Резултати от 1 до 12 от общо 12

Избор домашно кино за детска стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1

    Избор домашно кино за детска стая

    Изгоря домашното кино на детето (Philips HTS3011/12) малко след гаранцията и в сервиза отказват ремонт с претекст:
    ДЕФЕКТИРАЛИ ЕЛЕМЕНТИ ПО ОСНОВНАТА ПЛАТКА, КОИТО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ НЕ СЕ ДОСТАВЯТ. ОТКАЗАН РЕМОНТ, ПОРАДИ ЛИПСА НА ДОСТАВКА НА РЕЗ. ЧАСТИ
    Колоните са си здрави и не ми се иска да ги сменям! Така и така сега няма DVD мисля си да му купя Blu-Ray плеър (има колекция DVD дискове) с възможност за плейване от USB и DLNA но проблема идва от това, че тези плеъри нямат изходи за 5.1 озвучителни тела или са в комплект със ОТ което ги оскъпява. Та идеи ще са ми добре дошли как да обзаведа детето. Като задължителни изисквания са да чете DVD (много ми се иска и BD, защо не и 3D BD), USB плеър, DTS звук, DLNA(не толкова задължително) и да има изход за 5.1 ОТ (от мощност нямам нужда...)
    По принцип си харесах SAMSUNG BD-D5500 но си иска ресивър а това ме спира...
    За съжаления Филипс не съм склонен да пусна в къщи повече, станаха ми 2 обеци да не кажа 3 с тази марка (да ме извинят привържениците им). Не ме "аресват" от филипс нещо

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Виж това изглежда добре оборудвано
    http://www.technomarket.bg/products/...sony-bdv-e280b
    http://www.sony.bg/product/hch-syste...-disc/bdv-e280
    -като звук едва ли ще е нещо особено ,но иначе има всичко необходимо -даже браузър и 2 HDMI входа .

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Светльо тези понеже са комплект с колонки идвам ми малко скъпо.
    Има ли собственици на PHILIPS BDP-7600 за отзиви дали е читав модела да не вземе да гори и той...
    Лошото е, че BD плеъри рядко имат аналогови аудио изходи за 5.1 или повече...

    п.п. Имали вариант да се купи допълнителна гаранция от филипс да речем 5 години?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Е ,тя допълнителната гаранция е от ТМ или ТП.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    http://www.technopolis.bg/b2c/b2c/di...9056218BC)/.do
    това купих миналата седмица пасва на всякакъв телевизор /телевизора лсд плазма го управлява независимо от марката/ Има доста глезотийки нет търсачки дори и фейсбук, конвертира в 3Д не само блурай но и обикновено двд, стига телевизора да с активни очила. Два цифрови и аналогов вход. Добре е за парите си.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Колонките ,които са ти останали имат нужда от усилвател,който се намира във вече изгорялото ти тяло Филипс,те не са активни като компютърните колонки . Купувайки само ДВД/БлуРей плеър няма да може да ги ползваш . Трябва ти нова система за домашно кино .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Колонките ,които са ти останали имат нужда от усилвател,който се намира във вече изгорялото ти тяло Филипс,те не са активни като компютърните колонки . Купувайки само ДВД/БлуРей плеър няма да може да ги ползваш . Трябва ти нова система за домашно кино .
    PHILIPS BDP-7600 има Аналогов изход за 5.1-канален звук - няма ли да може да се пуснат на тези изходи въпростните колонки от старото дом.кино?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Ако усилвателя на колонките е в субуфера ще стане , но тези системи всичко в едно усилвателя е в ДВД-то . Т.е този Филипс ,за който питаш трябва да се свърже към ресийвър , но така ще ти излезе доста по-скъпо,а за дете няма смисъл (освен ,ако не е тийнейджър вече) .

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Ако усилвателя на колонките е в субуфера ще стане , но тези системи всичко в едно усилвателя е в ДВД-то . Т.е този Филипс ,за който питаш трябва да се свърже към ресийвър , но така ще ти излезе доста по-скъпо,а за дете няма смисъл (освен ,ако не е тийнейджър вече) .
    На стария филипс (домашното кино) си имаше 5.1 аналогов изход за които се свързваха ОТ, както и този PHILIPS BDP-7600 си има аналогов изход 5.1. Разликата е в самите букси на самите тонколонки. За какво е този аналогов изход 5.1 ако не става да се свържат ОТ?
    Да събуфера няма усилвател, пасивни са тонколоните...Предполагам би следвало да си има такъв усилвател новия BD след като си има такъв изход или греша? Извинявай може би не разсъждавам в правилната посока и ако не става този плеър ще се наложи нещо друго от този сорт без ресивър, че детето е на 4 год.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Аналоговият изход 5,1 е за да се свърже с ресийвър.Новият БД също няма да има вграден усилвател независимо,че има такива изходи.По добре помисли за нещо друго и се откажи да използваш колонките.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Ясно. Значи остава нещо друго - какво нямам идея...
    Искаше ми се нещо all-in-one за детето с малки колонки... пак същото DVD няма да купя всеки случай, че ги гледам още ги продават в техномагазините...
    Всъщност какво бихте ми препоръчали с компактни 5.1 колонки за детска стая 3.5 х 3.5м.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #12

    Re:Избор домашно кино за детска стая

    Друг вариант е да купиш втора употреба само уред-плеър с крайно стъпало за колони, щоото се съмнявам да намериш само уреда без колоните на ново....Ако някой има да продава само уред без колонки, че да ти излезе по-евтино....... Само гледай импеданса на изходите за колонките да съвпадат с импеданса на твоите.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?
    От kurdamon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 64
    Последно: 20-07-14, 00:14
  2. Чуденка за 32" LED за детска стая
    От Pat във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-12, 16:20
  3. Избор на домашно кино.
    От mate545 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 21:16
  4. Искам мнения за отопление на детска стая
    От hopcyns във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-11, 22:41
  5. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 12:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе