Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #1

    ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Да се оплача и аз във връзка с миризмите. Първо да кажа че рових с търсачката, всичко което намерих не отговаря на моя случай.
    Значи климатика е на около месец (чисто нов, нито е задръстен с тиня, боклуци, дори и прах не е хванал още ) Та когато е на режим охлаждане, и охлажда - няма проблем, няма миризма. Но след като постигне температурата, и питата не е студена, остава само вентилацията и започва да мирише кофти. Някаква остра сладникава миризма. Ако го оставя по-дълго само на вентилация след известно време не мирише. Явно питата вече е суха. И после пак си охлажда, всичко нормално, постига заданието, питата не охлажда, и пак миризмата. Не мога да му ползвам COIL DRY на всеки 5мин, пък и е мултисплит (двете тела трябва да са на един и същ режим). Тоя проблем имах и преди със стария си климатик. Прозоречен Панасоник, пак така беше, постигне ли заданието, спира си компресора и почва да намирисва.За мен тая миризма идва от самата пита, или по-скоро от изпарението на влагата от питата. Интересното е че другото тяло не мирише. Но то е тип канално. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма, дайте някакъв съвет!

    Климатика има свойството да изменя миризмите. Имах случай в офис, парфюма на секретарката минава през климатика и излиза като миризма на мръсни чорапи.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма, дайте някакъв съвет!

    Ми ще го трая, няма как. Просто не виждам никаква причина за това - нито е мръсен, нито е затлачен, конденза си тече идеално. Той дори така си замириса още преди да се е напълнила ваничката. Така че съм сигурен че е от самия изпарител. Както каза по горе vclima, може би променя миризмата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма, дайте някакъв съвет!

    Що не го третираш изпарителя с някакъв препарат.От проба глава не боли.Може да е останало нещо от производството.По-лошо едва ли ще стане.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Да, ще се информирам дали нещо може да се направи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #6

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Да се оплача и аз във връзка с миризмите. Първо да кажа че рових с търсачката, всичко което намерих не отговаря на моя случай.
    Значи климатика е на около месец (чисто нов, нито е задръстен с тиня, боклуци, дори и прах не е хванал още ) Та когато е на режим охлаждане, и охлажда - няма проблем, няма миризма. Но след като постигне температурата, и питата не е студена, остава само вентилацията и започва да мирише кофти. Някаква остра сладникава миризма. Ако го оставя по-дълго само на вентилация след известно време не мирише. Явно питата вече е суха. И после пак си охлажда, всичко нормално, постига заданието, питата не охлажда, и пак миризмата. Не мога да му ползвам COIL DRY на всеки 5мин, пък и е мултисплит (двете тела трябва да са на един и същ режим). Тоя проблем имах и преди със стария си климатик. Прозоречен Панасоник, пак така беше, постигне ли заданието, спира си компресора и почва да намирисва.За мен тая миризма идва от самата пита, или по-скоро от изпарението на влагата от питата. Интересното е че другото тяло не мирише. Но то е тип канално. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
    Същия проблем имам и аз. Писал съм във форума и преди. Имам GENERAL 12LB. При достигане на зададената температура на охлаждане започва да мирише на застояло и тежко. Предполагам, че е от задържането на водата в питата и плесените които се образуват там. Явно тогава намалява конденза на водата по питата и оттичането и. Мирише няколка минути докато се изпари водата. Почти редовно подсушавам с COIL DRY ама няма голям ефект. Вероятно има някакви гадини в самата пита и трябва да се уморят. Навил съм се да пробвам с някой от препаратите предлагани във форума. Може би ще е онзи японския, видях го в няколко магазина. Трябва да има по дълготраен ефект от почистването. Ще пиша мнение след това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #7

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    И при мен е така, климатика е Fujitsu LCC.Купих от Кауфланд обезмаслител,този дето се писа в форума миналата година Meglio.Нагледно бая мръсотия изпада и питата се почисти добре но миризмата изчезна само за деня, на другия ден същата песен на нов глас.И точно когато включва и изключва компресора,както е споменато по горе.Не мога да го разбера и това си е.
    Кото ми свърши меглиото ще пробвам с този японския гледам 14лева е, и става да почистиш 2 климатика.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Какво точно си почистил с Меглиото?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Момчета, при мен случая е с чисто нова машина. Просто докато изсъхне питата си мирише така от влагата. Вътрешното тяло няма и 10 работни часа досега, понеже не го ползвам много. Днес ходих на едно място, централна канална система. Лелката се оплакваше от миризма, аз не видях никакъв проблем, дори и миризма нямаше. Според мен носа и е чувствителен
    Не се притеснявайте, зимата няма да ви мирише в режим отопление

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Климите,знаем го,имат странното свойство лятото да "обират " миризмите от какво ли не - парфюми,чорапи,готвено и т.н., и да ги променят и усилят незнайно как. Не винаги е така,но се случва в практиката ми.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    7
    #11

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Днес напръсках питата с препарат за климатици и в момента резултата е поразителен.
    Все едно си на Алеко,неможиш да се надишаш на чист въздох,а преди беше ............ .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #12

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Какво точно си почистил с Меглиото?
    Вътрешната пита.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Значи не си го почистил добре. Повтори почистването с Меглио. Аз съм чистил със универсален обезмаслител Смак и ставаше много добре, но вече не го намирам по магазините, докато Меглио има навсякъде. С меглиото можеш да постигнеш много по добър резултат от колкото със специалните спрейове за климатик. В оикадили има едни спрейчета за автоклиматици за 7 и нещо лева. Може с него да пробвай. Добре ароматизира. ДАже съм по доволен от него от колкото холандския спрей, пяна. Ако климатика е добре почистен ефекта е дълготраен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #14

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Ами половината Меглио го изпръсках на питата, колкото позволява пласмасовата кутия на климатика.Хвана ме шубе да му махна пласмасовата част.После обилно го напръсках с вода.Повече от това не знам какво мога да направя.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #15

    Re:ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!

    Сори,но спешно да попитам-братовчед ми живее във Варна,и току-що са отишли да му монтират едно Митсубиши,втора ръка,и той притеснен ми звъни,че монтажниците казали,че няма нужда да се обезвъздушава при монтаж,само когато се сменял ,или доливал фреона.Вярно ли е? Моля за бърз отговор,докато са още там,да ги юрна...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?
    От desiniko във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 70
    Последно: 09-02-18, 21:47
  2. Лоша миризма от пералня?
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-12, 20:02
  3. Саво против мухъл и лоша миризма ???
    От neeed във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 16:15
  4. Лоша миризма от климатик Osaka - от какво е ?
    От KFC във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-09, 11:32
  5. Отговори: 12
    Последно: 06-11-05, 05:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе