Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Въпрос за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #16

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Именно тези данни на производителите искам да използвам. Затова питах за груба оценка по колко вата на кубик трябват. Но явно трябва да си сметна конкретно моите топлозагуби. Знае ли някой къде има данни за топлозагубите, как се изчисляват.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #17

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Еми във форума има доста писано по въпроса, можеш да го потърсиш. Като цяло нужната мощност се смята на номинал по от 60 до 100 вата на кубик отопляема площ. Мощността зависи както от изолацията, така и от желаната температура. При твоето помещение ако вземеш 12ЛГС ще имаш около 65 вата за кубик, което щом си с изолация и ПВЦ би трябвало да стигне, да можеш дори при -15 да правиш вътре 20-22гр, но няма да можеш да правиш 25 евентуално, освен ако помещението не е вътрешно и съседите също не се топлят. Ако си го отоплявал с друг ел уред и имаш представа каква мощност ти е трябвала, може и да си направиш доста по-точни сметки, надали някой тук конкретно за твоето помещение, без да го види, може да ти каже точно какво ти трябва.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Опиши помещението и ще помагаме.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #19

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Помещението съм го описал в първия си пост. Мога да добавя следното. Апартамента е в нов блок и още не съм живял в него и не знам как е температурата през зимата. На двете външни стени има по един прозорец съоветно с размери 2.70x1.40 и 1.70x1.40. Едната вътрешна стена е на спалня която ще се отоплява с конвектор само вечер преди лягане. Другата вътрешна стена е със съсед който ще се отоплява с климатик. Помещението е 26м2 с височина 2.50. Представлява помещение в което е и кухнята, хол и трапезария. Това означава че ще има хладилник, печка, телевизор, компютър пералня, миялня, все уреди които излъчват топлина. Под мен са съседи които сигурно също ще се отопляват с климатик, понеже блока няма централно отопление. Над мен половината от площта на тавана е балкон на съседа, а другата половина е жилище. Общо взето е това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик
    От Mira_10 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-08-12, 08:08
  2. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 19:57
  3. Въпрос за монтаж на климатик
    От zlt888 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 25
    Последно: 07-11-11, 12:30
  4. Въпрос за Климатик Мидеа
    От Nikol във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-08-11, 22:33
  5. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе