Резултати от 1 до 6 от общо 6

Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #1

    Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?

    Здравейте,
    имам чувството, че климатика ми се държи малко странно.
    Моля да дадете едно мнение .
    В Спалнята сложих един конвенционален Fuji 12UC,
    14кв. + Кнауф изолация на външната стена и таван, 32мм дограма
    и две вътрешни стени на стаи които се отопляват.
    Включвам климатика и го слагам на 16 градуса, понеже това е температурата на която обичам да спя.
    Климатика включва и прави 18 градуса (измерванията са на 1 метър височина). Работи 2:30мин и след това се изключи, обаче след 5,6 мин пак се включи, но температурата не беше паднала до 16 градуса и пак работи 2:30 мин и този път термометора показа 19 градуса, така след в час помещението термометръа показваше 21 градуса. Това нормална работа ли е на климатика ?
    Чуда се дали не е повреден датчика за температурата. Опитах се да го достигна, за да видя как реагира, но е доста наврян и неможах :-(. Другото което се чудя е дали климатика не е прекалено голям за тази стая и като е в режим на отопление да си има минимален цикъл на работа/почивка и затова да се получава така.
    Тази нощ реших да пробвам нещо друго. Пуснах климатика на AUTO и го сложих на 21 градуса, понеже в стаята беше 23 градуса се включи на охлаждане и понижи температурата с 3,4 градуса, след това се спря и след дооооооста дълго чакане след като температурата падна на 15.5 мина на отопление и взе да затопля за малко. В стаята стана 16.5 градуса и взе да ги потдържа. На няколко пъти го забелязвам, че след като затопли и спре, повдига шлюза нагоре като за режим охлаждане, но не задейства охлаждането (само върти вентилатора на вътрешното тяло с минимааална скорост). Та въпроса ми е това нормално ли е ? Ако да, ще го преживея , хубавото е,че тази нощ спах на климатик и температурата беше горе долу постоянна, но ми идва странна да правя тези гимнастики и да се разхождам с термометъра. Приятелката ми взе да ме базика, че главата ми тиктакала от часовници, термометъри и хидрометри . Иначе в хола съм с Fuji 14LCC и там като му задам 18 градуса и ги прави като по часовник.
    Благодаря на всички предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #2

    Re:Това нормално ли е ? Fuji 12UC

    Права е приятелката ти.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #3

    Re:Това нормално ли е ? Fuji 12UC

    Не е повреден климатика, така си работят дадени модели и бройки!

    Нацели го някак и си спи спокойно...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Това нормално ли е ? Fuji 12UC

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Права е приятелката ти.
    Абсолютно!

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #5

    Re:Това нормално ли е ? Fuji 12UC

    Ти сам си си отговорил – 1. в хола имаш 14 LCC и това е друга бира 2. в спалнята 14м2 не бих сложил конвенционална 12-ка именно, защото бих рискувал да се държи неадекватно

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #6

    Re:Това нормално ли е ? Fuji 12UC

    аз имам fujitsu12 usb и при мен поддържа с 2-3 градуса по-висока температура . 18 кв.м. северна стая с пвц , окачен таван без други външни стени. Вентилатора го пускам на AUTO и насочвам струята хоризонтално.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?
    От One665 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 75
    Последно: 09-01-10, 20:50
  3. Fuji Electric RS-12UC - шумно външно тяло
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-09, 00:30
  4. Panasonic E15HKE-3 - така ли трябва да работи?
    От joro-z във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-08, 17:59
  5. Fujitsu ASY9L - така ли трябва да работи?
    От jtq във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе