Резултати от 1 до 14 от общо 14

Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #1

    Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане?

    Здравейте,
    Колеги поръчах си 3 климатика Fujitsu General LGC 12ки. Утре ще дойдат монтажниците от фирмата. Затова исках да Ви попитам, тъй като прочетох, че има разни особености при монтажа. Интересува ме тръбния пък колко е най-добре да е. Някъде четох, че ако е малко - има повече шумова вътре, ако е прекалено много се товари машината. Какво ще ме посъветвате колко е най-добре.

    И другото което чух е, че е желателно вътрешните тела да се монтират от станата където има прозорци. За да може като духат попло да правят като завеса там - за да влиза по-малко студено. Не знам дали това е вярно като информация.

    Ще се радвам да споделите всякакви особености при монтажа. Понеже аз не съм много запознат, да не ме лъжат много утре

    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #2

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Не разбирам основанието ти да сложиш 12-ки в стаи 13м2.(видях размерите на помещенията в предишни твои постове)
    Извинявай че не е по темата , но ми е интересно фирмата която ти ги продаде ли препоръча 12-ки вместо 9-ки.(които са напълно достатъчни +запас за тази квадратура.)

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    5
    #3

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Тези квадратура е за помещенията където ще са климатиците, но вратите ще са отворени и ще се отопляват - коридор, баня, кухня. И така квадратурата става доста отгоре. Принципно и 9ки биха свършили работа, но пределно в моя случай 12ката е по-добре. Говорил съм с доста хора по въпроса.

    Това което исках да питам е само за особености при монтажа и най-вече къде е най добре да се сложи климатика и колко е най-добре да бъде дълга тръбата ?

    Благодаря!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Монтажа е ясен. Има изписано доста из форума. Важно е да се вакуумира. Обърни внимание и на зимния конденз, да не си счупи някой главата...
    Относно разположението, то си е строго специфично за помещението и мебелировката.Ако постнеш чертеж, може и да дадем някоя идея. Тръбния път, който си плащаш в случая е 3 метра. Ако излезе доста по-малко, добре е да се навие остатака зад външното тяло. Така всички ще са спокойни. Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Тва с навиването е голяма простотия!!!И съм се убедил че дали ще е 1 метър или 3 метра разлика нито в шума има нито във работата на климатика само в загрозяването на пейзажа.С отвеждането на конденза на външното тяло се изисква и нагревател има го писано във форума.
    Гледай да няма пречупвания на тръбите попитай ги дали изобщо знаят какво е тръбогиб защото повечето монтажници не са и чували за това чудо.Ако външните тела са ти по високо от вътрешните поискай правенето на маслен трап ако се съобразиш със глуостите на Kasap за навиването също е необходимо маслен трап.Вакумиране задължително.След направата на конуси да не ги мързи ами да си премахнат струшките ако ползват шабар изобщо и дано знаят колко да стагят гайките.Външните тела да са с лек наклон към стената и с лек наклон в другата страна на компресора а вътрешното иделано право.Конденза от вътрешното тяло също да има наклон за да не прокапе вътре. Ако тръбите ти се виждат да ползват пвц канали по красиво е отколкото с тая умряла бяла лента която след месец ще изгние и ще се вее като прани гащи.Да работят по прибрано така че кабели треъби и т.н. да се виждат колкото се може по-малко, дано знаят някои хитринки.Успех!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябв&#

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    ако се съобразиш със глуостите на Kasap за навиването също е необходимо маслен трап.
    Ама моля ви, колега! Защо с лошо?! Има модели, дето си изискват минимален тръбен път. Освен това, въпросния "охлюв" сам по себе си е маслен трап. Или поне го заменя напълно.

    П.С. Това Fujitsu е с два заглушителя, та ако си усвои човека 3те метра тръба, поне не пречи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #7

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Kasap извинявай ако съм прозвучал грубо, но не съм имал това за цел.
    И това с навиването няма нищо общо с маслен трап все пак се занимавам и с големи инсталации.Знаеш какво е масло събирател и знаеш за какво служи, едно руло тръба не може да го замени. но да не отваряме друга тема.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    TIMBERLAKE, не съм толкова чувствителен.
    Това със сигурност не е голяма инсталация, и с охлюв или без, при 3 метра тръбен път /дори целия да отиде в денивелация/, може да мине спокойно без маслен трап.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    И аз съм на това мнение.Всичките ми климатици до момента са без маслени трапове и за толкова години и бройки един не е изпищял по такава причина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Ми вище какво мен не ме мързи да ги правя, с тръбогиба си е много лесно става за секунди.
    Пък вие дали правите или не си е ваша работа в която аз не искам да се меша аз просто казах как е правилно да се прави.Ако не сте забелязали на повечето климатици от 24-ка нагоре има масло събиратели хм защо ли сигорно не им е по лесно да ги пестят?
    Ванко в предишни постове си писал че ги правиш траповете но както и да е мисля че няма смисъл да спорим.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Само веднъж по настояване на вносителя на Електра,на когото бях монтажна група. На моите клими не съм слагал.Замислял ли си се какво става в единия и в другия режим. Ако в охлаждане има вероятност ? маслото да се "върне" в компресора,то какво правим при отоплението,когато посоката на фреона се обърне ??? Маслото се набива надолу към вътрешното тяло. Това с маслените трапове е отживелица от времето,когато машините бачкаха само на охлаждане,а маслата трудно се отмиваха от фреона.Сега със синтетиките това няма как да стане.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Тва с навиването е голяма простотия!!!И съм се убедил че дали ще е 1 метър или 3 метра разлика нито в шума има нито във работата на климатика само в загрозяването на пейзажа.
    Абсолютно прав си.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Абсолютно безумие е вънщното тяло да не е нивелирано. Това е важно за вибрациите на климатика. Спазвайте си изсикванията за монтаж на производителя. Никакви маслени тряпове не са необходими. Желателно е да са вакуумирани, но и това не е голям проблем. Тръбният път може да е по-къс от 3 метра. По принцип има наситина е добре тръбният път да е поне 3 метра, но не е проблем да е и 2.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #14

    Re:Поръчах 3 климатика Fujitsu General LGC - монтажа как трябва да стане ?

    Julian ако времето е влажно си е голям проблем ако не е вакумирана системата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Какво Ви е мнението за тези два климатика Fujitsu General ?
    От Tonic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 02-10-09, 21:15
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе