Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46

Съвет за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Re:Съвет за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    20dB..............Тиха градина, тик-такане на ел. часовник, ръмене (дъжд)
    30dB..............Лек вятър, шептене от 1 метър.
    Нямам желание да водя безмислени спорове. Горното описани звучи романтично, ама ако съпоставиш две машини - една дето тиктака като часовник и такава дето шепти като вятър, ще установиш, че разликата е съществена. За мен е повече от 2 пъти, и не бих търпял втората в спалнята си.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #32

    Re:Съвет за избор на климатик

    Такаааа, позволете ми и аз да ви отговоря сега.
    Относно децибелите: deian и Kasap, друзя мои! Аз знам какво означават тези децибели, затова и съм ги написал! А вие дали знаете какво означават, освен че се логаритмична функция?! И на какво са логаритмична функция?! Какво измерват, как го измерват и изобщо за какво става въпрос?! Много съжелявам, че не ви е ясно!!! Трябва четене тогава, а не лирични сравнения и "субективни" предпочитания/интерпретации....
    KonanVarvarina любезно и обосновано ви го пообясни, дано сте разбрали.
    Относно инвертора и конвенционалния климатик - deian,
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Напоследък тук е много забавно за мен, но хората, които влизат за въпрос по-скоро биха побягнали от форума.
    Kaar, друже, 5 dB май не си никак наясно какво означават.
    Отделно ти изкара, че инверторът като достигне температурата си продължава да харчи, а конвенционалният спира. Само да те светна, че инверторът не достига температурата постоянно на номинал.
    Очевидно, аз не "изкарва" нищо, а само споделям принципа на работа на инвертора (който не е, слава Богу, измислен от теб и мен). И сега ще го повторя, за да го прочетеш и помислиш над това което си написал. И двамата знаем за какво става въпрос! Или не си съгласен, че инвертора не спира, а конвенционалния спира?!
    Когато и двата климатика достигнат зададените градуси, инверторът продължава да работи на минимално топлоотдаване и консумира не по-малко от 0,250кW което варира, като вентилаторът на вътрешното тяло си духа, но не така "топла" струя, докато конвенционалния - достигайки градусите си, спира да работи (не шуми), не харчи нищо и не духа "хладна" струя. Конвенционалния ще се включи след примерно 10 минути, ще работи 5 минути и пак ще изключи - но винаги струята от него ще е "гореща" в сравнение с инверторния в минимален режим (ако температурите са до 0оС.).
    И така - за 6-8 часа работа на двата климатика - консумацията е почти еднаква! Икономия от инвертора ще се получи, ако работи 24 часа в денонощието.
    Ако разглеждаме работата им при - 15оС , то тогава разлика в консумацията въобще няма да има - и двата ще консумират по 1kW и ще отдават по 2кW приблизително.
    Специално съм ти подчертал къде да наблегнеш и заостриш внимание, за да не се бъркаш в заключенията си по поста ми. След достигнати градуси, инвертора харчи минимално (ако позволяват топлозагубите) до следващ спад в температурата и след това вдига консумацията (в зависимост от топлозагубата) до номинал примерно, докато пак навакса градусите. Затова съм го написал "варира". Случва се понякога и на инвертора да спре компресора, но това не му е присъщо в общия случай. Не виждам нещо неясно. Смисъл от инвертора има, ако се използва без прекъсване нонстоп. А кой колко пари имал и какво бил или би купил - хайде да не дрънкаме грозни популизми. Всеки популист от тук, ли си купува Мерцедес от магазина?! Сигурно! И после пътищата били лоши, а...!?
    Kasap, е сега какво ще правим с тези "нови стандарти" бре, човек?!
    Съвременните стандарти са 20db за вътрешно тяло.
    ... ти погреба стожерите като Daikin, General, Sharp, Toshiba и всички останали.... къде да ти търсим сега вътрешни тела с по само 20dB...?!?! , щото техните вътрешни тела сега "шумят" с до около 30dB на средна и максимална степен на вентилатора - т.е. с цели "100 пъти по-силно" едва ли не (според теб), отколкото на минимална степен! Ти на коя степен си настроил вътрешното си тяло? И чува ли се влака, като минава?!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #33

    Re:Съвет за избор на климатик

    Как успя да наредиш толкова безсмислени думички една до друга ??? Навремето Жан Виденов успя да каже едно изречение със 180 думи и никой не успя да го проумее. Ти може да го засенчиш спокойно.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Re:Съвет за избор на климатик

    . (точка)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #35

    Re:Съвет за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Как успя да наредиш толкова безсмислени думички една до друга ??? Навремето Жан Виденов успя да каже едно изречение със 180 думи и никой не успя да го проумее. Ти може да го засенчиш спокойно.
    Не е ясно, кой ги е изброил вместо теб и ти е подсказал, че има цели 180 думи в изречението..... но, ти досега не си се развил успешно от онова време на Виденов и все още уклончиво ти се отдава дори една дума да разбереш, пък била тя и на български.
    Очевидно при теб нивото на комуникация е със срички (но само ако се понапънеш пряко сили), междуметия и най-често звуци!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #36

    Re:Съвет за избор на климатик


  8.  
     
  9. snt
    snt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #37

    Re:Съвет за избор на климатик

    Здравейте, намислил съм в едната стая да слагам климатик и съм се спрял на Fujistu, даже и модел ъм харесал, но се чудя дали няма да се "мъчи" - модела е asya 12 lgc, а стаята е около 65 кубика, но има голям вратопрозорец, който макар и с южно изложение доста ще изстудява стаята.

    Да ме посъветвате дали този модел ще ми върши работа или трябва да харесам нещо по-голямо

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #38

    Re:Съвет за избор на климатик

    Сложи си 12 LDC модела, той е с по-висока мощност

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #39

    Re:Съвет за избор на климатик

    На границата си с този модел. Наистина, ориентирай се към Fujitsu-General 12LD

  12. snt
    snt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #40

    Re:Съвет за избор на климатик

    ами и на мен повече ми харесва 12ld модела, ама не ми се вмества в бюджета, щото е с 500 кинта повече от 12lgc. Тук в стара загора цената на единия е 1450 а на другия е 1850. Плюс това 12lgc ще го взема с отстъпка на 1350 лева.
    Друг вариант евентуално и като марка да ми предложите, естествено с подобни показатели като на ел-ди модела?

    между другото забравих да спомена че стаята е в къща и освен големия вратопрозорец, ддругата външна стена е двоен тухлен зид, сиреч - добре изолирана и измазана

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #41

    Re:Съвет за избор на климатик

    Има и други машини с подходяща мощност за твоя казус, но или са по-скъпи, или няма да ти дадат подходящия комфорт.
    Подовия дайкин FVXS35/ rxs 35g също е подходящ за помещението, но е в същия ценови диапазон.
    Дайкина, който в момента е на промоция - FTXS35D/ARXS35F е по-добър вариант от 12 lgc, защото има по-голям външен топлообменник и ще му пада по-бавно изходната мощност при минусови температури.И е на подобна цена.

  14.  
     
  15. snt
    snt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #42

    Re:Съвет за избор на климатик

    мерси за предложението, ще помисля и за дайкина, който ми предложи, а имаам и друг въпрос - от Стара Загора съм и кто чета по другите теми разбирам че монтажа е доста важна част от добрата работа на климатика - та да ми препоръчате фирми, които биха ми го монтирали добре и да не ме е яд че съм правил основен ремонт на хола(включайки шпакловки, подови настилки, дограми и т.н.,)

  16. i6i
    i6i е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #43

    Re:Съвет за избор на климатик

    Здравейте, искам да ви помоля за съвет тъй като не разбирам кой знае колко от технически данни на климатици. Та.. стаята за която ми трябва климатик е с шир. 4м, вис. около 3м, дължина 5м (южна, с изолация, аломиниева дограма, всички стени са вътрешни). Спрях се на този http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma. Кажете ми дали е уместен избор или да търся друго.. не отказвам и предложения angel

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #44

    Re:Съвет за избор на климатик

    Малко ти е големичка стаята ,дай още 100 лв и вземи следващия 12LD. И как така всички стени са вътрешни???

  18. i6i
    i6i е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #45

    Re:Съвет за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Малко ти е големичка стаята ,дай още 100 лв и вземи следващия 12LD. И как така всички стени са вътрешни???
    Благодаря за съвета И да с изключение на стената с прозорците всички други стени са вътрешни, т.е. от едната страна има спалня, от другата хол и от третата коридора на апартамента, т.е. не са неотопляеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  3. Съвет за избор на климатик
    От kalitk0 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-14, 13:54
  4. Съвет за избор на климатик
    От ReDDoG във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-11, 14:05
  5. Съвет за избор на климатик?!?
    От dmitry във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 17-11-04, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе