Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #16

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Много благодарно за уточнението Зачоплил съм този модел понеже роднини искат да сложат едно климатиче в една стая,като ще го пускат и зимата.От ровенето из форума /а и от приятели/ дочувам че
    марките FUJI,Fujitsu & General предлагат изключително качество за цената си-във всички класове.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #17

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    И на фуджи, фуджицу и генерал са еднакви моделите! Не слушай разни коментари от сорта, че единия бил по-добър и т.н.
    Климатика е добър, аз съм с фуджи и съм много доволен! Ако нямаш пари за марков инверторен - взимай някой от трите разновидности, няма да сбъркаш...

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #18

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Притеснява ме най-вече ел. захранването на къщата.В него квартал /от селски тип/ напрежението е много калпаво.Постоянно варира между 190 и 230 V ,а зимно време вечер съм виждал стойности от 170V. По принцип ми се струва лоша идея да слагат въобще климатик - камо ли инвертерен,но те са си "навили на пръста" и не мога да ги разубедя.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    - Притеснява ме най-вече ел. захранването на къщата.В него квартал /от селски тип/ напрежението е много калпаво.Постоянно варира между 190 и 230 V ,а зимно време вечер съм виждал стойности от 170V. По принцип ми се струва лоша идея да слагат въобще климатик - камо ли инвертерен,но те са си "навили на пръста" и не мога да ги разубедя.
    Е пък лепни един стабилизатор на напрежението и си готов

  6. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #20

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Дай малко инфо - какъв ще трябва да е този стабилизатор?

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #21

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Шшш ! Аре ве! Ко стана?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #22

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    В какъв смисъл какъв трябва да е стабилизаторът на напрежение? Марка и модел няма значение. Иначе не си ли виждал стабилизатор от едно време, дето ги слагаха преди захранването на телевизорите? Едни големи, бели, тежки кутии? Ето това е. Сега вече има далеч по-интелигентни и компактни уреди, които се слагат или за цялата инсталация непосредствено към подтабло, или преди даден уред. Цените са най-различни. Отиваш и питаш в някой ел. магазин.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    - Шшш ! Аре ве! Ко стана?

    Не сме на бостана...
    По-кротко, не съм техник и не разбирам дадох само идея.За по-сигурно при изпълнението на идеята вземи с теб някой познат ел.техник да види първо мощността на климатика както в режим отопление така и в режим охлаждане, след това отидете в ел.магазин и той да ти покаже подходящите по мощност уреди(стабилизатори-които могат да поемат натоварването от климатика), като преди това го води у вас да види как да направи включването на стабилизатора в ел.мрежата и на климатика в стабилизатора и да ти предложи 1-2-3 варианта пък ти ще избираш това което ти харесва.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    П.П. Ако очакваш, че с виковете и обръщенията с които подкарваш овцете по селската мера ще "подкараш" и технически грамотните колеги от форума едва ли ще получиш скоро отговор от някой от тях...

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #24

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Не исках да прозвучи така пичове ! Извинявам се !!!nako-bako не ме плаши така човек, щото още си спомням на баща ми "стабитрон"-а и "искра"-та как щракаха постоянно при колебанията в мрежата.Нима някой ползва още такива? Ще потърся нещо съвременно и интелигентно както казваш.Доста познати се "климатизираха" през последните години,но никой не ползва нищо - директно щепсела в контакта.Явно се разчита на заводското захранване.Вие като спецове знаете дали е достатъчно надеждно...или нещата както обикновенно опират до марка/модел/цена и т.н.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #25

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Няма рзлика между UB - USB моделите без значение дали са Fuji, Fujitsu, General. Разлика има между UB, UC и UD моделите. Освен това някои фирми побликуват данни за UB, а продават UC. Това, което е дал VeleV.Klima е от сайта на Темпекс и е това за което говоря - продават UC, а са написали данни като за UB. Добре, че цената си е като за UC.

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #26

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - От което следва какво.....? че клиента може да бъде подведен много лесно , ако не внимава

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #27

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Естественно,някои фирми го правят редовно...сещаш се сам.А за стабилизатора какво направи...?Пита ли чичко Гугъл?Аз го питах от любопитство и ето един от многото отговори :
    http://www.oferti.bg/?com=offers&op=show&id=154274

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #28

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    - Видях в една тема че vanko68 е показал доста богата гама от стабилизатори,но не съм търсил повече.Като си купят климатика нашите хора-тогава ще се ровя по-обстойно.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #29

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Така! Ето че след 9 месеца от както беше монтиран в къщата на нашите,12USB се повреди.Ни говор - ни картина.Сложих нови батерии в дистанционното-ПАК НЕ ЩЕ. Викнах сервиза - дошли пичовете още следващия ден,но по думите на нашите не могли да открият ,,заболяването,, и вътрешното тяло го оставили разфасовано ,като предполагам са отнесли платката . Какво ли се е прецакало,и защо ли?

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Fujitsu ASY12UB или ASY12USB - какви са разликите между двата модела?

    Ако не е било изключено от захранването може да е думнало когато имаше гръмотевици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой от двата модела?
    От mu4a4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 09-10-14, 12:19
  2. Кой от двата модела да избера.
    От vaniosl във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-08-11, 12:00
  3. Fujitsu ASY12USB - непоносим шум
    От jeliax във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 03-07-10, 16:26
  4. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 19:17
  5. Fujitsu ASY12USB - умря
    От sir във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 15-01-08, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе