Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 76

Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #1

    Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

    Изчетох доста от форума и искам да попитам по вещите, а нялкои и специалисти в областа относно работата на Fuji Electric RSA-12LGC - инвертор.
    От лятото досега основно е ползван на охлаждане и сега със застудяването на отопление. В режим HEAT, вентиларора е на AUTO при зададени 21-23 градуса си ги дотига или поне в стаята става толкова и тогава спира да духа или поне струята е толкова слаба, че оставам с впечатление, че е спрял. Така е и с външното тяло. Дори и да не е спряло утихва значително. След малко като падне температурата се включва, а като слушам външното също се усилва и бучи значително. Помещението е 3.5/4.5/2.60 т.е. приблизително 40 куб.м с вътрешна изолация. Та питанията ми са така ли трябва да работи. На практика не се ли получава така че всъщност външното тяло работи само на макс обороти. Трябва ли вътршното да спира - бях останала с впечатления че инверторите не спират вътрешното тяло.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    На вън е все още топло и това е нормално да тръгва и да спира макар че е инвертор.
    Като стане по хладно няма да е така споко.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #3

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    А трябва ли да се чува външното тяло? като застана до него е като все едно работи автомобил. Може да е глупав въпроса, но имам наблюдения само върху панасоник 12-ка и при него външното тяло е почти безшумно, както и вътрешното.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #4

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    не би трябвало да шуми така точно защото е инвертор! провери дали ти е добре нивелирано външното тяло и ако е слагаи тампони, аз така реших този проблем!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #5

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    От фирмата, която го монтира, от там е закупен, казаха, че нямало нужда от тампони. А шума бил нормален. Т.е при затворени прозорци не се чува.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #6

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    е, ако при затеорени прозорци не го чуваш и ако не пречи на съседите ти значи няма проблеми. но въпреки това бих те посъветвал да си сложиш - в крайна сметка по-лошо няма да стане а при всички положения ще има подобрение. казвам го от личен опит! ако искаш прочети тази тема - http://forum.setcom.bg/index.php/topic,39477.0.html
    там ще видиш и какви точно тампони ти трябват!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #7

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    За слагането ще сложа. Проблема ми по скоро е, че ще трябва да намеря някой да го направи. Климатика е 8 етаж и не е на най удобното място. До прозорец е но не е лесно достижим, а външното тяло е 30 кг. Повече ме притеснява дали в действителност при тези тръгвания и спирания, а може би само увеличаване и намаляване на оборотите, не работи посточнно в макс режим. Но сметката за ток ще си покаже. А за тампоните ще прочета.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #8

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Прочетох за тампоните. От тези високите, които са показани на първата снимка при мен няма да са удачен вариант. Както един от съфорумците пише с тях тялото просто ще плува, а примен има доста ветровито течение между два блока, винаги иам вятър. И при силен наличен ще се клати според мен външното тяло.
    Все пак ще опитам да накарам монтажната фирма да сложи някакви. Машината е гаранционна и е редно поддръжката да е от тях.
    А при мен няма вибрации. Само е шумно външното тяло и то при отопление. Лятото при охлаждането нямаше проблем.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Климатика няма да мърда от вятъра не са чак толкожа меки тези тампони.
    По принцип не трябва да бучи климатика така пробвай ако можеш докато работи(бучи) да го натиснеш от ляво от дясно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #10

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Няма накъде да го натискам или поне натискането не променя нищо. Стабилен е и не мърда. Нивелиран е - мерих го. Най много да е прашасъл, но отпред не мога да го видя. Иначе отзад ламелите са чистички. Вътре топли доста. На 23 градуса аз поне не мога да издържам и отварям към коридора, но той си спира. Явно съм се презапасила и работи малко като конвенционален, т.е. включва и излючва, а е най шумен точно когато набира обороти. И понеже за 10-15 минути си достига температурата явно работи за по-малко.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #11

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Климатика няма да мърда от вятъра не са чак толкожа меки тези тампони.
    съгласен съм с chachoto, и аз имах такива съмнения но те се опровергаха. няма да има проблем!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #12

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от One665
    Прочетох за тампоните. От тези високите, които са показани на първата снимка при мен няма да са удачен вариант. Както един от съфорумците пише с тях тялото просто ще плува, а примен има доста ветровито течение между два блока, винаги иам вятър. И при силен наличен ще се клати според мен външното тяло.
    Все пак ще опитам да накарам монтажната фирма да сложи някакви. Машината е гаранционна и е редно поддръжката да е от тях.
    А при мен няма вибрации. Само е шумно външното тяло и то при отопление. Лятото при охлаждането нямаше проблем.
    Аз съм автора на темата с тампоните. И въпросните тампони на снимката са на моя климатик.
    Та за вятъра - споко, не си ги представяй тези тампони все едно са от желе......

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #13

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Не си ги представям, че са от желе. На снимката изглеждат доста високи, но в действителност може и да не е точно така. От монтажната фирма, продължават да ме убеждават, че няма нужда естествено няма и как да ги накарам да дойдат, та ще трябва на своя глава да си сложа. Сега да питам къде да ги търся (магазини, фирми или някаква помощ) или поне някакъв номенклатурен номер за ориентация.

    Но пак да уточня климатика нямам вибрации, а самото тяло ми се струва много шумно, т.е. бучи доста през повечето време. С ПВЦ дограма съм и като затворя прозорците не го чувам, може и да пречи на комшиите от долу, съмнявам се, но просто е шумно. Споменах по горе, че имам наблюдения само върху Панасоник. При него за да чуя външното тяло трябва да си облегна ухото на него да разбера, че работи. Fuji-то се чува доста повече и ме притеснява по скоро да не се прецака компресора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #14

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    В другата тема съм писал от къде ги купих: http://adakom-bg.com/products.php
    Най-вероятно ги има и на други места.
    А относно дилемата ти дали да слагаш или не, не мога да те посъветвам нещо конкретно. Аз сложих на моя тампони защото шума беше ужасен, писал съм достатъчно в другата тема. Ако го чувах само на отворен прозорец сигурно нямаше да сложа. Друг е въпроса, че ако е отворен прозореца климатика защо работи?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #15

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    то и моя нямаше вибрации, просто като няма тампони самия шум от климатика се предава на стойката а от там на стената и т.н. и по този начин доста повече се чува! след слагането им ограничаваш просто този шум и по този начин се чува много по-малко! поне при мен стана така, предполагам, че и при теб няма да е по-различно! така или иначе няма какво да губиш! а относно тези тампони ако монтажниците не искат да ти ги сложат, тогава им кажи поне да ти продадат (не вярвам да не разполагат с такива), че да можеш сам да си ги поставиш!
    успех! и да пишеш после какво си направил!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Дистанционно за Fuji Electric RSA-12LGC
    От seven във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 09:14
  3. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 11:17
  4. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 00:56
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа
    От ggeorgiev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 15-11-08, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе