Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    7
    #1

    Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Здравейте,

    Стаята е 14кв със стара дървена дограма. 2 стени са вътрешни кам стълбище и апартамента. При пускане на климатика asya12LGC:

    Външна температура 15градуса. В стаята 20. Климатика за 2часа пуснат на макс(30градуса) направи в стаята 26. Измерих температурата при жалузите макс 42градуса на въздуха.

    Климатика е чисто нов на 2 месеца.

    1) 42градуса при жалузите не е ли малко?
    2) От външното тяло на климатика от долу има една дупка и от там изтича вода а не от трабичката която битрябвало. Това нормално ли е?

    Благодаря на който откликне!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Fujitsu asya 12LGC Ne topli dobre

    Според мен са малко градусите причини: Не вакумиран и въздух в системата който пречи за добрата работа на машината.Вчера след монтаж на такъв климатик Fuji 12LGC измерих 57-59градуса при зададени 30 и средна степен на вентилатора.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    7
    #3

    Re:Fujitsu asya 12LGC Ne topli dobre

    Благодаря!

    А може ли да ми кажете относно 2рия вапрос? Нормално ли е да капе от външното тяло от долу? За градусите и аз мисля че не е нормално вапреки че при монтажа го вакуумираха със помпа.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:Fujitsu asya 12LGC Ne topli dobre

    Кондензът при отопление се образува във външния топлообменник, а не във вътрешния => капе от външното тяло.
    При охлаждане ще ти тече от тръбичката, която идва от вътрешното тяло.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Здравейте.
    Мисля да слагам климатик (стая около 20 кв.м.),бях се зарибил да вземам DAIKIN FTX35JV.
    В магазина ми предложиха FUJITSU ASYA- 12LGC и ми казаха,че работи по-тихо и копа му при отопление е по-добър.
    Ако някой ме посъветва как да постъпя ще съм ви много благодарен.
    В магазина,в който ходих продават и DAIKIN.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Е малко са попрекалили фуджитсу да е по-тих от дайкина(в минимума може да е еднакъв шума), дайкина е една идея по-тих особено на срена мощност и малко по-тих на минимална мощност, за сметка на това фуджитсуто има е по висок максимум на отопление.
    Зависи и каква температура искаш да поддържа и каква температура чувстваш че ти е комфортно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    netranger
    Направи същия тест при 7-8гр. външна температура. При 15гр. външта т. компресора работи далеч под максимума си - пази се диването.
    пп. И не забравяй да завъртиш клапите леко напред (да не са отвесно надолу - важно е )

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #8

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Тенкси на justify.
    Градусите,които искам да поддържам са 21-24.Още не съм се бутнал с клима,така че помооооооооооощ.
    Между другото градът е Шумен и предната зима беше вълчи студ.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    PAK LAIK
    В кой магазин си ходил? Ако е Юлимекс цяло чудо е че не са ти препоръчали осака пред DAIKIN-а

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #10

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Бе мани ги Юлимекса.Магазина няма значение.Няма да им правим рекламки,я.
    Не става въпрос за Осака,а за Фуджитсу.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Цитат Първоначално публикувано от PAK LAIK
    Бе мани ги Юлимекса.Магазина няма значение.Няма да им правим рекламки,я.
    Не става въпрос за Осака,а за Фуджитсу.
    Ако приемем, че температурите през изминалата зима са били близки до тези в Разградhttp://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8(за Шумен и Търговище нямаме данни)http://www.bgmaps.com/ и като имаме предвид, че най-ниската температура през зимата отчетена досега е била -27,.4 градусаhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%...BC.D0.B0.D1.82
    за "около" 20 кв.м.(приемам +-2кв.м.) и температура в помещението +24 градуса аз за себе си бих взел едно фуджитсу 12 LD.В по лошия случай ще избирам между фуджитсу 12 LGC и дайкин FTX35JV

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #12

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Благодарщ още веднъж.
    Взех 12 lgc,да се надявам че ще бачка горе-долу,че в къщи имам пич на 4 месеца.
    Всичко хубаво.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    21
    #13

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Благодарение на съветите в този форум миналата година сложих Fujitsu ASYA09LGC за стая 12 кв.м. при височина на стаята 2.80.Вчера вечерта увеличих градусите на 30 но климатика духа хладен въздух, външното тяло беше заледено отзад а отдолу дупката за водата замръзнала със шушулка.Бръмча около час но не се размрази и го спрях. Незнам колко градуса е навън, става въпрос за 12.01.2011 но ми се струва че не беше много студено (нямам термометър). Днес след работа го пуснах в 17.30 ч. отново на 30 градуса, вече 1 час работи а в стаята е 20 градуса а градусите на струята са не повече от 45.С една дума ми се струва че не топли, та въпросът ми е трябва ли да викам някой от фирмата или това е нормално.Климатика е на на 1 година и 3 месеца, възмижно ли е с времето да топли по малко, трябва ли профилактика всяка година?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    Остави го на 30 градуса докато не влезе в дефрост, проблемите са от заскреженото външно тяло.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    21
    #15

    Re:Fujitsu ASYA12LGC - не топли добре!

    В момента няма никакъв лед. В другата стая имам АSYB 12 LDC той изкарва по топъл въздух при 30 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Osaka 17-ка - не топли добре
    От Aleksandars във форум Климатици Osaka
    Отговори: 32
    Последно: 27-01-10, 19:58
  2. Panasonic CS/CU-YW12DKE - не топли добре
    От divi4 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-09, 19:41
  3. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  4. Osaka 9-ка - не топли добре
    От mirot във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 11-11-08, 16:22
  5. Fujitsu AOY12RSE - не топли добре
    От vanko68 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-07, 10:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе