Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #1

    General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Здравейте,
    Преди два-три дни ми монтираха въпросния климатик, пуснахме го, работи добре. Особено съм доволен от режима QUIET, който беше и една от причините да се спра на този модел.
    Има нещо, което обаче ме притеснява - в режим на охлаждане (сега естествено) периодично през еднакъв интервал от около 4-5 минути се чува едно неприятно свистене във вътрешното тяло. Започва леко като свистене, след което преминава в шум, който мога да оприлича като шумно издишване. Това продължава 4-5 секунди, но се сещате, че е силно дразнещо и режима QUIET буквално отива по дяволите....През останалото време от 4-5 минути си работи нормално и тихо.
    И малко допълнителна информация - тръбния път е само 70-80 см, вакуумираха го около 10 мин., отвиха шестограмите и пуснаха фреона. Отначало включихме климатика на максимален вентилатор и той маскира този шум. След като си тръгнаха и намалих климатика го чух.
    Преди да потърся "специалистите" искам да понатрупам информация - сигурен съм, че има много хора, които могат да ми помогнат - споделете от какво може да се получава това?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:General Fujitsu ASHA09LHC - свистене и шум

    Вероятното обяснение е следното: След тръгването на компресора, което по твоето обяснение разбираме, че се извършва през 4-5 минути изпарението във вътрешния топлообменник е по-бурно, защото температурата му се е повишила до стайната. Секунди след началото на изпарението температурата на топлообменника започва да се понижава съответно намалява и шума, защото силата на изпарението намалява.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:General Fujitsu ASHA09LHC - свистене и шум

    Fujitsu са склонни към този звук. Вероятна причина може да е и късият тръбен път. Ако не друго, то със сигурност не спомага за намалянето на шума.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #4

    Re:General Fujitsu ASHA09LHC - свистене и шум

    Нали това е инвертор - не би трябвало компресора да стартира през 4-5 минути. Би трябвало постоянно да поддържа някаква ниска скорост. И си е така - през цялото време климатика духа студено - няма промяна в температурата на изходящия въздушен поток.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:General Fujitsu ASHA09LHC - свистене и шум

    Инвертор е, но това само по себе си не означава, че няма да спира. Когато нуждите на стаята са по-ниски от минимума на климатика, няма как да не спре. В какво помещение е монтиран? Когато чуваш този звук, компресорът спира/тръгва. При постоянната му работа няма да го чуеш. Пробвай да зададеш по-ниска температура, така, че да не изключи по-дълго време, и ще видиш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #6

    Re:General Fujitsu ASHA09LHC - свистене и шум

    Да, има резон в това обяснение - стаята наистина е малка - 10 м2, макар, че и постоянно е отворена врата точно срещу климатика, като охлажда и коридор още 5-6 м2. Но ще изпробвам дали този шум се чува винаги или само при достигане на зададената температура и ще пиша.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #7

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум

    Като началo да помоля модераторите да оправят заглавието - LGC вместо LHC - чукнал съм съседния клавиш.
    Та, значи, свистенето си продължи цяло лято и накрая отидох до Булклима да правя рекламация. Човекът беше изненадващо прям и леко нагъл:
    - "Това е положението, заводски проблем - направили са тръбите на топлообменника на вътрешното тяло от 7 на 5мм и сега фреона се чува. Нищо не може да се направи! Ако искаш, дай още 400 лв, и ще ти монтирам една плазмичка......няма да имаш проблем"
    Издразних се, защото:
    1. Никой не ме е предупредил, че моделът ASHA09LGC (и 12LGC) имат този проблем - да ме предупреди, пък после, ако го купя, няма да се сърдя
    2. Като си се осрал, да искаш още 400 лв за "по-добър" модел си е чиста проба ИЗНУДВАНЕ! Все пак съм дал 1200 лв! Това не е евтин климатик, вярно средна ръка е, но не би трябвало да е боклук. Познайте за +400 лв да ли няма да взема DAIKIN , примерно! (не че и там всичко е ОК, но...)
    3. Пред мен се обади "за потвърждение" в офиса на БУЛКЛИМА в София и там някаква леля се чува в слушалката - "Ами нищо не може да се направи, нали всичко си работи, виж там оправи нещата....." Егати фирмата!
    Все пак човека се усети по едно време и предложи да ми върне парите и да си прибере климатика, което беше най-умното от всичко, което натвори за 10 мин. Но в този случай започвам от нулата, което пак си е разходи - цапане, боядисване и т.н.
    Моля за съвет:
    - някой преборил ли се е с този проблем по някакъв начин?
    - каква алтернатива за тези пари бихте препоръчали, ако реша да приема последното предложение?

    И накрая мисля, че е крайно време българите, макар и бедни, да престанем да търпим подобни издевателства. Предлагам да се обединим възможно повече собственици с подобен проблем с тези модели - колективен иск към КЗП е с по-голяма тежест, пък и повече хора да напълним екрана на "Господари на ефира", примерно, не е лоша идея. Крайно време е некоректните търговци да си понасят последствията, дори и представители на световни коппорации. Колко автомобилни производители си изтеглиха колите...Това става само с натиск, не и ако си траеме.
    Ако има потърпевши и желаещи за тази инициатива - пишете тук или на лични.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум

    Не се тръшкай, човече - климатика е много добър за парите си. Това с пуфтенето, е един от малкото му кусури. През зимата, когато ти скокнат загубите, и му намалее топлоотдаването, ще се поукроти и ще спира/тръгва по-рядко. Пък и с всичко в края на краищата се свиква.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #9

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум

    Е-е-е-е, през зимата се надявам да не свисти и пухти - нали се обръщат фазите на фреона. Ако и зимата ми надува главата - директно го сменям!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #10

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум

    Цитат Първоначално публикувано от g_ganchew
    Да, има резон в това обяснение - стаята наистина е малка - 10 м2, макар, че и постоянно е отворена врата точно срещу климатика, като охлажда и коридор още 5-6 м2. Но ще изпробвам дали този шум се чува винаги или само при достигане на зададената температура и ще пиша.
    Шумът е меко казано неприятен. Ползвам клима Хайер 12-ка за идентично помещение и отворена врата насреща му и няма такова свирене/свистене, освен понякога леко клокочене/бълбукане на фреона за секунди време.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    17
    #11

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Реших да пиша отново след вече 6 месеца наблюдение над климатика, съответно 2-3 месеца на отопление. Надявах се поне в режим на отопление да го няма този шум...Да, ама не! Свистене, клокочене, пукане на пластмаси.....по-слабо от режим "охлаждане", но пак си го има. Писна ми! Леле как се набутахме, а, колеги? Добре поне, че топли. Въпросът е - а сега накъде?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Прекалено ти е къс пътя.Минимума е 2 метра/така го дават в различни сервизни/, но трябва да е поне 3.Иначе за почти всички климатици СТАНДАРТ е дължина от 5 метра, но никой не си го слага.Единственото ти решение, без да сменяш машината е да си смениш тръбния път с по-дълъг.Ще минеш със стотина лева.Иначе в сервизните на всички машини има бележка ,че може да се чува шума от фреона.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #13

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Здравеите аз съм нов във форума.Имам три броики от тези 12ки lgc,и трите са различни партиди все едно имам различна марка климатик във всяка стая.Първият го монтираха преди една година и съм много доволен,ако изключим това свистене от вътрешното тяло,други звуци не се чуват.Обаче другите два са много зле звуци от пукане на пласмаса и още темподобни вторични шумове.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295562735[/time]_________________________________________________

    Сетих се още нещо онзи ден отворих капака на външноъо тяло,изненада някои ми е откраднал триредовият топлообменник и ми е сложил двуредов.А по всички документи които открих в нета пише че тази машина е с триредов,кои лъже.Всички са мушенници и гледат да ти приберат кинтите.Не че несъм доволен много топлят и трите но за 1300лв,на парче очакваш повече

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #14

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Fujitsu 12lgc е с двуредов топлообменник,а не с 3 редов.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!

    Това за триредовия топлообменник от къде го измисли. Клиамтика е си добър. 12LGC e с двуредов топлообменник, а 9LGC е с едноредов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  3. Разглобяване на GENERAL ASHA09LGC
    От toofy във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-11, 14:38
  4. General Fujitsu ASHA09LGC - алтернатива?
    От jul6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-10, 14:52
  5. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе