Резултати от 1 до 6 от общо 6

Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #1

    Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    Здравейте,
    имам следния въпрос:
    Климатика е ASYA12LGC, все още е в гаранция, имам го от почти 2 години,
    но сега от скоро го ползвам за охлаждане, ползван е доста за отопление, но стаята не се налагаше да се охлажда.
    Забелязах, че от ляво-долу се образуват капки вода, сравнително малко, но се образуват и капе вътре.
    Вънка си капе нормално, наливах вода на питата изтича се нормално вън, не се образува лед по питата, когато е на ниска температура.
    Особено започва да капе малко по интензивно, когато го изключа.
    Не искам да викам сервиза, защото не съм доволен от тях, ако се наложи пак до тях ще опра, но ако е нещо елементарно
    бих могъл да се справя сам.
    Капе при по-ниска зададена температура, при 24 градуса не капе, при 23 и по-малко започва, след няколко часа работа.
    Дали вероятно някъде не кондензира по вътрешността на климатика, по кутийте или да погледна самите тръби незнам.
    Не съм специалист и питам за мнение...
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    Aз съм с 12 LDC едва тази година забелязах, нещо което други бяха писали- при първоначално включване в режим охлаждане в горещо време, когато температурата е над 31-32 градуса по клапите насочващи издухваната струя охладен въздух навън и настроен климатик на 24-23 градуса се образува конденз, който обаче се усеща и разбира ако пипнеш с пръст и поне при мен не капе.Този конденз е нормален, но той не такъв, че да образува капки и да капе.Според мен капането при теб не е нормално и е възможно ако вътрешното ти тяло не нивелирано добре да е от това.
    Възможно е обаче ако е много топло (например 35-38 градуса)и го пуснеш на 20 или 18 градуса нищо чудно да образува конденз при влизането на горещия загрят до 38 градуса въздух във вътрешното тяло което е да кажем с температура 4 градуса и влагата да кондензира по пластмасите.Когато го спреш няма въздушен поток който да увлича конденза към ваничката на климатика откъдето да се оттича и тогава капките се стичат под въздействието на гравитацията, поради това започва да капе по-силно.

    При пускането миу в режим охлаждане ти препоръчвам да го настройваш за първите 30 минути на 26-25 градуса и след това да намаляваш температурата още.
    Така ще позволиш на тялото ти да се аклиматизира към от горещината към по-студената среда, а и да не говорим, че рязката промяна на температурата може да ти докара разстройство, пневмония или инфаркт.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #3

    Re:Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    kolio_26 значи,както си забелязал при по интензивен топлообмен с по ниска зададена t° ще имаш повече конденз.Хубаво е ,че се оттича,но явно задържа във ваничката.Сам може да провериш нивелирането на вътрешното тяло,и ако трябва да усилиш леко наклона,а предполагам,че китът ти върви в дясно на климатика-и ако може да провериш ако е така-от коя страна ти е тапата на кондензната вана и от къде е хванат кондензния маркуч-мисля,че ще схванеш какво предполагам.

    Ето ти случай където си тече направо... е не е за успокоение.
    https://www.youtube.com/watch?v=qFQjGWm0fvE#

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #4

    Re:Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    Надигнах климатика, видях че маркуча за конденза излиза от дясно и се движи наляво, на където излиза и от климатика.
    Днес не е образувал капки, може би защото не беше така топло. Това което видях е , че кондензната тръба се движи
    зад климатика в най-долната му част от дясно на ляво малко преди мястото от което капе е свързана с силиконова гофра някаква.
    Забелязах, че точно там където капе се събира вода в тръбата, защото точно където излиза тръбата от климатика има нещо като зъбче на пласмасата от няколко милиметра, което надига тръбата и прави "езерце" в тръбата. След това наклона е доста голям и няма проблеми.
    Като видях това налях пак едно шише вода и видях че се изтича добре, но езерцето си стой там. Дали има връзка с капките, може ли
    кондензната тръба да кондензира?!

    Diksanal мисля че ако съм разбрал правилно тапата е в ляво, а маркуча е захванат в дясно. Не мога да надигна климатика повече от 15-20 см. и то само в основата му за да видя по-добре. Преди да го погледна беше вкл. цял следобед и след като го спрях и минаха 5-10 мин. почнах да го гледам. Докато го надигах за момент го откачик и от горе и остана в ръцете ми и се наклони доста, при което изкапа някаква вода от дясно накъдето го поизтървах. Най-вероятно е от ваничката което показва, че може би задържа накаква вода или просто от самата пита, защото наистина си беше влажна и на капки, явно у на е доста влажно /Варна/.
    Проверих с нивела, нивелиран е добре във всички посоки, имам същия климатик и в друга стая повече от 3 години и не е имал такъв проблем.
    Ще го гледам и когато почне пак да капе ще надигам пак за да видя от къде точно идва...?


    Тоя като го гледам как тече то ще се удави някой....

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    При голяма влажност и горещо време е възможно да се образува конденз извън питата. Влагата се лепи по студените части. Ако имаш голям температурен диапазон (навън в много горещо и влажно, вътре искаш да е доста хладно) и студената струя обдухва мястото на което кондензира водата е възможно. Във Варна си е доста влажно все пак. Гледам си написал 23 градуса, аз лично под 25 се чувствам недобре ако навън е 35. Възможно е от това да ти е проблема.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    13
    #6

    Re:Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC

    Вчера забелязах, че някакви черни капки са стекли по горната част на пластмасата за която е захваната решетката / става въпрос за вътрешоното тяло/! Явно докато е работил климатика перката е раздухала и друга част от въпросната течност / която според мен наподобява масло може би заради цвета/. Питането ми е следното има ли откъде да дойде това масло във вътрешоното тяло?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. теч на вода от вътрешното тяло
    От Rockwell във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-11, 18:22
  2. LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло
    От Mitko111 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 20-08-10, 16:16
  3. Osaka CH-12-ADE - от вътрешното тяло протече вода
    От zmiori във форум Климатици Osaka
    Отговори: 15
    Последно: 04-09-08, 21:23
  4. Midea MSG-12HR - тече вода от вътрешното тяло
    От towko_aa във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-08, 09:58
  5. Капе вода от вътрешното тяло
    От bmwtu във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-06, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе