Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Е, Ванко, Нокрията пък ако не си запазва много добре параметрите не знам кой

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Не казвам,че Нокрията не се държи перфектно зимата,а че не трябва да се цитират рекламните данни при + 7 гр.Там всеки климатик ще работи идеално и ако има разлики,те няма да са при плюсовите температури,а при натоварен климатик,тоест при -10 или -15 гр.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #18

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    [img width=800 height=391]http://www.clima.bg/userfiles/l_nocria_z(1).jpg[/img]

    Като гледам и други снимки, стигам до извода, че лошата фотография (като тази в началото на темата) може много да заблуди. Определено, това вече ми харесва...

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Дизайна така или иначе е свързан и с технологичните решения в машината.На мен НОКРИЯ-та ми харесва.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #20

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    ами аз много много не разбирам,но досега от всички слушам едно и също нещо "неизключвай зимата,защото иначе всичко ще изтине,повече ток и тнт...." а тук вече се рекламира,че ако те няма нам си колко време,се изключвал? ми нали когато се прибера вечерта и цял ден не е тъпкало топло в къщи,си прадставям отваряйки външната врата на апартамента навалицата от пингвини които ще ми пречат да вляза.....тези хора дали знаят какви зими има тук,и че ние ги използваме за основно отопление?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Не се изключва,а се включва икономичния режим,в който се ограничава консумацията на ток.При Дайкин аналогичната система ограничава тока до 70% от номиналния.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Ето Ви една НОКРИЯ с нов дизайн и в България вече www.megaklima.eu/fujitsu.html

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #23

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Убий ме,но да дам 2500 лв за 2,5 Квт топло е просто безумно.За същите пари с монтажа ще си взема от старата 6 Квт-ова серия

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #24

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Ванко,би ли обяснил по подробно на мен, лаИка,какво ще рече икономичен режим-кое как работи, а не че намаля сметката....и защо постоянно не работи на икономичен като е икономичен?а за това 70% правилно ли разбирам,че е като да намаля сам ампеража,а и това с този ампераж много не го разбирам.От това което научих тук,е че това ограничава тока и примерно климата ще консумира на 70% от тока който и е необходим,добре де,тогава нали и по бавно ще направи температура и следователно повече време ще е в режим "наваксване" а не поддържане? и от там невиждам дали ще е по икономично.Ванко аз съм любознателен без да искам да се заяждам,а само любопитствам,моля отвори ми очите!От четеното от мен,вече към 4 мсц виждам че си много на Ти с климите.Благодаря

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Когато е в този режим,не може да се развърти над тези 70% от номинала.Понякога за комфорта е необходимо по-рязко да се натовари ,примерно до номинала при резки промени в условията,за да поддържа зададената температура. Така ще харчи повече,но ще е по-точен в поддържането на желаната температура. При икон.режим може и да не успее да поддържа това,което искаш. Все едно имаме автомобил,на който си задал с темпомат да поддържа винаги 100 км/ч. По баирите нагоре ще харчи повече,но ще си поддържа зададеното от теб. При икон.каране си представи,че хода на педала за газ е ограничен. На някои баири мощността няма да стигне за 100 км/ч и скоростта ще спадне. Но пък ще изхарчиш по-малко от първия вариант.Със сигурност е така. В Япония е масова практика това с ограничаването на консумацията с цел икономия. Обратното го "наказват" с повишени драстично сметки за ток.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #26

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Не пипайте ампеража, ако нямате основателна причина да го правите. Миналата зима, вместо да включа обратната връзка от дистанционното, ограничих ампеража /двата бутона са един до друг/. И ми замръзна гъза, докато разбера, какво не е тамън.
    @ванко ограничението според мен не касае номинала, а влияе основно на максимала. Поне така си мисля.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Не знам как е точно при Санио,горното е при Дайкин. Мисля,че и при теб ограничава номиналната до 70-на%.Деян може да каже точно.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #28

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    ограничението според мен не касае номинала, а влияе основно на максимала. Поне така си мисля.
    Наистина, ограничението касае максималната мощност, при Sanyo е така...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От pmitev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 140
    Последно: 12-09-22, 21:17
  2. Fujitsu Nocria X?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 05-09-17, 21:16
  3. Fujitsu AS-Z40D2 Nocria
    От rukar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-14, 09:03
  4. Daikin или Fujitsu-nocria
    От anna във форум Климатици Daikin
    Отговори: 69
    Последно: 12-03-13, 22:00
  5. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе