Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Fujitsu General обяви пускането на четири нови серии домашни инверторни климатици Nocria, оборудвани със сензор за присъствие
    От климатици Fujitsu General отчитат факта, че са изостанали зад конкренцията с внедряването на тази функция, но искат да компенсират изоставането си с влагането на сензора не само във високия клас модели климатици, но и в по-бюджетните климатици.
    Пироелектрическия инфрачервен датчик нa новите климатици е разработен в сътрудничество с Nippon Ceramic Co Ltd, която е известна със своя принос към климатичната система на Lexus.

    Кръга на хоризонталната чувствителност на сензора на климатика е 120 ° ( около 10 линейни метра ), според Fujitsu, докато аналогичните сензори на конкурентите имат обхват до 160 ° в хоризонтална посока. От фирмата за климатици Fujitsu коментират по следния начин:
    „Нашият сензор може да се фиксира на желания ъгъл, когато е инсталиран климатика“, каза Tsunenao Kosuda, корпоративен вицепрезидент и мениджър продажби на вътрешния пазар на Fujitsu . „Според нашето проучване, повече от 90% на домашните климатици са монтирани в ъгъла на стената. Когато сензора е обърнат към центъра на стаята, покрива в достатъчна степен цялата стая.“
    С този датчик, вграден в климатици Fujitsu General реализирана една енергоспестяваща операция, когато предварително зададената температура се променя с няколко градуса при отчитане на липса на човешко присъствие за повече от 10 мин, и автоматично се връща на зададената температура когато отчете движение в стаята. При липса на движение в стаята за повече от три часа климатика се изключва.
    С новите модели климатици Fujitsu General се надява да повиши от 10% пазарен дял през 2008 година до 12 % през 2009 година.
    В България се очаква през 2009 година серията климатици Nocria Z на Fujitsu General.

    http://v-clima.com/faq.php?id=fujits...-za-prisystvie

    Някой знае ли отговорът на главния въпрос - КОГА?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    няма да е тази година

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Жалко, ще изтърват зимата. Че и параметри не намирам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #4

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Като гледам има промоции на LG серията, предполагам когато свърши тя тогава ще излезе този модел. Октомври...ноември

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Аз съм привърженик на опростяването при работата на машината климатик.

    Подобни разни методи за пестене на електроенергия като този сензор за присъствие, следене на влажност, измерване на осветеност за наличие на директна слънчева светлина огряваща помещението и прочие такива начини за намаляване на консумираната електроенергия влияят на комфорта по поддържане на постоянната температура в помещението.

    Като ползвател на този уред моето желание е климатика да прави това, което аз му кажа, а не да ми се прави на по-умен от мен самият и сам да си решава какво му се прави. Тоест искам като като му задам една температура тя да си е такава, а не да ми се променя според зависи от зависимостите.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    valen1 това със сензора е хубава функция.Признавам, че когато решавах за спалнята се колебаех между Генерала ЛД и дайкин ФТХС35 и основния плюс на дайкина беше тази фунция и тишината когато работи.Но взех ЛД само защото е капацитет на отопление 4.8кв.Предполагам, че тази функция на фуджитсуто ще може да се изключва.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    А колко от тези 4.8 kW ползваш Ако започнеш да мериш, ще разбереш, че не му ползваш дори и половината капацитет никога, дори и в студа. Просто стаята ти е порядъчно малка - идеална за 7-ца.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    А колко от тези 4.8 kW ползваш :default Ако започнеш да мериш, ще разбереш, че не му ползваш дори и половината капацитет никога, дори и в студа. Просто стаята ти е порядъчно малка - идеална за 7-ца.

    Имам и коридор около 4.5 кв.м. Но дори и да нямах пак този щеше да е климатика.Засега доволно-зимата предстои, тоест ще видим.От твоя гледна точка обаче може би ако ти кажа че ми идваше на ум да сложа и нокрия,ще сметнеш идеята ми за налудничава.Не че не е, но така м и харесва. Тази нощ беше 15.5 градуса навън, а в моята спалня 23градуса(и спираше климатика врежим отопление). когато навън е -10 а в спялнята ми 26 тогава значи съм направил точния избор.При -10 тези 4.8кв. ще станат 3.5 или 3кв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #9

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Чак сега го загледах това чудо, ама то много грозно бре, дизайнера да не е кьорав нещо?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Кое, новата Нокрия ли? Що да е грозна. Тя по принцип е голяма, но за сметка на това е много ефективна.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #11

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Ахам, същата, ми то на нищо не прилича. Една права пластмаса и толкова. Поне една лайсничка, отворче или нещо друго, пък то ... правоъгълник от всякъде.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    bios като виждам каво си написал си мисля че си само за осака, мидея, уърпоол или някоя друга марка климатици с много лайсни и лъскавини по тях и никакво отопление зимата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #13

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    То това като спам стана, ама - в днешно време и дизайна има значение.
    Както при преносимите компютри - едно време всичко беше квадратно, но вече не е така и Toshiba, Dell, HP започнаха да правят дизайнерски решения просто защото пазара го иска. Ако имаш 5 еднакви модела на една и съща цена, кое бихте взели? Грозното или красивото? То това май е за друга тема.

    На Fujitsu LD-то много ме радва като дизайн. Митсубишитата също. Хитачи също си имат дизайнерско решение.

    Daikin започват да разчитат на дизайн - имат модели с иноксово покритие. Панасоник също.

    Но това - много квадратно ми идва. Все си мисля, че е просто някаква кутия за изложение, а не крайния дизайн. Те японците и с фотоапаратите правят така. Показват нещо за да видят хората възможности и характеристики в някаква опаковка, и преди да го пуснат на пазара променят целия дизайн.

    Ако се абстрахирате от марката, гледайки само формата - харесва ли ви?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    ако избирам между топлене и харесване, между котка която лови мишки и такава която има фасон и ми трябва да лови мишки взимам ловящата мишки.Ако искам само фасона-тази с фасон.Разбира се 2 или три в едно най-добре, но това е рядко и струва цифра.Дизайна обаче на нокрията на мен ми харесва-уникален е.Няма друг климатик с такъв дизайн, като прибавя, че разстоянието за монтаж на вътр.тяло до тавана беше до 6-7 см и уникалните параметри на отопление(консумира 1.35кв. отдава 6кв. моят дайкин-ужким 18 ка, според мен 16 ка- консум. 1.61кв. отдава 5.8кв.)-за мен това е най добрата 14-ка на пазара.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Nocria Z и други нови климатици от Fujitsu

    Да,да,ама не.Това са цифри при + 7 гр и в лабораторни условия.Я да видим как е при -10 или -15 гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с FUJITSU AWYZ14LB NOCRIA
    От pmitev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 140
    Последно: 12-09-22, 22:17
  2. Fujitsu Nocria X?
    От Mega във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 05-09-17, 22:16
  3. Fujitsu AS-Z40D2 Nocria
    От rukar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-14, 10:03
  4. Daikin или Fujitsu-nocria
    От anna във форум Климатици Daikin
    Отговори: 69
    Последно: 12-03-13, 23:00
  5. General AWHZ 14LB Nocria и Fujitsu AWYZ 14LB NOCRIA
    От Icetto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-12, 18:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе