Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jtq
    jtq е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    23
    #1

    Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?

    Наскоро закупихме нов Fujitsu 9-ка (моделът мисля беше ASY 9L, в момента не съм в града и не мога да проверя и кажа 100%, ами 99 ), като след няколко включвания ми направи впечатление следното: при режим на затопляне (не auto), след като температурата в стаята достигне горе-долу тази, която трябва, климатикът намалява въздушната струя и започва да духа леко хладно дори и си продължава да си работи постоянно така докато не стане нужда пак да превключи на топло. Това нормално ли е? Не съм особено запознат с инверторите, за първи път се сблъсквам с такъв, но не трябва ли при достигане на исканата температура само да се намали силата на въздушната струя или спре, не виждам логика в това да почва да духа студено, макар и не много силно..

    Извинявам се ако ви се вижда малко ламерски въпроса angel и благодаря предварително за евентуалните отговори!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #2

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    При достигане на температурата не може да духа студено.
    Може би става дума за режима на най-слаба степен на вентилатора при изключен компресор (не духа студено а вкарва въздух при термодатчика), с която следи температурата на въздуха.
    Така управлението взима решение кога пак да включи компресора/респ. да му увеличи оборотите при инвертор.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Ами вероятно не духа студело, а леко затоплено. Можеш да измериш температурата на въздушния поток с термометър. В случая можеби необходимата мощност за поддържане на температурата е била прекалено малка и климатика е изключвал. Ако помещението е малко това е съвсем нормално. Затова не е хубаво да се взема 9-ка инвертор за малки помещения.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #4

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Искам да питам,пускам климатика работи 1час на топло при auto вентилатор и като достигне температурата струята на въздуха се намаля доста(трябва да си сложиш ръката на климатика за да разбереш,че духа).Че въпроса ми е защо като сменям скороста на вентилатора на high,med,low,quiet климатика не си променя скороста при зададената степен,а си остава в първоначално състояние(духа си леко).Климатика е FUJITSU ASYA09LCC

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Щим не се променя скоростта на вентилатора, значи компресора е изключен. Вентилатора се вътри съвсем слабо за да може да обветря термодатчика.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #6

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Външното тяло си работи,значи и комресора е включен.Беше нагласен на 19градуса при външна 2 градуса, климатика тръгва да духа силно и като си стигне температурата намаля струята за известно време и след примерно 10 минути изключа.От време на време се включва,колкото да подържа температурата( духа слабо и тогава вече смяната на скороста на вентилатора не може да се смени, ти му задаваш да духа на най-силното,но той си духа лекичко)- стаята е 14 квадрата,ПВЦ дограма.Зададах му 26градуса на най-силна степен на вентилатора и след 30 секунди си задуха силно.Мисля,че като стигне зададената температура вентилатора си духа с някаква минимална скорост и не може да се променя.Да ли съм прав или нещо му има на климатика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #7

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Във тази стая от 14 кв.9-ка инвертор е много.Със тези 19гр.дето си му ги задал ,ще духа студено и още как.То сигурно температурата в стаята ти е 21градуса,така че за да ти работи както трябва и да си доволен ,слагай тениската и газ на 27гр.Когато вътрешния датчик на климатика търси градус на включване няма как да му промениш скороста.Успех

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Малеееееееееее. Как ше сложиш инверторна 9-ка на 14 квадрата. Така все едно нямаш инвертор. Нама начин да не се изключва и през повечето време ще си духа хладно. Фуджисту има инверторна 7-ца за такива стаи, като твоята.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Когато климатика достигне зададените градуси си намаля и компресора и вътрешното тяло. Нали е инвертор! Намаля до последно и колкото да ръчкате вентилатора няма да духне по-силно или по-топло. Може да разберете че си е достигнал зададените градуси като намалите температурата от дистанционното с 1 градус - климатика трябва да спре! Може да спре и сам, ако прехвърли зададената му температура. Тогава вътрешното тяло минава в режим мониторинг - демек "ближе" въздуха (духа съвсем слабо) за да си мери температурата. Но по принцип като инвертор не трябва да спира (може би като стане по-хладно) а ще духа постоянно и като намали ще духа малко по-топъл въздух от колкото е в стаята и на 1-2 метра от тялото ще създава усещането че стоите пред вентилатор. Това можеби е малко неприятно, но единствения начин да се чувствате комфортно е да му дадете жега! Аз пък чувам едно бълбукане на фриона всеки път преди да тръгне или след като спре да духа вътрешното тяло. Уверяват ме че е нормално, но според мен е доста неприятно. А и като размазява бая шушти от вътреното тяло.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #10

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Малеееееееееее. Как ше сложиш инверторна 9-ка на 14 квадрата. Така все едно нямаш инвертор. Нама начин да не се изключва и през повечето време ще си духа хладно. Фуджисту има инверторна 7-ца за такива стаи, като твоята.
    Моя е в стая 12,5 кв. с вътрешна изолация и често се замислям че може би просто трябва да отворя вратата към коридора...

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #11

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    нормално си работи климатика ти genagold1 ,просто стаята е твърде малка и компресора спира чат пат но като позахладнее още ще си работи постояно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #12

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    За момента мога ли да се претеснявам от постоянното спиране и тръгване,да ли нещо ще му стане на копресора и благодаря за отговорите.
    А ba4 dido с тебе явно е трябвало да вземем 7ц-а,ама късно.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    нищо му няма ,да не се е раждал климатик .. ако почна да мисля за всеки уред в къщи трябва само за това да мисля .. предпочитам уредите да ми служат по предназначение и без да ги мисля

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от genagold1
    За момента мога ли да се претеснявам от постоянното спиране и тръгване,да ли нещо ще му стане на копресора и благодаря за отговорите.
    А ba4 dido с тебе явно е трябвало да вземем 7ц-а,ама късно.
    Ми ще се мре на 25-6 градуса....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #15

    Re: Въпрос за поведението инверторен климатик Fujitsu

    Ми ще се мре на 25-6 градуса....
    майтапчия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Hitachi RAS/RAC-14EH1 - така ли трябва да работи?
    От roskos във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 104
    Последно: 07-08-12, 20:59
  3. Panasonic E15HKE-3 - така ли трябва да работи?
    От joro-z във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-08, 17:59
  4. Fujitsu АSY12RSECW/AOY12RSEC - така ли трябва да работи?
    От Kableman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-08, 19:47
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 - така ли трябва да работи?
    От drago7708 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 03-12-06, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе