Резултати от 1 до 14 от общо 14

Препоръчайте климатик за детска стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #1

    Препоръчайте климатик за детска стая

    Нова съм във форума и предварително се извинявам ако не съм оцелила мястото където да попитам.
    Скоро ни се роди син (днес е на 12 дни ) спим в стая със западно изложение и сега в големите жеги е просто нетърпимо. Иска ми се да сложим климатик, но се страхувам да не сбъркам при избора. На този етап от това което разпитах съм се спряла на подов тип климатици. Надявам се, че при тях най-малко ще се усеща въздушната струя от спящите в стаята. Понеже сме от Пловдив вчера ходих до офиса на Булклима. http://www.bulclima.com/klimatici-i-...neral/aghf09la това е модела който би трябвало да ни свърши работа (надявам се, истината е че нищо не разбирам ) Мъжът ми междувременно е говорил с негов приятел който се занимава с монтаж на климатици и той горещо му е препоръчал същия тип климатип само че Daikin само че с разлика от 200-300 лв. в полза на Daikin. И сега съм в голямо недоумение какво да избера, надявам се някой от вас да успее да ми даде съвет.
    Най-важното което ме интересува е да може да се спи докато климатика работи и да не се усеща течението от спящия. Другото също важно е да бъда максимално безшумен.
    Приемам всякакви съвети защото искам да реша въпроса максимално бързо. Надява се някой да се отзове!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Мисля че подовия дайкин е по-добър, тези на фуджицу имат 2 цилиндрични турбини горе и долу, същите като на обикновените високостенни климатици. Това е предпоставка за по-високо ниво на шума, дайкина има голяма перка коята при ниски обороти постига достатъчен дебит и шумът е редуциран.
    От личен опит бих казал че подовите дайкини са идеални за спане, имахме високостенен монтаж в спалнята които на втората седмица беше демонтиран и преместен в кухнята поради големия дискомфорт.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    biro, много ти благодаря !

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #4

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Здр, аз в спалнята съм с GDR 225 на Тошиба и мога да кажа , че е перфектен за спане и не се усеща, че работи.

    Живо ти препоръчвам тоз http://dimeli.eu/klimatici/toshiba/52-toshiba-281pdr
    макар, че не е подов е супер за детска, има си всички екстри за прочистване на въздуха.
    Супер икономичен и качествен климатик.

    Аз бих взел това.

    В детската съм с това Fujitsu AS-J22T , също добро решение но е малко шумен и няма екстри но детето ми е вече голямо и няма проблем.

    Успех.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Vanya ако дадеш повече информация за размерите на стаята и максималня бюджет, който можеш да отделиш ще получиш повече предложения

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #6

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Размерите на стаята са 5 м. х 3.20 м.
    Относно бюджета не че няма значение, но приоритет са ми другите изисвания за шума и въздушния поток.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Ако стаята е с добра изолация става и по-евтиният вариант, а именно http://dimeli.eu/klimatici/toshiba/20-ras-221bdr категорично е по-тих и с доста по-добри параметри от европейските варианти на Фуджитсу и Дайкин. Машината е на 100 волта и с дистанционно на японски, но е върхът на технологията в цял свят и е най-добрият за детска стая. Специално при отглеждане на бебета има отделен бутон стартиращ режим на охлаждане, от който аз лично съм впечатлен.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Re:препоръчайте климатик за детска стая

    Моделите, които са ти преложили joro_bul и blue1 са страхотни, а аз ще добавя и този модел като вариант http://www.i-klima.com/index.php?etc...id=76&skMID=12 цената е 2600лв. с монтаж. Ако се спреш на него, повече инфо за фирмата от която ще го закупиш на ЛС

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Скъп и качествен подов климатик хубаво, но ако някой ден малкото детенце опознавайки заобикалящият го свят счупи това или онова по климатика колко ли струват частите на тези скъпи подови климатици.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #10

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Скъп и качествен подов климатик хубаво, но ако някой ден малкото детенце опознавайки заобикалящият го свят счупи това или онова по климатика колко ли струват частите на тези скъпи подови климатици.
    Няма да струват повече от разликата до 2400лв за тошибата, на подовия няма какво да се счупи освен горната клапа но по принцип може да работи и без нея, друг е въпроса дали изобщо е скъпоструваща. Комфорта на подовия климатик е незаменим!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Няма да струват повече от разликата до 2400лв за тошибата, на подовия няма какво да се счупи освен горната клапа но по принцип може да работи и без нея, друг е въпроса дали изобщо е скъпоструваща. Комфорта на подовия климатик е незаменим!
    Незаменим спрямо кое, ако го сравняваш с калорифер или печка духалка да, но с таванно стенен климатик твърде субективно като преценка. Имам преки впечатления от подов дайкин и изобщо не съм впечатлен от "комфорта" му в сравнение с японският дайсейкай. За чупенето само ще те попитам какво ще се случи с лъжицата вкарана от дете през горните клапи?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Спасение на подов климатик от малко дете няма!!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #13

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Незаменим спрямо кое, ако го сравняваш с калорифер или печка духалка да, но с таванно стенен климатик твърде субективно като преценка. Имам преки впечатления от подов дайкин и изобщо не съм впечатлен от "комфорта" му в сравнение с японският дайсейкай. За чупенето само ще те попитам какво ще се случи с лъжицата вкарана от дете през горните клапи?
    Лъжица няма как да вкара дете защото има решетка с хоризонтални и вертикални пръчки зад клапата отвора на които е около 4мм х 6мм, ква ще да е тази лъжица дето влиза в такива отвори? Сравнявам комфорта с ATXS25 и те уверявам че високостенните климатици не са толкова добри. На отопление ти е ясно че топлия въздух в единица обем е по-лек и се стреми да отива към тавана - краката ти са студени. На охлждане може би са ефективни, но подовия му вдигаш клапите и запращаш студения въздух нагоре. Ами за вентилатора да коментирам ли? Сравнен с цилиндричния на стенните е много по тих и работи на по ниски обороти.
    Нямам опит с дайсейкай но сигурно там конструкцията няма нищо общо с високостенните, може би цилиндрични вентилатор е заменен с някаква революционна технология за безшумно преместване на въздух и има приставка-удължител за пращане на топлия въздух при отопление долу на пода - да и цената е перфектна, достъпна за всеки потребител.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Препоръчайте климатик за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Незаменим спрямо кое, ако го сравняваш с калорифер или печка духалка да, но с таванно стенен климатик твърде субективно като преценка. Имам преки впечатления от подов дайкин и изобщо не съм впечатлен от "комфорта" му в сравнение с японският дайсейкай. За чупенето само ще те попитам какво ще се случи с лъжицата вкарана от дете през горните клапи?
    +1

    Може и за голяма спалня подовият да е по- добър, но в конкретия случай:

    1.спалнята е 16 кв.м., моята спалня също -изключваме употребата на долната клапа -въздуха отдолната клапа ще бие в спалнята или само в някаква ниша(в най добрият случай).Видях на снимки един монтаж на подов дайкин на 1.10м-1.30м от пода( защото до пода където би трябвало да се монтира пречеха мебели и нямаше къде другаде да се сложи подовият)-според мен голяма грешка, защото долната клапа няма възможност да се регулира по вертикала което автоматично води до това, че струята въздух от нея неизбежно те "блъска" в корема/гърдите, а малките деца в главата. При изключена долна клапа се губи предимството и целия ефект на това, че климатика е подов.

    2.малкото дете има доста повече фантазия и няма да използва/експериментита само (с) лъжици.За пример: от любопитство проверих след като прочетох отговорите ви -имам малки кафени лъжички, взех 1 и пробвах дали ще мине през решетката на горната клапа-Е МИНА.Детето няма да се ограничи само с лъжици-има и най-различни играчки и части от тях, включително и разни предмети подобни на пръчки,малко е и не разбира, няма как да обясниш и да си сигурен, че ще те слуша и няма да екпериментира с клапата на климатика.

    3.Според мен за спалнята/детската е най-доре климатика да е:
    -на първо място тошиба, саньо или национал (тошиба и национал имат повече екстри, но и цената им не е за подценяване), защото принципно тези климатици са с нисък минимум и не спират да да работят.

    -на второ място фуджитсу/фуджи/дженерал, защото външното тяло е по-шумно от тези на точка 1 и вътрешното се развътра силно при начално пускане и дефрост.

    4.В малка спалня като тази е неизбежно климатик като дайкин с висок миниму да спира и тръгва, на мен лично 50-ката в хола през тази зима не ми пречеше когато спираше и тръгваше, защото аз си спя нормално и не се будя от всеки шум, но имаше съфорумци, които се будеха от затварянето/отварянето на долната клпа на подовият дайкин.Мен лично не ме е "будила" долната клапа на подовият ми дайкин нито веднъж.

    В заключение сега когато се наложи да купувам климатик за детска/ спалня ще избирам между тошиба саньо и национал.Ако прежаля повече пари и леко ме домързее да чистя филтри-тошиба или национал, ако не ме мързи тошиба, саньо или национал -някой от трите, без самопочистване.Ако не ми се дават много пари-саньо.

    Ето предложения за спалнята /детската:

    1.саньо http://japanclima.com/products/SANYO-SAP%252dZK28X.html

    2.национал(обаче е за Япония-став за България, но не се знае как е с резервните части) http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=504

    3.фуджитсу/фуджи/дженерал http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma

    За съжаление не си написала каква температура желаеш да ти поддържа климата зимата, затова предложенията са ми за 23-24 градуса топло зимата.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?
    От kurdamon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 64
    Последно: 19-07-14, 23:14
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  3. Чуденка за 32" LED за детска стая
    От Pat във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-12, 15:20
  4. Избор домашно кино за детска стая
    От ivodivo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-12, 16:27
  5. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе