мен са от +10 до - 7 гр. като последните 7-8 дни бяха от - 1 до -7 с мъгла . Дефростите на модела са само при нужда и никога по време , най-чести бяха през 1ч. и 20 -30 мин. при -7 гр. и мъгла с 100 - тина м. видимост . Като шум от вън и вътре е незабележим , при мен няма никакви шумове . На авто вентилатор си сваля на QUIET или 20 дБ. и така си поддържа зададени 22 гр. . Най -ниския минимум устойчив който съм видял за сега е 170Вт. , минимума не се повишава . Ако има въпроси ще отговарям .
    mimojef, stiv13, necata2 и 5 други харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ще отговоря на всеки,


    milanov "На някои клими още на 2..3 степен (от 4 или 5) идва по-шумен." - Напълно съм съгласен с вас, но тук лошото е, че за разлика от други модели този се води много тих и би трябвало от 3 степени вентилатор да няма толкова силен шум, а още 2-ра е леко шумна.


    ААТ - "С дефростите как е? Чести ли са " . - Как мога да се ориентирам кога са? Само ако продухва по-хладен въздух ли?


    bobivg - Благодаря за клипчето, което сте направили. Наистина звукът е сходен. Възможно най-скоро ще се постарая да направя едно видео, в което да снимам външното тяло, докато вътре има такива звуци.


    rosswen - "Как се усеща струята по време на това бълбукане? Топла, студена?" - По-спомен беше хладка, но ще проверя допълнително. Това, което мен много ме заблуждава и не ми харесва в този модел е, че дори навън да са 10 градуса, пусна ли го на затопляне и топли със средна топла струя, по някое време преминава на по-хладна, после пак се връща към тази. Най-силната топла струя ми я пуска основно като го пусна на 27-8 градуса ( аз не го държа на тези градуси). Дори навън да е 0 или -3 -4 градуса, а аз да съм го задал на 25, пак не ми пуска най-топлата струя постоянно, пак редува средно топлата, хладната и от време на време най-топлата. Това си го обяснявам с цел да е по-икономичен климатикът.


    gerhar - Благодаря Ви за обратната връзка. Сега ще спомена и аз на какви градуси го нагласям. Започнах с 22, но последната седмица вдигнах на 25. Режим на вентилатора AUTO. Аз съм с FTXC35 за северно помещение 15 кв. м. Причината да взема по-големия модел е, че дограмата ми не е много добра ( ще я сменя другата година) . Имам външна изолация, която не знам колко е ефективна заради дограмата. Друго нещо, което ми казаха при покупката е, че разликата между 25 и 35 моделите е в software, а цената се разминаваше само с 50лв.! Кабелът между външното и вътрешното тяло е около метър. Не е на голямо разстояние. Искам да ви попитам, Вие смятате ли, че вентилаторът на 3-та степен е една идея по-шумен? При вас духа ли също основно средно топла струя, като понякога се появява и леко прохладна струя при температури над 0 градуса?

    Тази вечер температурите бяха по-топли и това бълбукане почти липсваше. Продължавам да следя кога ще се проявява повече, но засега оставам с впечатлението, че е при температури около 2-3 граудса и надолу.
    bobivg и ААТ харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #11

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    [mention]gerhar [/mention] , това което казваш говори много добре за машината.

    [mention]Rado85 [/mention] , а каква е температурата в помещението? Поддържа ли това, което е зададено на дистанционното?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #12

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Rado85 Виж публикацията
    Кабелът между външното и вътрешното тяло е около метър.
    Попаднал си на монтажници с къси "кабели".
    ccankov73, rosswen и Bokobogdan харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #13

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Попаднал си на монтажници с къси "кабели".
    И тръби...
    bobivg и rosswen харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #14

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    rosswen - "а каква е температурата в помещението? Поддържа ли това, което е зададено на дистанционното?" - Засега не мога да засека температурата вътре. Не ми беше предложено wi-fi и да си призная не мислех, че ще ми е нужно, но сега осъзнавам грешката си. Скоро съм планувал да се сдобия със стаен термометър. Ще ми свърши ли работа течен такъв без живак?

    А според вас ще може ли да се оправи този проблем, ако тръбите бъдат удължени? На старите ми два климатика виждам, че и там не са дълги тръбите. Мястото между вътрешното тяло и външното е малко.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #15

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Rado85 , на АУТО вентилатор 3 степен ръчна се явява 4 защото 1 ва е QUIET , 4 та степен е шумна но не повече от другите марки , не разбирам какво значи по - шумен ? Изходящата струя под 31гр не пада , в момента при разход 180Вт. струята е 32 гр. , така работи от 2-3 часа на отворена врата към коридора . Ако на АУТО вент. се включва 4.та степен или има големи топло загуби или има проблем . На моята успях да я накарам да включи 4 та степен и то трудно като отворих вратата на терасата и всички прозорци , това при 7 гр. външна температура . Накрая вдигна 1500 Вт. консумация и 53гр. изходяща струя . При мен много рядко се включва даже 2 ра скорост , това е първа ръчна или 25 дБ. . Работи много деликатно , ако трябва да догони тем. повишава леко консумацията и вдига на 40-41гр. изходящата тем. , ако не догони за 3-4мин. чак тогава включва 2 ра .
    Celeronix, stiv13, necata2 и 4 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 29 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе