Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65
Like Tree16Одобрявам

MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #1

    MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Здравейте
    Спрял съм се на тази машина за детската стая. Основното притеснение е дали няма да започне да работи в он / офф режим . Колко е лошо за инвертора да работи в този режим и какво става с икономията на енергия при работа в този режим???. Напълно съм сигурен че машината ще изпадне в он/ офф режим поради следните причини :
    - Тази топла зима Midea 09-Hrdn1 в същото помещение работеше на он / офф почти целия сезон със стара алуминиева дограма .
    - Поставена е нова пвц дограма с троен стъклопакет с газ аргон , като външното стъкло е 4 сезонно а вътре е ка стъкло .
    - Предстои поставчне на 10 см външна изолация .
    - Предстои изолация на тавана с 7-10 см каменна вата и гипсокартон .
    - Предстои поставяне на външни алуминиеви щори , като ламелите на щорите са напилнени с изолационна пяна .

    Разговарях с представител на марката и единственото което ми предложиха е да ми изчислят загубите в помещението . Изразиха съмнение че мащината ще работи в он / офф режим но не ми обясниха какво следва от това . Колко некомфортно ще е ако работи на он / офф . В спалнята имах един ореоразмерен инвертор(панасоник) и не беще приятно само да трагва и спира. Имаики предвид че панасоника беше с минимална отдавана мощност 300 вата се чудя как ли ще е тази машина с минимална отдавана мощност 1 кВ . . Желанието ми е да да е комфортно в помещението , като оречистването на въздуха е МНОГО желателно .Бихте ли изказали мнение по въпроса. дали а не се насича към някое по обикновенна машина ???

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    На 100% тази машина ще работи по описания от Вас начин в подобно помещение. Обърнете внимания на цифрата оцветена в червено - отоплителна мощност: 3.2 kW (1.8 ~ 5.5), 10900 BTU (6143 ~ 18773). Не мисля, че машина с подобен минимум ще създава комфорт. Щом искате да имате система за пречистване на въздуха и икономична работа, при която до голяма степен се избягва подобна работа, може да погледнете следните модели: LG Athena H09AK Inverter V и Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai 5.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #3

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    За пореден път се убеждавам ,че различните търговци пишат каквото си изкат по саитовете си . Мисля че за момента приключих с марката .Ще погледна Тошибата .Може да изтриете темата .

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Не мисля, че темата ще трябва да се трие. Ще е добре, евентуално, след като закупите даден модел да споделите своите впечатления от работата му. Така, бъдещи собственици на модела ще се ориентират в работата му при определени условия. Надявам се, че ме разбирате?!
    Ако колкото до това, че в нашата родина, куцо, кьораво и сакото се занимава с работа от която си няма хал хабер е повече от ясно...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Съгласен съм с вас. Благодаря отново

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    100% ще работи он/офф отделно не е подходящ според мен за спални .. има си тема за него прочети я

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #7

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    По-добре изчакай 8-ма серия на Тошибата, че 5-та не е от най-тихите за спалня, особено като вътрешното тяло почне да б-р-р-р-р-р-р-р-ъмчи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Здравейте,разполагам с 3 подобни машини - една FH35VEHZ и 2бр.(спалня и детска) FH25VEHZ .Целият апартамент е изолиран с 8 см. стиропор,ПВЦ дограма.Обема на стаите не е голям и трите климатика работят практически в ON/OFF режим.Машините са много тихи (когато са настроени на автоматичен вентилатор),поддържат добре зададената температура-не ги усещам кога работят.На трите климатика поставих по едно електронно ватметърче да придобия предства каква е консумацията им - максималната консумация,която съм видял да отчитат при нормална работа е около 400-500 вата на климатик,като постепенно намалява до около 180-200W след което компресора изключва - остава само вентилатора на вътрешното тяло - 20W.Кога включва отново компресора просто не мога да усетя.Външните тела също са тихи.При размразяване има шум от фреона и промяната на температурата на вътрешното тяло,но не са ме будили нощем.Единственият минус (за мен) е че при неголяма разлика на зададената температура и темп. в стаята,ако климатика е вкл. на автоматичен вентилатор,бавно достига зададената температура-не се напъва.Други минуси за сега не съм забелязал (за 1 зима използуване).При покупката се доверих на мой много добър приятел,занимаващ се вече 15-20г. с климатична техника (при това със скъпи климатици-не му отваряли работа за гар.ремонти :-) )и въпроса за избор беше между Дайкин,Тошиба,Фуджитцу Нокрия и Митсубиши-беше категоричен-Митсубишито било най-добре.Преди покупката аз също изхабих доста време в търсене на отзиви за различните марки и модели,включително и в този форум, и дискутирах с него различните въпроси по отношение на комфорт на работа,икономичност,надеждност.Освен това,поинтересувай се ако искаш за покупка с кредит енергийна ефективност-на мен това ми свали цената на трите машини с близо 1300лв.Успех с избора.Ако имате въпроси-ще отговоря.
    Този пост е редактиран от sas64; 04-05-14 в 10:42.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Цитат Първоначално публикувано от sas64 Виж публикацията
    При покупката се доверих на мой много добър приятел,занимаващ се вече 15-20г. с климатична техника (при това със скъпи климатици-не му отваряли работа за гар.ремонти :-) )и въпроса за избор беше между Тошиба,Фуджитцу Нокрия и Митсубиши-беше категоричен-Митсубишито било най-добре.
    Пази ме Боже от приятели! От враговете сам ще се пазя.
    justify и mirandi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Пази ме Боже от приятели! От враговете сам ще се пазя.
    И аз тъй. От безвъзмездни спомоществователи много се плаша.
    justify одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията


    И аз тъй. От безвъзмездни спомоществователи много се плаша.
    В интерес на истината, твоите оплаквания винаги са ме озадачавали. Климите ти са хубави.
    Поне не би могъл да купиш по-добри в днешно време, на съизмерима цена.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #12

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    И този става MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 20 ZJX-S

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    По-добре изчакай 8-ма серия на Тошибата, че 5-та не е от най-тихите за спалня, особено като вътрешното тяло почне да б-р-р-р-р-р-р-р-ъмчи.
    Шегуваш се, нали?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    LG Athena H09AK Inverter V и Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai 5 . I dvete mashini predizvikaha seriozen interes . Za Lg ne namiram otzivi vav foruma ..... edinstveno begli za MW i tova e . Za toshibata ima izpisano dosta .... samo trqnva da pocheta. Izvinqvam se za ezika no pisha ot telefona .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #15

    Отговор: MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    На 100% тази машина ще работи по описания от Вас начин в подобно помещение. Обърнете внимания на цифрата оцветена в червено - отоплителна мощност: 3.2 kW (1.8 ~ 5.5), 10900 BTU (6143 ~ 18773). Не мисля, че машина с подобен минимум ще създава комфорт. Щом искате да имате система за пречистване на въздуха и икономична работа, при която до голяма степен се избягва подобна работа, може да погледнете следните модели: LG Athena H09AK Inverter V и Toshiba RAS-10PKVP-E Super Daiseikai 5.
    Интересно как го постига 1.8kW мин. отдавана мощност при мин. консумация от 270W. Кума ми има такъв климатик в добре изолирана спалня 12м2. Вярно работи ON/OFF, но присъствието на климатик не се забелязва. Минималната консумирана мощност (под която не може да слезе, а изключва компресора) е 270W при външна температура около 0 градуса. КОП 6.6 дай боже всеки му!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  2. Чуденка за 32" LED за детска стая
    От Pat във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-12, 15:20
  3. Избор домашно кино за детска стая
    От ivodivo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 11
    Последно: 15-02-12, 16:27
  4. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 21:41
  5. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе