Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 71

Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    14
    #1

    Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Да попитам от 2-3 дни при режим на охлаждане започва да мирише от климатика на застоял кисел въздух...не мога точно да го опиша. На какво се дължи това и какво да направя.? Имам малко дете и е много неприятно

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #2

    Re: Лоша миризма на мухал и застояло от климатик..?

    Имах подобен проблем с климатроника в колата, като изключи компресора и замирисва на същото. Оправи се като смених филтъра.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #3

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от desiniko
    Да попитам от 2-3 дни при режим на охлаждане започва да мирише от климатика на застоял кисел въздух...не мога точно да го опиша. На какво се дължи това и какво да направя.? Имам малко дете и е много неприятно
    И аз имах същия пробем миналото лято при охлаждане с една Осака,дойдоха техниците промиха го с нещо и спря да мирише за 2 дни след това наново пак почна ,пак им се обадих и те ми казаха че няма оправия това нещо,но ме успокоиха че щяло да мирише само лятотоМиризмата е много неприятна като на мухъл а там е офис,казаха ми всяка вечер преди да затворя да го оставям да работи на 30 градуса,ама то тогава за какво ми е този климатик че и да го чакам да работи напразно на 30 градуса.Пробвах и това накрая и ефект няма и вече се отказах.Алтернативата е май по свястен климатик

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Купувате се японския спрей за почистване на климатици и проблема се решава. За автоклиматици пък има един холаднски спрей на броклаза за 12.50 или нещо подобно. Само със смяна на филтър не се оправя, тъй като проблема е във плесенясалия топлообменник. Скоро си чистих клиамтика на колата. Един приятел даже си го изчисти с японския спрей, акто сложил тръбичка отпред.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #5

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Купувате се японския спрей за почистване на климатици и проблема се решава. За автоклиматици пък има един холаднски спрей на броклаза за 12.50 или нещо подобно. Само със смяна на филтър не се оправя, тъй като проблема е във плесенясалия топлообменник. Скоро си чистих клиамтика на колата. Един приятел даже си го изчисти с японския спрей, акто сложил тръбичка отпред.
    Сложи една снимка, кое къде се чисти ако имаш възможност, че и аз имам подобен проблем, а хич ме няма по тази част.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Сложи една снимка, кое къде се чисти ако имаш възможност, че и аз имам подобен проблем, а хич ме няма по тази част.
    Пръска се със спрея вътрешната пита(топлообменника). На спрея си има инструкция за употреба. Другия вариант е да си платиш за профилактика и ще ти го измият климатика. Спрея го имало за 15лв в Екоклима, можело да се намери и по евтино. http://83.228.53.252/products-hit.htm

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #7

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Това е много полезна информация . 10 x на Julian .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от naskop
    Сложи една снимка, кое къде се чисти ако имаш възможност, че и аз имам подобен проблем, а хич ме няма по тази част.
    Ето как става:

    На снимките е показано със сваляне на капака и с найлон, но ти можеш да напръскаш топлообменника и без да сваляш капака.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #9

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Извинявам се, имах предвид автоклиматик.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    За автоклиматика си е различно за различните коли. В общи линии се маха филтъра и с тръбикчта се пръска докато се запълни с пяна. Чака се до половин час и се песка климатика на охлаждане да поработи поне 10, 15 минути. Обикновенно топлооменника е на труднодостъпно място и затова спрейовете са с тръбички. В общи линии най сложната процедура е махането и слагането на филтъра, но си зависи от колата. Отваряш книжката на колата и четеш как се маха. Ако филтъра е за смяна го сменяш или поне изсмукваш с прахосмукачка. Винаги има какво да се изсмуче. Разбора се най-ситния прах си остава във филтъра.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Един приятел даже си го изчисти с японския спрей, акто сложил тръбичка отпред.
    Не знам , но аз си купих от този в Бриколаж , защото на японския в упътването пише да не се използва за автоклиматици.
    А що се отнася за японския , наистина както се писа някъде из форума , в "Денси" е на цена 11.00 лв. , за разлика от страницата на официалния дистрибутор , където е 14.00 лв. Явно са си включили доставката , или "Денси си го внасят самостоятелно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #12

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Ето ,когато "....во стойчката пръска аромат" какво трябва да се направи!Най-отдолу има клип от YouTube.
    Изглежда лесно нали?
    http://translate.google.com/translat...hl=bg&ie=UTF-8

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #13

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Четейки темата стигам до извода че това е често явление (миризмата на мухъл). Според мен се получава от това че вътрешното тяло се изпотява в режим охлаждане и когато спрем климатика то остава известно време мокро и създава условия за развитие на мухъл. Затова всеки път преди да спра климатика вдигам градусите и вътрешното тяло спира да се охлажда, а вентилатора продължава да работи и така 10-15 минути за да изсъхне вътрешния радиатор. За сега нямам каквито и да било миризми но искам да питам дали тези промени на градусите могат да повредят климатика или да съкратят живота му?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #14

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    ... вдигам градусите и вътрешното тяло спира да се охлажда, а вентилатора продължава да работи и така 10-15 минути за да изсъхне вътрешния радиатор. За сега нямам каквито и да било миризми но искам да питам дали тези промени на градусите могат да повредят климатика или да съкратят живота му?
    А защо не го пуснеш само на вентилатор?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    От Mitsubishi Heavy са преценили, че при изключване след режим "охлаждане" турбината на вътрешното тяло трябва да върти още 2 часа. Жалузите се затварят напълно, не духа в стаята, просто лампичката мига и като си доближиш ухото се чува въртенето. На дистанционното се отброява оставащото време до завършване на операцията, което е фиксирано на 2 часа и не може да се променя.
    Та имайки предвид това, не знам наистина колко време е необходимо за да се изсуши напълно вътрешния топлообменник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Остра миризма на мухъл от хладилната част
    От Ivan19 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-13, 10:10
  2. Лоша миризма от пералня?
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-12, 20:02
  3. Саво против мухъл и лоша миризма ???
    От neeed във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 16:15
  4. ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 01-08-09, 18:20
  5. Лоша миризма от климатик Osaka - от какво е ?
    От KFC във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-09, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе