Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на климатик за две стаи свързани с портал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wol
    wol е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #1

    Избор на климатик за две стаи свързани с портал

    здравейте на всички.и аз както и др. хора тук имам проблем с иизбора на климатик.трябвами климатик за две стай свързани по м/у с портал или така наречено са преходни.общата им квадратура е около 28кв.м при височина 2,70м (около 75 куб.м).стайте са с юугозападно изложение без изолация,но с дограма с високоенергийнни стъкла.по принцип съм се спрял на FUJITSU GENERAL AWYZ14LB NOCRIA.но подробности за този модел прочетох във вид на рекламнни карета,но никъде не успях да намеря мнения на хора който са наясно с неговите функций,предимства и недостатъци.спрял съм се на един климатик защото в една от стайте ще има малко бебе.благодаря предварително.

  2.  
     
  3. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #2

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    не съм специалист ,но от това което съм чел във форума , мисля че ще се справи . доста яка машина е. за коментари по темата за нокрия мисля че няма защото е малко скъп, и надали има толко много собственици. осмелявам се да ти предложа друг, не с толко екстри, но може би ще заслужи твето внимание, на който аз се бях спрял за моите 27кв.м. , общо помещение ,но се оказва голям, а именно daikin ftx 50 gv. вярно като номинал е по-слаб от нокрията с 200вата но пък е с 1000лв. по-евтин.успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #3

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    В кой град живееш? За отоплението и това има значение. Каква температура/през зимата/ ще искаш в стаята? Има доста неща, които имат значение.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    Нокрията има 6кв на номинал, и 9,1 на макс при +7гр, демек за неговите 75м3 се пада по 80в номинално/м3, което в който и град да живее в БГ трябва да му върши работа, освен ако не е в палатка или не иска да прави сауна, вместо да се отоплява.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    71
    #5

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    "общо помещение ,но се оказва голям, а именно daikin ftx 50 gv. вярно като номинал е по-слаб от нокрията с 200вата но пък е с 1000лв. по-евтин.успех." За това говоря.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    Цитат Първоначално публикувано от thebest
    "общо помещение ,но се оказва голям, а именно daikin ftx 50 gv. вярно като номинал е по-слаб от нокрията с 200вата но пък е с 1000лв. по-евтин.успех." За това говоря.
    Нокрията слиза 2х по-ниско от Дайкина и има еднакакъв минимум с 12ЛГС, ЛДС и тн, демек 0,9кв минимум, надали може да се окаже голям. При всички положения цената сериозно накланя везните в полза на Дайкина, но пък Нокрията е с повече екстри, компресора се развърта в много по-широк диапазон, има значително по-висок КОП и е климатик от висок клас. Ако е до парите Дайкина е по-разумния избор, ако е до другото мисля, че Нокрията го превъзхожда.

  8.  
     
  9. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #7

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    естествено че нокрията е много по-добра от фтх 50гв и естествено всеки си знае бюджета с който разполага . мен лично ме спря високия минимум който има дайкина , а именно 1.7кв. при 440вата консумация, и тъй като цената на нокрията ми е висока взех 12 лдц. просто съм склонен малко да и помогна при голям студ от колкото да набутам още 800лв. а що се отнася до това че с времето климатика ще ти се изплати , не го вярвам. от кога чакам колата и мотора да ми се изплатят ама нещо не се получава.

  10. wol
    wol е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #8

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    след кратко колебание се спрях на нокрията.в петък монтираме пък каквото дойде,времето ще покаже.и дано не остана разочарован.благодарности за вскички отзовали се.и след време очаквайте впечатленията ми от тази машина.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:помощ в избора на климатик за две стай свързани с портал

    Разочаровани от Нокрия не съм чул да има, спокойно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  2. Отговори: 14
    Последно: 28-03-12, 20:01
  3. Помощ за изборна климатик за две отделни стаи
    От pepin във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 06-07-10, 15:19
  4. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20
  5. Отопление на две стаи с 1 климатик + вентилатор ?
    От valtorosian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-07, 14:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе