Който има желание, да сподели какъв конкретен модел има и лек коментар на работата на машина да направи.
Който има желание, да сподели какъв конкретен модел има и лек коментар на работата на машина да направи.
Имам Fujitsu 09LGC от около 1 месец, засега нямам никакви забележки!
Сложил съм го в спалнята, която е 14 квадрата, около 37 куб, 5 камерна PVC дограма с КА стъклопакет, две външни стени, останалите вътрешни са към помещения които почти не отоплявам, отдолу не живее никой, отгоре чат пат, имам вътрешна изолация на двете външни стени.
Забелязах съвсем леко пукане на пластмасата при пускането му, след това не е имало или аз не съм чул... Не съм чувал засега звуци от преливане на фреон! Нощно време докато спя го оставям на FAN AUTO, усещам го че работи, но по никакъв начин не ми пречи да заспя! Външното тяло се чува едва доловимо само ако компресора работи на високи обороти и компютъра ми е изключен Сложил съм му отделен електромер, но успях да го изпробвам само за около 14 часа, защото заминах за празниците... За този период при външни температури от 1 до -3 грубо ми даде среден разход на час около 230 W при зададени 21 градуса.
За толкова кратко време немогат да се извадят генерални изводи, това са ми първите впечатления... Ще го замервам през цялата зима с електромера и ще ви дам и какви разходи ми е правил при различните климатични условия...
Това е засега от мен
Имам Fujiysu 12LGC от лятото. Охлаждам и отоплявам стая 25 кв.м., панелка, южна, без изолация, ПВЦ 5-камерна дограма с обикновено стъкло, едната стена е изцяло външна, на последен етаж съм. Нямам никакви забележки. Сега, на -10 - 11 градуса при зададени 26 градуса поддържа 23 градуса. За сметката за ток - не мога да дам коректно мнение, тъй като се отоплявам по принцип с парно. По спецификации на модела му дават максимална консумация 0,97 Кw, което е сравнително добро постижение. Нямам проблем при работа при минусови температури на работа - климатикът се саморазмразява по няколко пъти на ден, което е нормално. Вътрешни шумове - има от време на време и те идват от перката и жалузите на вътрешното тяло. Същите се наблюдават при преминаване от силен към слаб режим на работа на вътрешното тяло. Вибрации и шумове от външното тяло - шумове - нормални, вибрации - абсолютно никакви.
mordo, тия "шумове" за които говориш от вътрешното тяло - не са ли от трептенето на пластмасата? При мен забелязах че като си сменя оборотите торбината се получава леко прискърцване идващо от капака на вътрешното тяло. Леко като го разбутам и спира, след няколко дена пак прискърца(не от разширения температурни, а от вибрации). Май трябва да го огледам и да му лепна някакви текстилни подложки за да не опира пластмаса в пластмаса. Срещал съм по форума случаи на разхлабен "държач" на торбината - та ще трябва да се провери(при спрян климатик) дали няма луфтове в двата края и от там да се получават вибрациите.
Опа, с голямо закъснение отговарям От трептенето на пластмасата са шумовете. Още веднъж да кажа - доволен съм от климатика - на последен етаж съм, южно изложение, PVC дограма, климатикът не е спирал зимните месеци, сметката за тока от м. декември до м. март е 150 лв. за тримесечието, като от тях само 80 лв. са цената на тока, а останалото са за такса разпределителна мрежа, точка за достъп и ДДС.
Ти да не би да плащаш само цената на тока, че така си ги разделил... Дай идея и нас ако може да не ни интересува преноса и ДДС-то
Fujitsu-General JAPAN ASYA-09LGC Нов е. Работи добре,но на режим за охлажане адски овлажнява въздуха. И това не винаги. Трудно се диша. Имам някакъв измислен влагомер, който показва 80% влажност. Не му вярвам твърде, но си тежи при дишане. Това до колко е нормално. Помещението е около 15 кв. с една външна стена. Климатика е монтиран в остъклена тераса срещу широко отворен прозорец. Има още 4 отворени прозореца на терасата.
Tracers, режим “Dry” всъщност е режим “Охлаждане” без да се намалява значително температурата. А в режим “Охлаждане” също така се изтегля влагата от помещението като се регулира температурата. Затова и климатиците лятото капят от един маркуч. Така че не е възможно той да работи и да овлажнява едновременно. (Това го може само Урурото на Дайкин и май още няколко много скъпи климатици), не това LGC което е China. За да се намали влагата затвори прозорци и врати между терасата и помещението. И отвори макс. прозорци на терасата където е външното тяло. Би имало повече влага ако това е на морето или е ново строителство или е правен скоро ремонт. Пусни климатикът на 21градуса на “Охлаждане” и пак ще дръпне влагата от стаята, защото на “Dry” той настройва т-рата на около 25-26, ако не се лъжа и ако времето е както сега, т.е. не много топло, климатикът няма как да тръгне и да дърпа влагата. Това е. Хубав ден
За LCC моделите функцията Dry същата ли е като LGC и може ли да се ползва за охлаждане.Аз си мислех,че само функцията Cool е за охлаждане.Dry не е ли само за изсушаване на питата.
Благодаря ти, bigmouth ! Да. От терасата виждам много море. :-)
Dry не е за изсушаване на питата, а за изсушаване на въздуха. Това става като климатика минава в режим охлаждане. Така влагата от въздуха кондензира по питата и изтича през дренажа навън, както е и на охлаждане. Лятото функцията изсушаване няма смисъл. Просто си пускаш климатика на охлаждане на желаната температура. В режин на изсушаване уш трябва да изсуши въздуха без да се промени температурата в стаята.Първоначално публикувано от genagold1
При мен се появи нещо като лек високочестотен свирещ звук от вътрешното тяло, който се чува като тръгне компресора.
Julian, точно така както си писал, лятото няма нужда от DRY, климатика изсушава постоянно. Минисплита няма DRY в истинския смисъл. Виждал съм при други машини тази функция е чисто и просто климатизация + отопление с ел. нагреватели например. Така влагата се отнема а температурата не се понижава. На моята кола например, като пусна само изсушаване на предното стъкло ми тръгва климатика, бутам парното леко да топли и ей ти го на DRY функция. За изсушаване на питата е COIL DRY. Това е друго нещо.