Страница 1 от 308 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #1

    Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте, като новоизлюпен собственик на Fujitsu General ASHB09LD (ASYB09LD) пускам темата за да събираме в нея впечатления за климатици на този производител.

    За сега нямам забележки.
    Като напредне зимата ще добавя по-подробна информация и аз.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #2

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Преди 15 дена ми монтираха Fujitsu ASYA09LCC,външното тяло ми се струва малко шумничко(монтирано е в тераса) чува се някакво жужене и струята на въздуха,която минава през перката.За пръв път си купувам климатик и не сам много наясно с шума на външното тяло,ама си мислех че ще е по-безшумно.Вътрешното тяло на най-ниската степен не се чува,малко пука пласмасата ама не дразни(при отопление).Климатика е работил само 2 часа за проба,а като сняг забръска ще пишем пак.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #3

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Човека се оплаква от жужене и че чува струята на въздуха а какво ли ще кажат собственици на някои евтини климатици които бръмчат и вибрират!!!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #4

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    При мен, когато през нощта се запуска в режим на отопление шумът от външното тяло напомня минаваща кола обаче е за кратко, после утихва.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #5

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    При мен, когато през нощта се запуска в режим на отопление шумът от външното тяло напомня минаваща кола обаче е за кратко, после утихва.
    Това е така понеже при пускане компресора си повишава оборотите за 2-3 минути над номиналните с цел бързо затопляне и жуженето се засилва . След като си достигне зададената температура си намалява оборотите и напълно утихва и не мога да чуя дори жуженето с ухо близо до външното тяло.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Имам Fujitsu ASYA14LCC и ASYA09LCC, и двата са купени тази година. Вътрешните тела и на двата климатика са абсолютно еднакви - нещо което ми беше доста странно , разликата във външните тела е огромна, при макс. мощност и двете нямат вибрации но са шумни.....за което се поитересувах. Познавам се с човека който ми ги продаде/монтира и на разговор с бира в ръка , той ми обясни следното: Компресорите на Fujitsu конструктивно се различават примерно от тези на DAIKIN и работят на по-високи обороти, от там идва и по-високата им мощност, както и по-високи нива на шум.
    За мен минусът на тази марка климатици е че, при режим отопление, пластмасата на вътрешните тела пука, чува се само когато се пусне климатика и след като се спре.....не ме дразни, но пък го има това пукане.

    bobo21
    Твоята 9-ка по-скъпа, с повечко екстри е. Интересно ми е, има ли го това пукане?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #7

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Дам, чува се нощно време, че попуква чат-пат, но не е натрапчиво.

    Мен друго ме издразни. Копчето за пускане/спиране е точно над това за температурата.
    Вече 2 пъти без да искам го гася и след това чакам 2-3 мин. докато се кандардиса да тръне отново.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #8

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Моля за мнение за Fujitsu ASY 9L.Ще се използва за отопление.Стая 21 кв.метра,с ПВЦ с К-стъкло.Ще бъде ли икономичен(под 1кв. на час)?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #9

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да, подходящ е и харчи под 1кВ на час.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #10

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Благодаря,bobo21.Вероятно това ще е бъдещия ми климатик.А този климатик има ли "топъл старт"?

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #11

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Да, има топъл старт и авто рестарт и всичко необходимо за да те топли и кефи

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #12

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Мерси,jackas!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #13

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здрвейте, искам да питам някой знае ли кава е разликата от двата модела на fujitsu: ASHA09LC и ASYA09LCC и защо втория не мога да го открия в никой каталог! И другия вариант - fuji RS-O9LA. Кой от всички ще ми препоръчате?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #14

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Здрвейте, искам да питам някой знае ли кава е разликата от двата модела на fujitsu: ASHA09LC и ASYA09LCC и защо втория не мога да го открия в никой каталог! И другия вариант - fuji RS-O9LA. Кой от всички ще ми препоръчате?
    Няма никаква разлика.Фирмата Fujitsu продава едни и същи климатици под три марки /Fujitsu, GENERAL и FUJI ELECTRIC / означени с различни букви.Произвеждат се в един завод, но се продават под различни марки поради закони за монопола.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #15

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте,
    Бихте ли ми препоръчали читава фирма за клими от тая марка за София.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 308 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 21:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе