Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Osaka 17-ка - не топли добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1

    Osaka 17-ка - не топли добре

    Весела Коледа на всички!
    Здравейте! Имам един проблем с една "кошница" Osaka 17, макар че не съм сигурен в точната сигнатура, но е 17-ка. Както и да е.
    Преди месец, преместих външното тяло извън терасата поради причина, че хората си остъклиха терасата. Всичко е ок, климатика си работи (учудващо вече 4 или 5 година, не съм сигурен), до вчера. Изведнъж, агрегата се обледенил и знаете какво следва...Не отоплява както трябва. Странното е, че онзи ден на Коледа когато валеше сняг, такъв проблем не се е получавал. Днес му замерих фреона, при зададени 28 градуса и 17 в помещението, машината повече от 19 бара не вдига при -1 външна температура.
    И сега въпроса ми е, защо така е станало всичко изведнъж - това замръзване?!На какво може да се дължи според Вас?!
    Изключвам варианта, ами толкова си може (макар, че съм съгласен с него).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Проблем с една Osaka

    Първо-тези 19 бара са нормални при тези условия.Ти колко очакваш от "кошницата" ? Не ми се вярва да е с фреон 410,казваш че е на 4-5 г.
    Второ-може да има друг климатик над твоя,щом казваш че се е случило след като си го изнесъл отвън.Когато се размразява горния,ще капе върху твоя и ще се обледенява.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Проблем с една Osaka

    Щом е било еднократно вероятно програмата може да се е пообъркала поради някаква причина (токов удар или смущения повлияли на електрониката).

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Re:Проблем с една Osaka

    Добро утро! Ванко, климатици отгоре няма, а и наистина просто учудващо е защо така се държи. Пак е замръзнала ми казаха снощи...Направо ми идва да е бутна с шут от конзолите...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #5

    Re:Проблем с една Osaka

    А перката да не се е счупила от нещо? Ако се е счупила по незнайни какви причини, както знаеш, осаката ще заприлича на ледогенератор. Иначе интересен проблем

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Проблем с една Osaka

    Сега като се замислям,имаше навремето едни Осаки( и още 2-3 марки),които ме учудваха как работят на 22-25 бара с фреон 22 и топлеха жестоко.Ако случайно твоя е от тях тези 19 вече изглеждат малко и работата отива на допълване с фреонец.Ако е намалял фреона-ще се заскрежава повече и при разкрежаване пък няма да има достатъчна топлинна мощност да разкрежи напълно,което води до заледяването.
    Ако имаш амперклещи, мерни колко е тока докато работи,и го дай насам заедно с тока,изписан върху табелата на външното тяло.Ако нямаш,засечи му ватовете консумация по ел.мера,гледаш да няма други уреди в момента.И пиши колко градуса е отвън.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #7

    Re:Проблем с една Osaka

    За периода си на работа от 4 или 5 години, машината е сваляна за пробив във вътрешното тяло. Някакви колеги са го поправили и са го върнали на човека. Оттогава машината си бачка, по думите на собственика и безпроблемно. Аз местя външното тяло, без да проверявам количеството фреон след преместването. Машината си работи почти месец, топли, но до онзи ден изведнъж замръзва. Не когато валеше сняг и беше студено, а при 0 градуса...Сякаш цикъла на размразяване изчезва изведнъж. Размразих го и при замерване на налягането, повече от 19 бара не вдига при -1 външна температура. А да го "тъпча" с фреон, файда няма. За мен най добрия вариант, да източа фреона, и да го заредя по везна, но има един фактор (заплащане) които не се нрави на собственика. Та затова пуснах тази тема, да обсъдим, защо така изведнъж се обледени климатика?!
    Ванко, после пак ще отида до адреса, вчера има ампер клещи в мен, но не ги използвах. Днес ще ги сложа да видя. Ще му "бодна" малко фреон и ще го зарязвам....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Проблем с една Osaka

    Защо се обледеняват Осаките е въпрос без ясен и точен отговор.Просто те си знаят.
    И аз имам въпрос към колеги,които се занимават с Осака.Снощи бях на гости в приятел.Оказа се,че има две Осаки 17ки,конвенционалки,водят се клас А,на 410.С едната криво ляво топли спалня 15 м2,ама в хола 25 м2 се гонеха белите мечки.Понеже си нося ремонтното сандъче направих някои интересни констатации-
    1- с фреон 410 и двете работят на 30на бара,което е горе-долу при външна -5 гр
    2-Разликата в температурите на вх. и изх. въздух е 20 гр- пак горе-долу при външна -5 гр
    3-Най-интересното-дебита на мах на вътр.тяло е 400 м3/ч при свалени филтри и чисти топлообменници(имам дебитомер),а при 17 ките( или 50ките) обикновено е700- 900 .
    Вътр.тяло е 78 см дълго,тежи 9 кг,което заедно с факта,че консумацията на ток е 5,5 А,води до мисълта,че това си е жива 12ка(35ца).Приятеля ми каза,че е заплатил скромните 930 лв/бр и то на промоция.
    Въпроса ми е-какво може да се направи в защита на клиента,като се има впредвид,че са на година и половина.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Проблем с една Osaka

    Брей къв приятел имаш да се беше сетил за тебе преди да ги купи тия Оса Аки.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #10

    Re:Проблем с една Osaka

    Сашо да ти кажа то няма и към кой човек май да те насочи в града евентуално да ти помогне.
    лошо.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    8
    #11

    Re:Проблем с една Osaka

    Проблем с osaka ch-09-spo

    Честита коледа на всички
    Та да започна с проблема купих си въпросният климатик не инверторен,студено правеше лятото но като застудя и то по серизно,взе да се тормози,стаята е вътрешна и е около 15 кваадрата,температурата в стаята е 15 градуса не пада по ниско,та климатика колкото и да работи повече от 18 градуса не иска да качва,а изходяшата е 35 градуса на вътрешното тяло като я меря с термометър,най интересното е че се обледени оня ден и спря имам чувтството че няма опция да се саморазмразява,та това нормално ли е,не може да смогне ли и аз незнам,та искам вашето мнение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Проблем с една Osaka

    Това си е като правило при Осаките,затова са от най-недолюбваните климатици.Температурата 35 гр когато беше обледенен ли я мери?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #13

    Re:Проблем с една Osaka

    Привет, колега dminkov!
    Аз имам същата Осака 09 SPO. С нея топля вече втора зима помещение около 13 кв. м. и нямам проблеми. Има система за размразяване и тя работи ефективно според мен. След размразяване външното тяло се изчиства напълно. Като се включи на размразяване, на десния дисплей се изписва Е3. Тази зима едва вчера вечерта забелязах, че се засркежава, но е нормално - тази сутрин беше - 10 гр. Ти каква температура му задаваш с дистанционното? При мен в режим на отопление температурният датчик на вътрешното тяло показва около 3-4 градуса по-висока температура от реалната температура в помещението.
    В тази връзка и аз искам да попитам останалите колеги, как мога да удължа кабела на датчика, че да го преместя в средата на питата, където показва реалната температура.

    Да напиша и за измерените от мен температури на тази Osaka 09 SPO:
    30.12.2008 г, 22:35 - 22:46 ч.
    - външна Т: - 5 гр.
    - стайна Т: начало: 20 гр. , край: 22 гр.
    - изходяща Т: в края: 43,4 гр.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    25
    #14

    Re:Проблем с една Osaka

    Въпрос към колегата dminkov за осака SPO:
    При мен при стартиране в режим отопление ми изписва грешка E4. При теб така ли е?
    Твоят климатик започна ли да се размразява?

    Към всички колеги във форума:
    И аз в последните дни измервам ниска изходяща температура /около 35 гр./, т.е. разлика от около 15 гр. между входящата и изходящата температура. Нормален ли е този спад в отдаваната мощност /от 2800 на около 2100 вата/ като се има предвид външната температура /около - 5 гр./

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Проблем с една Osaka

    преди, в хладните дни,само 20 гр разлика ли е правил?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 20:44
  2. Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!
    От netranger във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 13-01-11, 22:07
  3. Panasonic CS/CU-YW12DKE - не топли добре
    От divi4 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-09, 20:41
  4. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 17:22
  5. Fujitsu AOY12RSE - не топли добре
    От vanko68 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-07, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе