Резултати от 1 до 3 от общо 3

Fujitsu AOY12RSE - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1

    Fujitsu AOY12RSE - не топли добре

    Здравейте,колеги.Отскоро сам в нета и се радвам че открих този сайт и форум.Работя от години като монтажник на клими.Имам проблем с фуджицу aoy12rse,доставен от Гьрциа ,но е втора употреба.Лятото работи перфектно.Сега в режим отопление налягането на фреона(22) е 20-22 атм,тока му е нормален-5,8-6,0 А,но разликата м/у вх. и изх.въздух на вътр.тяло е около 10 градуса ,а обикновено е 20-25.Чувал сам за такива проблеми от ''обратния клапан на капилярката'',но не сам в час с него.Ако някой може да даде акъл как работи това чудо и дали този проблем е от него,ще съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #2

    Re: Проблем с фуджицу при отопление

    Здрасти!
    За капилярката не мога да ти отговоря, защото не познавам този модел. Но съм имал подобни случаи и без да се обидиш надявам се от съвета ми, щом си монтажник. Та едната възможност е доста ниската температура на входящия /околния в стаята/ въздух и недостатъчната мощност на климатика за него. Особено ако не е инверторен. Просто трябва да му се помогне с външна печка и/или да се остави да работи по-продължително време за да насмогне. Няма значение, че климатика е 12-ка и да речем стаята е 3 на 4 метра. Сменял съм напразно климатици, докато се усетя да премеря температурата на пода в стаята и съм се хващал за главата. Колкото и малка да е стаята и парфектно изолирана- не се ли живее /отоплява/ постояно в нея и около нея- трябва доста по-мощен избор или продължителна/постоянна/ работа на съществуващия. Другата причина е тръгнал компресор, който на студено успява да насмогне, но на топло- където би трябвало да отдава повечко енергия- да не може. Третата причина може да бъде неточно количество фреон.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: Проблем с фуджицу при отопление

    За много години на всички сеткомци.Благодаря за съветите.Стаята е в новопостроен краварник за почивка на персонала и верно е ледена,без изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu AOY12RSE фреон количество!
    От joniks-serviz във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-12-11, 12:57
  2. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 19:44
  3. Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!
    От netranger във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-11, 21:07
  4. Osaka 17-ка - не топли добре
    От Aleksandars във форум Климатици Osaka
    Отговори: 32
    Последно: 27-01-10, 19:58
  5. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе