Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Fujitsu ASY13PSA/AOY13PNA - компресора май е изгорял

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #1

    Fujitsu ASY13PSA/AOY13PNA - компресора май е изгорял

    Ами сега на къде ,пингвин и булклима ми съобщиха зверски цени 800лв с монтаж тодина гаранция!?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Това техник ли го констатира? На колко години е климатика и в какво помещение се използва, да е малък за него случайно?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Като казваш " май свърши",май не си много сигурен за компресора. Как разбра,че е за смяна?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #4

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Идваха от Пингвин,климатика е закупен от тях ..над 4 години е минала му е гаранцията казаха че е компресор ....момчетата които идваха обаче казаха ,че е най вероятно някакво управление
    Благодаря на всички които взимат отношение

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Как така са ти казали,че е компресор,но после пък било някакво управление ???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #6

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    От пингвин ми казаха ,че е компресора а момчетата ,които идваха да го свалят за да им го закарат в сервизната база му правиха диагностика(мигащи лампички ,замервания и тн)и казаха ,че е най -вероятно платка която управлява компресора.Моля ви,не ме карайте да влизам в технически подробности не разбирам от климатична техника най-много да ви объркам .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Ааааа,от Пингвина успяха да ти направят диагностика по телефона значи. Много са добри тогава...Викай техници да ти сменят управлението на компресора с някакво пробно . Лесно е и става бързо на място. Ако пак не тръгне,тогава опирай до смяна на компресора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #8

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    От пингвин пратиха хора,които дойдоха и му направиха диагностика.Под диагностика имам предвид ,че закачиха разни уреди ..вкл-изкл,замерваха и тн .Провериха по броя мигания на различни лампички какви грешки показва.Климатика зимата работеше но изведнъж спираше и след рестарт от дистанционно или кабел(3-4 мин) почваше пак да работидо като съвсем ен спря и само лампичките на вътрешното тяло мигаха.По телефон не са правили диагностика,не искам да ги обвинявам в немарливост или некомпетентност тяхната работа според мен кадърно си я свършиха само че цената ме притеснява и 12 месечната гаранция !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Ако наистина се окаже компресор,това си му е цената.За сравнение- на Панасоник 12 цената му е около 700 лв.Без монтажа.И какво и е на гаранцията от една година? Никой не дава повече за резервна част.
    Това инверторен климатик ли е ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #10

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Инверторен е .Абе нищо не ме притеснява ама за 800лв никаква гаранция по добре да дам 1000 и да си взема нов с 3 години ако цената на компресор е 800лв благодаря..В един сайт прочетох,че копресорите се заместват имам предвид че може вместо фуджитсу да се сложи панасоник или дайкин обаче там цените бяха около 200-300лв(става въпрос за тема в този сайт)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Няма такава цена 200-300 лв за нов инверторен компресор. На Дайкин това са цените за конвенционални компресори.
    И обикновено смяната на марков инверторен компресор с друг е невъзможна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #12

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Благодаря на всички за мнението им ! Ще се търси друго решение абсурд да дам 800лв и да не знам до кога ще работи .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Какво друго решение? Ясно ти писах да ги викнеш да си сменят платката с друга.По-добре 200-300 лв за платка,отколкото 800 за компресор.Смяната на платката с друга е единственото абсолютно вярно решение за диагностика дали е от нея или от компресора.Всичко друго е гадаене и налучкване.Самодиагностиката с тези лапички и мигания не дава винаги вярна информация,доста пъти е подвеждаща.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    Първо се увери наистина, че е заминал компресора. После му пусни точния буквено-цифров модел в Гугъл и виж как са цените. Ако ти оттърва, можеш да поръчаш и през интернет.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    52
    #15

    Re:май свърши компресура на Фуджитсу asy 13 psa -aoy 13 pna

    отг Ванко-предполагам ,че тая платка са я монтирали и проверили в фирменият им сервиз(взеха вътрешното и външното тяло барабар с дистанционното)


    Проверих в гугал ...е такъв климатик няма серията ако провилно разбирам се е произвеждала от далечната 2000г ама до кога не знам ,не мога да проверя и кога е произведен климатика защото при мен е останало само решетката на предния панел на вътрешното тяло)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изгорял пиксел - ПОПРАВКА?!?!
    От radop във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 29-11-16, 21:30
  2. Изгорял пиксел
    От bazel във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 17:03
  3. Fujitsu ASYB09LDC - нормално ли е компресора да спира?
    От Firefox във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-09, 21:01
  4. Fujitsu ASY12LSA - изгоря ми компресора, откъде нов?
    От winstrol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-03-08, 15:03
  5. Fujitsu General ASHA9L - компресора замина (за Китай)
    От ivo1313 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 26-02-08, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе