Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Въпрос за избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #1

    Въпрос за избор на климатик

    Здравейте, Предстои ми закупуване на климатик.Моят бюджет е 1000-1100лв. Насочил съм се към Fujitsu ASYA12LGC. Става въпрос за помещение което е и кухня и трапезария и хол 25-26кв.м. с височина 2.50м. Тухла с изолация и ПВЦ дограма. Две от стените са вътрешни а другите две са с прозорци и изложение югоизток и югозапад. Климатика ще е основно и единствено отопление. Живея в София. Този модел ще ми върши ли работа. Желателно е температурата да е поне 22 градуса. Ако не е подходящ за мен какъв бихте ми препоръчали в този ценови диапазон. Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Въпрос за избор на климатик

    По принцип му е малко голяма площа но ако имаш добра изолация може да се справи.Но според мен по добре е да се насочиш към този модел:http://dekom.bg/?page=product_detail...06fd9c7fe9f541
    Поне ще си сигурен, че ще ти топли и има плазма която не е за пренебрегване.
    Успех!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #3

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Другата алтернатива която обмислям е Daikin FTX50G Кой ще е по-добър за мен от гледна точка на цена, конфорт и разход на ел. енергия

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #4

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Ако можеш да вземеш Дайкина въобще не се чуди. Фуджицу 12LDC също ще ти върши перфектна работа и по цена е съпоставим с Дайкина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #5

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Виждам че фуджицуто има по-малка минимална мощност. това няма ли да доведе до по-голяма икономичност. Като плюс има и плазма. От друга страна дайкина е на по-добра цена. Подскажете кой е по-добре да взема.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Ако направиш сметка на КОП-а при работа на минимум, ще видиш, че Дайкина е по-добре. Фуджицуто обаче има плазмен филтър (ако цениш тази екстра) и е по-тихо. Дайкина има по-голяма мощност и с него ще имаш повече запас за студените дни.
    Разгледай плюсовете и минусите на двата модела и си реши, кой да реши вместо теб?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #7

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Опасявам се дайкина да не е преоразмерен. При по-топло време високата минимална мощност няма ли да накара климатика да се изключва и включва. А за характеристиките на КОП-а при минимална мощност не знам къде да ги видя. Все пак благодаря.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #8

    Re:Въпрос за избор на климатик

    тук и тук можеш да видиш данните им.

    На минимум Дайкина има 4.25 КОП, а Фуджицуто 3.6 КОП.
    Дайкина ще изключва по-често когато не е много студено (за мен това не е проблем), има по-силна въздушна струя и е малко по-шумен.

    пп - имам Дайкина и мога да кажа за него, че след като го ползваш малко време придобиваш една увереност, че няма да те предаде, че можеш винаги да разчиташ на него, но ако имах Фуджицуто сигурно щях да говоря същото и за него

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    тук и тук можеш да видиш данните им.

    На минимум Дайкина има 4.25 КОП, а Фуджицуто 3.6 КОП.
    Дайкина ще изключва по-често когато не е много студено (за мен това не е проблем), има по-силна въздушна струя и е малко по-шумен.

    пп - имам Дайкина и мога да кажа за него, че след като го ползваш малко време придобиваш една увереност, че няма да те предаде, че можеш винаги да разчиташ на него, но ако имах Фуджицуто сигурно щях да говоря същото и за него
    +1 за дайкина.Няма да те изостави при минусови температури.Ще има достатъчно запас от мощност и за -20 градуса.

    Фуджитсуто има плазма което е една от най-хубавите екстри, но е с по-малка мощност.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #10

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Все ми се струва, че Дайкина ще е доста преоразмерен. Аз съм заложил на Фуджицу-то в абсолютно същото помещение, и досега съм много доволен.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Този Дайкин скоро очаквам някой да го сложи в спалня от 12 м2.

  14.  
     
  15. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #12

    Re:Въпрос за избор на климатик

    и аз по-същата причина (преоразмеряване + висок минимум) се отказах от дайкина и сложих дженерала в 26кв.м. и за сега е приказка. при зададени 22 поддържа 23-4*, без проблем , а днес при нас заваля и първия снгяг.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Този Дайкин скоро очаквам някой да го сложи в спалня от 12 м2.
    Абсолютно!
    На 60 м3 - 6kw номинална, особенно ако е апартамен си е меко казано безмислено. С този висок миниму дори и при 0гр. ще работи като он/оф

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #14

    Re:Въпрос за избор на климатик

    Да попитам следното. При изчисляване на мощността на климатик грубите сметки са като за определена кубатура се начисляват по 60,70,или 100 W на кубик. Така изчисляваме необходимата номинална мощтност на климатика, която е дадена от производителя при температура вън 7градуса и вътре 20гр. А колко вата са необходими (горе-долу) на кубик при -15градуса вън и 20-22 вътре.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Въпрос за избор на климатик

    В сервизните на машините са дадени графиките или таблиците на топлоотдаване при ниски температури, за постигане на температури от 15 до 25 градуса.Трябва да ги прегледаш и да видиш колко отдава машината, но трябва да знаеш и топлозагубите си.Грубо казано, при -15 добрите машини топлоотдават от 40% до 60% от максималното си топлоотдаване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик
    От Mira_10 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 19-08-12, 08:08
  2. Въпрос за монтиране на климатик
    От steffan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 14-12-11, 19:57
  3. Въпрос за монтаж на климатик
    От zlt888 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 25
    Последно: 07-11-11, 12:30
  4. Въпрос за Климатик Мидеа
    От Nikol във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-08-11, 22:33
  5. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе