Резултати от 1 до 5 от общо 5

За квадратурите - коя фирма лъже?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #1

    За квадратурите - коя фирма лъже?

    Здравейте,климатика е избран вече поради ограничения бюджет.ASHA 12 LGC.Ясно е че Фуджитсу,Фуджи и Дженерал са една и съща фирма.Спрях се на Дженерал от Булклима .Там ми казаха че модела е до 25 кв.м стая.Бях поне в 5 магазина и другите твърдяха че моделите им са до 30 кв.м.А ето тук погледнете какви квадратури са дали
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=265 И сега въпроса кой лъже.И на мен ми се ще да са до 30 кв.м че така ще се презастраховаме.Тук в БГ май на никоя фирма да нямаш вяра.Моля компетентните които четат и инструкциите на производителите ако могат да ми отговорят фирмите производители за каква квадратура дават тези модели климатици.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Коя фирма лъже?

    Тема за размисъл:
    - стая 1 25 м2 - нов блок, населен, изолации на стени, под и таван, PVC дограма и топлещи съседи
    - стая 2 25 м2 - къща без изолации, стара дървена дограма, неотопляеми съседни помещения
    Според теб двете стаи биха ли могли да се топлят с еднаква мощност?
    По-добре кажи ти за какво помещение го вземаш и не гледай къде какво пише.

    ПП: сега прочетох предишните ти мнения. За 22 м2 в твоя случай е ОК.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #3

    Re:Коя фирма лъже?

    Този параметър е много относителен, зависи от топлозагубите на помещението (изолация), височината, външната и зададената температура.
    Най-лесния начин за пресмятане е общото правило за необходимост от 70W/m3 , въпорсния климатик е 4KW номинална мощност - 4000/70 = 57м3 , ако тавана ти е на 2.50м се получава, че климатика е подходящ за отопление на около 22-23м2.
    Ако тавана ти е по-ниско съответно квадратурата ще е повече, ако имаш някаква много добра изолация ще са ти нужни по-малко от 70W/m3 . Също така имай в предвид, че номиналната мощност от 4kW се постига при някаква оперделена външна температура (около +7 градуса). Ако външната температура е -15 тези 4kW падат доста (може и до 50%) така, че нещата са строго индивидуални според помещението, нуждите ти (ква температура ще поддържаш), а също така и климатичните условия.

    Може да успееш да поддържаш 18 градуса в 30м2 при височина 2.5м и външна температура -15, но няма да може да поддържаш 28гр при същите условия.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    15
    #4

    Re:За квадратурите - коя фирма лъже?

    Веднъж писах в темата за избор на климатик и там повечето ми отговориха,че няма да имам проблем.И тук ще разясня.22 кв.м или 60 кубика.Нова кооперация около мен няма съседи.Стаята е на източна стена,която не е санирана в момента тъй като ще има калкан ама кризата ги удари и не се знае кога ще стане това.Запад съседи ама не са се нанесли.На север ми е тераса и е санирана при това (голям майтап).Там ще стой и външното тяло.Стаята е хол+кухня.А и обичам поне да ми е 24 градуса,което също е от значение.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:За квадратурите - коя фирма лъже?

    Цитат Първоначално публикувано от mmrrrr
    Веднъж писах в темата за избор на климатик и там повечето ми отговориха,че няма да имам проблем.И тук ще разясня.22 кв.м или 60 кубика.Нова кооперация около мен няма съседи.Стаята е на източна стена,която не е санирана в момента тъй като ще има калкан ама кризата ги удари и не се знае кога ще стане това.Запад съседи ама не са се нанесли.На север ми е тераса и е санирана при това (голям майтап).Там ще стой и външното тяло.Стаята е хол+кухня.А и обичам поне да ми е 24 градуса,което също е от значение.
    Bord man е написал някъде в темата за фуджитсу как се държи fujitsu12 LGC на негов познат в близко по размер/кубатура помещение.Според моето мнение този климатик ще поддържа както си казал "поне" 24 градуса до външна температура + 2 градуса.От +2 до -4 градуса ще му е трудно и то не защото капацитета ще му падне, а най-вече поради това, че в този диапазон най-много се трупа скреж/лед и това се отразява на възможността му да отоплява и поради това ще има най-чести дефрости.От -5 до -7, -8 може би ще държи +24 градуса вътре(по принцип съм забелязал, че при сух студ климатиците ми работят доста добре).При -8 - 9 и надолу няма да може да поддържа +24 градуса.Когато се нанесат съседите ти и в зависимост от това каква температура поддържат те най-вероятно ще можеш да поддържаш със сигурност 24 градуса до -7 -8.Ако искаш безпроблемно "поне'24 градуса дори при -10 - 15 градуса навън то твоят климатик е фуджитсу/фуджи 12 LD.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ВиК фирма препоръка .
    От sun4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-13, 17:51
  2. Информация за фирма ?
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 20-07-12, 18:52
  3. LG лъже клиенти, не иска да поддържа продуктите си
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-10, 23:47
  4. Дилър на коя фирма ???
    От kafka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-09-04, 12:48
  5. От коя фирма да не купуваме?
    От ilf във форум Общ - хардуер
    Отговори: 71
    Последно: 15-06-04, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе